[Çözüldü] Bildiri Alanında Ağ Bağlantısı Görünmüyor

Başlatan XRumer, 27 Şubat 2010 - 16:32:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Herkese merhaba

2-3 gün önce Google Earth uygulamasını çalıştırırken bilgisayarım dondu. (Bilgisayarım kapasite bakımından çok düşük, kde ve Gnome'de Google Earth bunu yapıyor) O günden beri uyarı alanında ağ bağlantısının durumunu gösteren simgeyi göremiyorum ya onun yeri boş duruyor ya da iki tane ses simgesi görünüyor. Ama internet bağlantımda hiçbir sorun yok.

Bildiri alanını silip panele yenisini eklediğimde görnüyor fakat bilgisayarımı tekrar başlattığımda yine aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum.

Ne yapabilirim?

heartsmagic

Ağ bağlantısı görünmediği anda şu komutun çıktısı ne diyor?
ps aux | grep nm-applet
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Şu an bağlantısı yerine ikinci bir ses simgesi görnüyor ve çıktı şöyle:

okan      1610  0.4  1.6  33156 12668 ?        S    16:47   0:00 nm-applet --sm-disable
okan      1857  0.0  0.1   2928   804 pts/0    R+   16:48   0:00 grep --color=auto nm-applet

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Şubat 2010 - 16:46:01

Düzgün göründüğü zamandaki çıktı ise şu:

okan      1610  0.3  1.7  40220 13436 ?        S    16:47   0:00 nm-applet --sm-disable
okan      1924  0.0  0.1   2932   888 pts/0    S+   16:50   0:00 grep --color=auto nm-applet

heartsmagic

Arada fark yok, görünmeyen zamanda da aslında arka planda çalışıyor. Görünmediği zaman:

killall nm-applet
nm-applet --sm-disable

dediğinde ne oluyor?

XRumer

Kopyalayıp yapıştırıyorum verdiğiniz kodun ilk satırını direk giriyor ve nm-applet: no process found yazıyor ve anında ikinci satıra geçiyor enter tuşuna basıyorum bir çıktı alıyorum. Size girdisiyle çıktısıyla göstersem daha iyi:

okan@okan-laptop:~$ killall nm-applet
nm-applet: no process found
okan@okan-laptop:~$ nm-applet --sm-disable
** (nm-applet:1970): DEBUG: foo_client_state_changed_cb
** (nm-applet:1970): DEBUG: foo_client_state_changed_cb

böyle görünüyor ve sorun düzeliyor ama terminali kapattığım zaman hem simge kayboluyor hem de internet bağlantısı kesiliyor.

heartsmagic

Bulamıyorum demesi garip. PID numarası ile deneyebiliriz ancak sonlandırmadan yeniden çalıştırmak sorunu çözüyorsa şunu bir kontrol edelim, başlangıç uygulamaları arasında var mı kendisi?

XRumer

Başlangıç uygulamaları arasında ağ yöneticisi var.

Alquimista

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Şubat 2010 - 17:01:51

killall nm-applet
nm-applet --sm-disable

dediğinde ne oluyor?

Aynı sorunu bende yaşıyordum. Ubuntu ilk açıldığında bu simge görünmüyordu, oturumu kapatıp yeniden açınca geliyordu.

Bu benim sorunumu çözdü, nm-applet --sm-disable dediğimde çalışıyor. Bu komutu başlangıca ekleyince sanırım bir sorun kalmayacak.

--

Çok düz bir mantık oldu bu sanırım. Başlangıca ekledim ama otomatik olarak başlamıyor.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

adolffwangel

Aynı şey benim de başıma gelmişti :) Fakat enterasan gelecek ben sorunumu panelin yerini değiştirerek ve panel arkaplanımı sistem teması olarak ayarlayarak (tabi panel için özel bir arkaplan kullanıyorsanız ) çözmüştüm. Tabi aynı sorun olmayabilir. Fakat benzer bir sorun sanırım.
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

heartsmagic

Başlangıçtaki ekli olanı temizleyip yeniden eklemeyi deneyebilir misiniz?

XRumer

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Şubat 2010 - 14:13:13
Başlangıçtaki ekli olanı temizleyip yeniden eklemeyi deneyebilir misiniz?

İşe yaramadı.

heartsmagic

Çok eskilerden gelen ve Karmic için de geri bildirim yapılan bir hata kaydı mevcut:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/network-manager-applet/+bug/43379

Karmic için konulaşım. Samba ile işiniz oldu mu hiç?

XRumer

Hayır, Samba ile hiç işim olmadı. Hatta Samba'nın ne olduğunu bilmiyorum bile. :)

adolffwangel

Paneli sıfırlasanız olmaz mı? Başlangıçtaki hali gibi yapılsa mesela.
Bir şeyler buldum ama kendim denemediğim için sizi de yönlendirsem mi bilmiyorum.

XRumer

Paneli sıfırlamak derken neyden bahsediyorsunuz, panellerle ilgili klasörü ya da conf dosyasını silmek gibi mi?

adolffwangel

http://yihuuhu.blogcu.com/kaybolan-paneli-geri-getirmek/4884871
şöyle bir şey buldum.. bir bakın isterseniz.. soru o değil ama cevap belki o olabilir.. ama ben denemedim o ayrı tabi :) orda kaybolan panel diyo.. ama komple sıfırlıyor.. belki işinizi görür..

XRumer

Alıntı yapılan: adolffwangel - 02 Mart 2010 - 18:32:54
http://yihuuhu.blogcu.com/kaybolan-paneli-geri-getirmek/4884871
şöyle bir şey buldum.. bir bakın isterseniz.. soru o değil ama cevap belki o olabilir.. ama ben denemedim o ayrı tabi :) orda kaybolan panel diyo.. ama komple sıfırlıyor.. belki işinizi görür..

İşe yaradı bilgisayarı her açışımda ağ bağlantısı simgesi görünüyor. Ama konuyu bir iki gün sonra kilitseniz olur mu? Ne olur ne olmaz, bakayım bir süre daha böyle sorunsuz çalışmaya devam ederse tamamen işe yaradığından emin olabilirim.

adolffwangel

Bence bundan sonra yaptığınız işlemleri bir yere kaydedin ya da dikkat edin. Yani bence böyle bir şeyin olma sebebi ya kullandığınız bir ikon teması ya da panele eklediğiniz bir araç olabilir.

XRumer

Alıntı yapılan: adolffwangel - 02 Mart 2010 - 21:04:01
Bence bundan sonra yaptığınız işlemleri bir yere kaydedin ya da dikkat edin. Yani bence böyle bir şeyin olma sebebi ya kullandığınız bir ikon teması ya da panele eklediğiniz bir araç olabilir.

Bunun olma sebebi Google Earth yazılımının bilgisayarıma ağır gelmesi, bilgisayarımın donması ve benim düğmeden bilgisayarı yeniden başlatmamdı.

Neyse sorun çözüldü.

heartsmagic