Kablosuz ağdaki kaçak kullanıcılar nasıl tespit edilir?

Başlatan sireno52, 02 Mart 2010 - 10:45:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar  ben kablosuz  wireless  aldım marka TP-LINK   benim modeme kaçak girdiklerinden şüpeleniyorum   benim modeme  bağlananları nasıl tespit  edebilirim  bunun için belli bir uygulama program varmı ubuntu için veya window   XP için  yapılmış bellibir uygulam varmı  vede bu kaçak kullanan asalakları  nasıl engelliye bilirim. net marka ve model nosunuda  vereyim  : TP-LINK model no: TD-W8960N bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

İşletim sisteminden bağımsız en temel yöntemi söyleyeyim sana. Modemin yapılandırma bölümüne gir. Oralarda bir yerlerde IP alan makineler görünecektir.
Güvenli bir kullanım için şunları yapabilirsin:

1. Mutlaka ağını şifrele. Özellikle WPA2 kullanmaya gayret göster.
2. Kablosuz yayınını gizle. Böylece etrafta görünmez, sen elle girersin ismini bildiğin için.
3. Daha fazla önlem için modem yapılandırmasından ağa girebilecek makinelerin MAC adreslerini işle. Böylece bu MAC adresleri haricinde kimse ağına giremez.

Konuyu ilgili bölüme taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

superjax

özellikle 1. madde sorununuzu çözecektir.tabi ağa yeni şifre atarsanız daha iyi olur

darkfriairs

Başka yere sormayayım hazır burada konu varken :)

Ben kablosuz ağ ile ikinci katta bulunan diğer bilgisayarıma giriyorum, aynı  ağda olmamıza rağmen 75 kb civarında bir hızım oluyor, diğer bilgisayardan daha hızlı nasıl çekerim dosyaları?

superjax

bu sizin bağlı olduğunuz internetin bant genişliğine bağlıdır.malüm internet sağlayıcısından herkes gibi 1mb internet satın aldıysanız torrent indirme haricinde,indirme olayı 100kb/sn aşmaz.
yani yapabileceğiniz şey 8mb yada daha üstü hızza geçmek