[Çözüldü]Ubuntu 8.10 Ndiswrapper Yüklümü?

Başlatan CodErode, 28 Ocak 2009 - 14:16:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmustak

evet öyle yaptım;
herşeyi (driverı) nasıl temizleyebilirim
$DO || ! $DO ; try try: command not found

heartsmagic

Tam olarak ndiswrapper komutlarını hatırlamıyorum ancak şu şekilde olabilir:

sudo ndiswrapper -r tusb1150

Bunu yaptıktan sonra bir kez daha -l ile listelersin sürücüleri. Eğer sürücü görünmüyorsa temizlenmiş demektir. Sonra indirdiğini kurmaya çalışırsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hmustak

Şuanda ubuntudan yazabildiğim bu mesajımı; size borçluyum.
Çok teşekkürler yardımlarınız için.

Dediğiniz gibi orjinal CD ile gelen versiyonu silip, linki verilen versiyonu indirip aynı aşamaları sırayla yaparak çalıştırabildim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2010 - 21:40:39

Şöyle bir sorun var; 1 dk içinde mutlaka bağlantı kopuyor; normal olmayan birşey oldu sanırım

eribol

Sanırım donanım ve ndiswrapper uyumsuzluk sorunu. Birkaç yerde bahsi geçmiş sorunlu diye.

heartsmagic

Bu ndiswrapper ile kurulan sürücülerin çoğunda olmaya başladı son zamanlarda. Hani hata kaydı açalım diyeceğim ama açacağımız paket hangisi onu bile kestiremiyorum. Ndiswrapper değildir mesele, o sadece sürücüyü kuruyor. Sistem bu Windows sürücülerini kullanıyor ancak ağdaki bir problem kopmalara neden oluyor. Biz hata kaydı açsak bile geri bildirim istenecek, onu da veremeyeceğiz. Bu şekilde açılan muallak konular genelde çözümsüz kalıyor.

Müsait bir zamanda Launchpad üzerinden bir arama yapalım. Belki daha önce konu açan olmuştur.

hmustak

sorunu wicd kurarak çözdüm. Sorunsuzca bağlandı internete. Henüz kopma olmadı; olunca da burada paylaşırım.

heartsmagic

Wicd aklıma gelmişti ancak diğer arkadaşlara önerdiğimizde onda da aynı problem yaşanmıştı. Umarım sende tekrarlamaz sorun. Başlığı kapatmıyorum. Şöyle bir hafta kadar kullanıp sonucu buraya aktarısan çok memnun oluruz.

hmustak

günde 7-8 saat kullandığım bir makina; bağlanması benim için önemliydi. Sonucu mutlaka burada sizlerle paylaşacağım haftaya

hmustak

1 haftaya yakın süre geçti; henüz kopmuş değil; kesinlikle kullanılmak üzere tavsiye edilebilir.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

hmustak

1 haftadır kopmadım; çözülmüş görünüyor