Brainworkshop oyununu çalıştırma

Başlatan Kocaayak, 03 Mart 2010 - 12:29:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kocaayak

Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. O yüzden başka başlık açmak istemedim. Brainworkshop diye bir oyun var onu indirdim pythonda yazılmış. Zip dosyasını indirilenler içine çıkarttım. Oyunun .pyw uzantılı çalıştırılabilir dosyası da var sağ tıklayıp aktif hale getirdim ama bir türlü çalışmadı oyun. Kurulum vs. zaten gerektirmediği belirtiliyor sourceforge sitesinde (http://brainworkshop.sourceforge.net/).

Terminalden komut vererek denemelerim de boşa çıktı.

Sitesinde terminali açın zip dosyasını çıkarttığınız dizine gidin ve python brainworkshop.pyw komutunu verin o kadar diyor ama cd komutu ile indirilenler dosya dizinine bir türlü gidemedim. Direk python brainworkshop.pyw komutunu yazmak da işe yaramadı.

Bu arada tavsiye ederim zeka geliştiren bir oyun.

heartsmagic

@Kocaayak, önce uçbirimden çalıştığını teyit edelim. İndirilen dizin dediği oyunun arşivini açtığın dizindir. Örneğin açılan dizin Masaüstünde bulunsun ve ismi de brainworkshop olsun.

cd ~/Masaüstü/brainworkshop
python brainworkshop.py

ile açabilirsin oyunu.

Konuyu bölüp uygun bölüme taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kocaayak

Dosyaları açtığım dizine gitmeyi öğrendim böylece verdiğiniz şekliyle cd komutu çalıştı bu sefer. ~/ gibi işaretleri eklemiyordum ben denerken çünkü bazı komut anlatımlarında öyle gösterilmiyor.

python brainworkshop.py değil de uzantıyı .pwy olarak gösterince çalıştırma komutu da işe yaradı.

Oyun açıldı ama halen .pwy uzantılı dosyayı sağ tıklayıp özelliklerden "bir program gibi çalışmasına izin ver" seçeneğini tıklamış olsam da dosyayı çift tıkladığımda oyun açılmıyor. Ancak terminalden komut verince oyun başlıyor. Oyunun grafik ses ayarlarında da bir iki sorun var onlara yoruyorum çalışmamasını. Sitesinde bahsedilen güncelleştirmeleri yapıp öyle bir deniycem ama tavsiyelere açığım. Teşekkürler.

heartsmagic

Bir program gibi çalıştır dediğin yerde uçbirimden çalıştır seçeneğini görüyor musun?

Kocaayak

hayır uçbirimde çalıştır seçeneği yok erişim haklarında. Yalnızca çift tıkladığımda dosyayı uçbirimde çalıştır seçeneği görünüyor o kadar.

heartsmagic

Anladım o zaman farklı bir problem vardır. Doğrudan bakamadığından bir şey söyleyemiyorum. Şunu deneyebiliriz:

sudo gedit /usr/local/brain ile yeni bir dosya aç içine oyunun tam yolunu yaz. Örneğin:

Alıntı Yap/home/kullanıcı_adın/Masaüstü/brainworkshop/brainworkshop.pwy

Kaydet kapat ve şu komutu ver:

sudo chmod  /usr/local/brain

Panele bir uygulama ekle, isim olarak brain ver. Bir de bu şekilde çalıştırmayı dene. Gerçi pek umutlu değilim.