[Çözüldü] Forumdaki Yararlı Konuları Yer İmlerimize eklemek

Başlatan adolffwangel, 02 Şubat 2010 - 11:52:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adolffwangel

Kusura bakmayın bu konuyu açıyorum ama bunun ihtiyacını hissetiğimden ve yararlı olabileceğini düşündüğümden dile getirmek istedim. Forumdaki bir çok konuyu takip ediyorum ve yeni bir sistem kurulumu sonrası lazım olacak anlatımların içerdiği konular var. Örneğin; USB Tablet kurlumu gibi :) Beğendiğim yazılar ve işime yarayacığını tüm bağlantıları kullandığım tarayıcının bookmark'ına ekliyorum. Fakat bazen sinir bozucu oluyor benim için. Birden fazla tarayıcı kullanıyorum ve bunları oralarada ekliyorum, içeri aktarıyorum, kategorilendiriyorum. Bazen de başka bir bilgisayardan girdiğim oluyor ya da birine o başka bilgisayarda bir şey göstermek gerekiyor (forumla, ubuntuyla ilgili). Acaba diyorum kendi hesabımız için böyle bir şey olabilir mi. Yani herhangi bir yerden bu foruma giriş yaptığımda etiketlemiş olduğum bağlantıları kategorisine göre rahatça bulabileceğim, düzenleyebileceğim bir sistem mi diyeyim ne diyeyim. Konunun yanında "bookmarklarıma ekle" gibi bağlantı olsa.. profilimden bu bağlantıları görebilsem... tabi illa ki olsun demiyorum. Bu bir öneri ve istek sadece. Kullanışlı olacağını düşündüğüm için açtım başlığı. Belki de o kadar gerekli değildir ve sadece ben böyle bir ihtiyacı hissetmişimdir. Umarım hoş görürsünüz, amacım kuru kalabalık etmek değil.
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

ubuntuki lilith

Bakınız iletinizin hemen üzerinde yanıtla, haberdar et gibi seçenekler var burdan beğendiğiniz konuları haberdar et iyerek imleyebilirsiniz. Daha sonra profilinize girerek haberdar edilme listesinden hepsine ulaşabilirsiniz. Bir de rica etsem Bookmarkımız yerine yer imlerimize eklemek olarak başlığınızı değiştirir misiniz? Eğer Türkçesi varsa İngilizcesini yazmamaya ve dile özen göstermeye dikkat ediyoruz forum olarak.

canosayan

konuların üzerindeki haberdar et bağlantılarına tıklasanız bu iş çözülür gibi.

Olmazs ki ubuntuki. ben cevaplayacaktım.

neyse bende bilgi eklemesi yapayım.haberdar et posta gönderiyor. onları istemiyorum diyorsanız
profil sayfasındaki haberdar edilme ayarından "Duyuru almayı seçtiğim bölüm veya konular hakkında bana:" kısmını hiçbir şeyi bildirme şekline çevirmelisiniz.
Chmod bizim işimiz.

coni

xmarks diye bir eklenti var bütün tarayıcılara oluyor sanırsam şu anda. onu kur sonra bir üyelik al bütün linkleri bir sunucuda depoluyor diğer kullandığın tarayıcılara kurarsın sonra ordan eşitle yaptığında diğer tarayıcıda ki eklediğin linkleri de oraya alır. Çok kullanışlı bir program her gittiğin yerde kullana bilirsin

Firefox için

canosayan

yada igoogle kullanmaya başlar linkleri orada depolarsın.
Chmod bizim işimiz.

adolffwangel

sayın @ubuntuki evet biliyorum ... ama o sadece takip ettiğiniz konuya yeni bir mesaj yazıldığında size posta yoluyla haber veriyor.. sanırım onun kullanım amacı farklı... öyle değil mi.. bu arada bookmark'ı yer imleri olarak hemen değiştiriyorum haklısın.. aklıma gelmedi bir an yer imleri demek :)
@canosayan evet igoogle'yi biliyorum fakat kullanışsız buluyorum.. onda kategorilendirme yoktu en son kullandığımda sanırım..

@coni çok sağol güzel bir alternatif vermişsin.. google chorme'da da olsa süper olurmuş..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Şubat 2010 - 12:16:50

@coni çok sağol evet google chorme içinde varmış...

ubuntuki lilith

Ben onu yer imi niyetine kullanıyorum, haberdar et deyip daha sonra haberdar edilme listeme gidip oradan bakıyorum. Forumda görüp sonra okumak üzere bu şekilde bazı başlıkları işaretlemiş oluyorum, yer imleri vazifesi görmüş oluyor.

Felâsife

Ayrıca Opera kullananlar için Opera link denilen, Opera ile standart gelen bir özellikte var.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hasanyılmaz

Xmarks ile aynı amaçla kullanabileceğiniz bir de Delicious var. Forumdaki yararlı konular için ayrı bir etiket oluşturdum, bu etiketi açınca aradığım bilgiye kolayca ulaşıyorum.

http://delicious.com/hasanyilmaz/ubuntu-tr

Chrome için de kullandığım eklenti:

https://chrome.google.com/extensions/detail/lnapbapmncaacbfijemonkinanfaebhm

gio

Hasan Yılmaz'ın alternatif olarak sunduğu Delicious benzeri Diigo da kullanabilirsiniz. Epeydir Firefox+Chrome da Diigo eklentileriyle beraber takılıyorum. Sadece yer imi olarak değil de farklı çok güzel hizmetleri var. Eğer severseniz bağımlılık yapıyor.

http://www.diigo.com/  (ana sayfadan Diigo Toolbarı kurabilirsiniz. Toolbar sevmeseniz bile açılır kapanır özelliği olduğu için diğer toolbarlar gibi görüntüden kazanıyorsunuz)
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2792 (önemli yerleri renklendirme ve yapışkan notlar için firefox eklentisi)
https://chrome.google.com/extensions/detail/oojbgadfejifecebmdnhhkbhdjaphole (chrome için eklenti)

heartsmagic

Bu isteği bir değerlendirelim bakalım. Bana da oldukça yararlı olacak gibi geliyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ırmak

canosayan

bytan epey uğraştı tema kısmına. yoksa gerisi kolay oldu
Chmod bizim işimiz.

adolffwangel

heartsmagic

Değerlendirenler değerlendirmişler bile :)
Etiketleyip kapatmaya gönlüm razı olmadı. Bu işi yapanlar etiket vursunlar :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bytan

@canosayan etiketleyecek vakti bulamadığına göre ben etiketleyeyim bari. :) Çaktırmadan diğer başlıkları da etiketlerim. :P
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST