ekranın sağında, soldakinden olsun

Başlatan erkan, 27 Şubat 2010 - 03:00:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erkan

ben ubuntunun bi sürümünü indirdim. netbook remix değildi de başkasıydı. hani netbook remizte şu sol tarafta sık kullanılanlar, dosya klasörler falan diye sürekli ekranda görülen menü var ya hah. benim bu indirdiğim, netbook remix olmayan adını hatırlayamadığım ubuntu sürümünde, bunun anında sağ tarafta var. o da klasörleri falan listelemiş. bilmem anlatabildim mi. ama o ubuntu sürümü ethernet driver ını bulamadığından, onu silip tekrar netbook remiz kurdum. şimdi bana sağ tarafta öyle bi menü oluşturabilmenin yolunu söyleyin. mümkünse formatsız. mümkünse terminal'den.

erkan

dostum link verdin de noldu? bu benim sorunumun cevabı değil.

verdiği linkte..
go home aplet midir nedir, onun aynısından sağ tarafta oluşturmak istiyorum. ama onun içeriği diskler, dosyalar falan olacak.

ironic

Screenlets, Google Gadgets ya da Conky yardımıyla  ekleyebilirsin.

BayboraKaan

barış

@erkan, DevilTUX'un verdiği linkte çözüm mevcut.
Ayrıca üslubuna ve konuşma tarzına dikkat et. Kimse sana bu şekilde konuşmuyor. Sana şöyle bir cevap da gelebilirdi "bunu bilmiyorsan Ubuntu kullanma." ama gelmedi.
Burada herkes birbirine saygı çerçevesi içersinde yaklaşır.

erkan

ubuntu'nun türkiye forumu işte, nolacak. ubuntu'nun türkiye forumu'nda "bunu bilmiyorsan ubuntu kullanma" diye cevap verebiliriz diye tehdit ediliyorum.

yoksa heidi ya da polyanna gibi, "tanrım yardım forumunda, bana yardım edildiği için çok şanslıyım" mı demeliyim?

zaten bu forum bunun için var. her soru sorana, bunu bilmiyorsan ubuntu kullanma, diye cevap verilen bir forum. avrupalılar size nasıl bakar acaba?

dostum "dikkat ediniz" dedin de ne oldu?  türkçede "edin" var, "edin-iz" diye bi şey yok. yapınız, ediniz. bunlar cahillerin kibar olmaya çalışırken konuştuğu türkçe.

o linkte elbet bi çözüm var ama, benimki değil. yardım isteyen adam'ı banlamak da ubuntu-tr yardım forumunun ikinci komik yanı olacak herhalde.

barış

1) Bu bir tehdit değil, "olabilmek"(varsayım) anlamında kullanıldı. Yani sizin yaptığınıza benzer bir tavırla karşılık vermiyoruz.
2) Türkçe'de "ediniz, yazınız, yapınız vb." kelimeler vardır. Resmi yazışmalarda bu dil kullanılır. Ayrıca nasıl kibar olacağımızı sizden öğrenecek değiliz.
3) Forumdan kimse suçsuz yere uzaklaştırılmaz.

Ubuntu-Tr üyesi olarak
"dostum link verdin de noldu? bu benim sorunumun cevabı değil."
yerine daha nazik bir üslupla dile getirebilirdin.
"verdiği linkte..." bunun sonu küfür sanırsam pek anlam veremedim. Bize kibarlığı söylüyorsunuz ancak önce kendinize bakın. Burası artislik yapma veya tartışma, münakaşa platformu değil. Soru-Cevap platformu. Eğer bu şekilde "atarlarınız" varsa yeri burası değil.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: erkan - 27 Şubat 2010 - 14:44:32
ubuntu'nun türkiye forumu işte, nolacak. ubuntu'nun türkiye forumu'nda "bunu bilmiyorsan ubuntu kullanma" diye cevap verebiliriz diye tehdit ediliyorum.

yoksa heidi ya da polyanna gibi, "tanrım yardım forumunda, bana yardım edildiği için çok şanslıyım" mı demeliyim?

zaten bu forum bunun için var. her soru sorana, bunu bilmiyorsan ubuntu kullanma, diye cevap verilen bir forum. avrupalılar size nasıl bakar acaba?

dostum "dikkat ediniz" dedin de ne oldu?  türkçede "edin" var, "edin-iz" diye bi şey yok. yapınız, ediniz. bunlar cahillerin kibar olmaya çalışırken konuştuğu türkçe.

o linkte elbet bi çözüm var ama, benimki değil. yardım isteyen adam'ı banlamak da ubuntu-tr yardım forumunun ikinci komik yanı olacak herhalde.

Yadım istediğiniz için değil ama Troll davranışlarınızdan ve bilgi almak için değil sataşmak için geldiğinizi hissettiğim an tabi ki de banlanırsınız.
Hakaretli konuşmanıza son verin ve konuya geri dönün.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15190.msg196492.html#msg196492

bytan

@erkan,

Kimse nokta atışı yapmak zorunda değil. Sana cevap vermek zorunda da değil. Yazabildiği kadar, kendi bilgi ve tecrübeleri ışığında insanlar sana yardımcı olmaya çalışıyorlarsa, nezaket sınırlarında kalman medeniyetin gerekliliklerinden biridir. Onlar sana saygılı davranacaklar, sende onlara saygılı davranacaksın.

Alıntı Yap

Şayet saygı göstermezsen, insanlarda sana saygı göstermezler ve yukarıdaki gibi bir yanıt alabilirsin. Sana bunu anlatmaya çalışmışlar ancak anlaşılamamış.

Alıntı Yap

Şanslı olduğunu hissetmesen dahi, en azından "birileri gecenin bilmem kaçında yardımcı olmaya çalışmış" diyebilirsin. Sana bir şey kaybettirmez.

Alıntı Yap

Avrupalıların bize nasıl baktığı umurumda bile değil. Ama buraya gelip enteresan tavır sergileyenlere bakışım önemlidir.

Alıntı Yapo linkte elbet bi çözüm var ama, benimki değil. yardım isteyen adam'ı banlamak da ubuntu-tr yardım forumunun ikinci komik yanı olacak herhalde.

Yardım isteyen onca insan varken, sorunlarına çözüm bulabiliyor ya da bulamıyorken halen forumda bulunuyorlarsa ve şimdi sen banlanırsan, "neden ben banlandım acaba?" diye düşünmeyecek misin?

Problem üzerine odaklanmaya devam etmen dileğiyle...
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erkan

Alıntı yapılan: barışubuntu - 27 Şubat 2010 - 14:56:02
"dostum link verdin de noldu? bu benim sorunumun cevabı değil."
yerine daha nazik bir üslupla dile getirebilirdin.
nezaket öğrenmeye gelmedim. soruya cevap verin ya da vermeyin.

Alıntı yapılan: barışubuntu - 27 Şubat 2010 - 14:56:02
"verdiği linkte..." bunun sonu küfür sanırsam pek anlam veremedim.
hayır sonu küfür değil. verilen linke baktım. alt satırda o linkte adı geçen programın sağ tarafta olmasını istediğimi söyledim. anlam veremediğimiz şeyleri küfür varsaymak en güzeli.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Şubat 2010 - 15:32:51

Alıntı yapılan: DevilTUX - 27 Şubat 2010 - 15:02:39
Yadım istediğiniz için değil ama Troll davranışlarınızdan ve bilgi almak için değil sataşmak için geldiğinizi hissettiğim an tabi ki de banlanırsınız.
hislerinize göre banlama yapmanız ne kadar da ubuntu-tr forum a özgü değil mi? sizin hissetmelerinizden daha objektif olan ne var ki şu dünyada?

barış

Sorunun cevabını nezaket ile öğrenebilirsin ancak. Bunun için de nezaket öğrenmen gerekir ;)

Evet anlam veremedim çünkü, senin gibi kişiler burada az bulunuyor. Hatta sadece sensin diyebilirim. Seninki şuna benzedi "ananın..." gerisi ellerinden öperim değil heralde?

Daha fazla gereksiz bir tartışmaya girmeyeceğim. Sorununun çözümüne de şahsen yardım etmeyeceğim.

erkan

Alıntı yapılan: bytan - 27 Şubat 2010 - 15:22:36
nezaket sınırlarında kalman medeniyetin gerekliliklerinden biridir. Onlar sana saygılı davranacaklar, sende onlara saygılı davranacaksın.
Şayet saygı göstermezsen, insanlarda sana saygı göstermezler ve yukarıdaki gibi bir yanıt alabilirsin. Sana bunu anlatmaya çalışmışlar ancak anlaşılamamış.

Şanslı olduğunu hissetmesen dahi, en azından "birileri gecenin bilmem kaçında yardımcı olmaya çalışmış" diyebilirsin. Sana bir şey kaybettirmez.
Yardım isteyen onca insan varken, sorunlarına çözüm bulabiliyor ya da bulamıyorken halen forumda bulunuyorlarsa ve şimdi sen banlanırsan, "neden ben banlandım acaba?" diye düşünmeyecek misin?
Problem üzerine odaklanmaya devam etmen dileğiyle...

medeniyetin temeli özgürlüktür. kimse medeniyeti başkasına dayatamaz. nazik ol yoksa banlanırsın. bu mu medeniyet? saygı falan beklemiyorum. soruma cevap verin, sorunumu çözün yeter.

ne diyeceğimi ben bilirim. ne diyeceğime ben karar veririm. neyim kime ne kaybettireceğini kimse hesaplayamaz. yardımcı olmayı kendisi seçti. teşekkür, saygı falan bekliyorsa evsizlere yemek dağıtsın. burası forum, link vermiş işime yaramadı, işime yaramıyor dedim. demeyim mi? o kadar mı alıngansınız?

banlanırsam tek düşüneceğim şey, buranın ubuntu türkiye forumu olacağı.

barış

ne diyeceğine sen karar veremezsin işte. Forum kurallarını okursan anlarsın ne demek istediğimi. O zaman birisine küfür et, o da seni mahkemeye versin (yasalar gereği küfür etmek suçtur) sonra hakime "istediğim gibi konuşurum" de. Ama bu ceza almanı engellemez. Bu forumdaki kurallardan birisi de, üsluba dikkat etmektir ;)

Her şeyde "burası ubuntu türkiye forumu" "zaten beklediğim gibi" mesajı vermeye çalışıyorsun. Madem nefret ediyorsun neden buraya soruyorsun?

erkan

Alıntı yapılan: barışubuntu - 27 Şubat 2010 - 15:33:35
Sorunun cevabını nezaket ile öğrenebilirsin ancak. Bunun için de nezaket öğrenmen gerekir ;)

Evet anlam veremedim çünkü, senin gibi kişiler burada az bulunuyor. Hatta sadece sensin diyebilirim. Seninki şuna benzedi "ananın..." gerisi ellerinden öperim değil heralde?

Daha fazla gereksiz bir tartışmaya girmeyeceğim. Sorununun çözümüne de şahsen yardım etmeyeceğim.

nezaket olmadan öğrenebilirim. yanılıyorsun.

sen benim bir yazımı küfür zannediyorsan, ondan senin beyin hücrelerin sorumlu. ananın... ilk sen söylüyorsun bunu. ellerinden öpmeyecek olan da yine sensin galiba.

başka neler yapmayacaksın, onları da bu başlık altına yazarsan şahsen çok sevinirim.  

barış

evet medeniyetin temeli özgürlüktür ancak başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan, başkalarına zarar vermeden. Medeniyetin temeli özgürlüktür ancak saygı ve edeb çerçevesi içinde.

heartsmagic

Nezaket beklenmiyorsa göstermiyoruz.
Kullanıcı geçici bir süreyle forumdan yasaklanmıştır. Evet Ubuntu özgür bir işletim sistemi, kimse bunu bahane ederek başkalarının kalbini kıramaz. Kimse kimseye cevap verme zorunluğunda değildir. Avrupa örnek alınıyorsa farklı mecralarda sorunlara çözüm aranabilir.
Konuyu kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Üye ikinci üyelik açıp nezaket sınırlarını yine aşınca bu üyeliğindeki yasaklama da sınırsıza çekildi. Afişe de edelim:

Alıntı Yapayrıca,
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16859.0.html
nezaket saygı beklemiyorum. özgürlüğümü kısıtlamayın yeter.
yassahk hemşerim yasak! linux'un abdesti kaçar, mini etekle diz üstü bilgisayar kullanamazsın.
forum kullanıcılarının kalbini kırmayalım, kıranları banlayalım.

Bizler nezaket bekliyoruz. Nezaket görene kadar da özgürlüğünü kısıtlıyoruz. Kurallarını beğendiğin başka herhangi bir yerde destek almayı deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.