Catalyst i başlatamıyorum

Başlatan janparey, 02 Mart 2010 - 20:43:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

janparey

Arkadaşlar hardware drivers kısmından ekran kartı sürücümü yükledim dolayısıyla catalyst menu  ye yerleşti ama açamıyorum ,tıkladığımda hiçbirşey olmuyor .ben ubuntu yu 1.5 senedir kullanıyorum ,katalistin nasıl bir linux arayüzü var henüz göremedim :)) :((

janparey

Teşekkürler çalıştı :)  ama bu kod ile root olarak açılmıyor onun nasıl olabileceğini ne eklemem gerektiğini bilen var mı acaba?

hitokiri

Menüye  böyle eklesen olur herhalde :D
gksu env LANG="en_US.UTF-8" sudo  amdcccle

heartsmagic

Neden root olarak çalıştırmak istiyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Eğer ati nin kendi sitesinden driverı kurduysan diyor ki :
Ati Catalyst ayarlarını kaydetmek için root olarak açmanız gerekir falan ,
Zaten normal kurlumda da 2 tane geliyor menü ye Catalyst Control Center birinin komutunu amdccle diğerinin komutu şöyle(Administrative) amdxdg-su -c amdcccle ;
Nvidia Settings teki gibi sanırım  ayarları kaydetme durumu :)

janparey

benim HD3200 üm var doğrusunu söylemek gerekirse compiz ile mutlu değilim atiden mi yoksa compiz kodlarından mı kaynaklı bilmiyorum fakat compiz efektleri win7 veya mac effektleri kadar akıcı değil ve pencereleri compiz aktif olsun veya olmasın daima parçalanmalar var.compiz forumunda catilist ayayrlarını kurcala refresh rate bul filan dedilerde ccsm de aktif zaten:( uzun yazdım sizide yordum valla:)

hitokiri

Valla bende de ati ekran kartı inan durum pek farklı değil ama o kırılmalar bozulmalar ati control center da fotoğrataki yeri fotğraftaki gibi yapınca :D
Düzeldi bende, istersen sende bir dene ayarları kaydedip yeniden başlat bakalım durumda düzelme olur belki , durum tamamen ati kaynaklı nvidia eski grafik kartı daha performanslı çalışıyor

janparey

evet wait for synic ayarını buldum ve kapattım oldu ama compiz in hangi nedenden dolayı akıcı olmadığını çözemedim ben

BayboraKaan

Alıntı yapılan: can_66 - 03 Mart 2010 - 18:14:53
evet wait for synic ayarını buldum ve kapattım oldu ama compiz in hangi nedenden dolayı akıcı olmadığını çözemedim ben

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16472.0.html

janparey

sorun 2 saniye bekleyip başlaması değil zaten öyle bir problemimde yok sorun efektin gerçekleşirken akıcı olmaması yani parça parça akması

BayboraKaan

Yazılımları kurduktan sonra bende akıcı oldu.