ekranın sağında panel

Başlatan superjax, 27 Şubat 2010 - 00:59:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

superjax

arkadaşlar ekranın sağ kenarında ekran boyunca panel koyabilir miyim?
yada bunu yapacak dock var mı?

umutubuntu

Panele sağ tıklayıp yeni panel ekle, eklediğin panelin özellikler kısmından yerleşimi sağ gösterirsen olur.
Ayrıca dockların hepsinin yerleşimi değiştirilebilir.

BayboraKaan

Sadece tek panel istiyorsan mevcut paneli de @Pa'nın anlatğı gibi sağa alabilirsin.

superjax

hayır tek panel değil de sağada bi panel istiyorum.sağdaki panelde hızlı başlatma menüsü gibi sık kullanılan programları dizmek istiyorum

umutubuntu

Tercih senin tabiki ancak ufak bir hatırlatma yapayım.
Denemesini ben de yaptığımda sağda bulunan panelin o kadar kullanışlı olmadığını anladım.
Sebebine gelirsek, Firefox tam sayfada sağındaki kaydırma çubuğunu kullanayım derken paneldeki kısayol simgelerine tıklaman olasıdır.
Tercih meselesi tabi, o şekilde daha rahat kullanabileceğine inanıyorsundur ya da sağ elini kullanmıyorsundur ;)

superjax

o zaman aslında benim işimi panel değilde sağda bir dock çözecek.
var mı dock tavsiyesi olan?ama mac e benzemesin

BayboraKaan

superjax

gnome do yu ekranın sağına getiremedim yukarıda kaldı öyle .
biraz kullanışsız gibi.yeni mozilla sayfası aç diye tıklıyorum aşağıdaki açık olanı ekrana zıplatıyor.

ironic

Cairo dock bu konularda oldukça maharetli.

BayboraKaan

Cairo Dock'u da deneyebilirsin birden fazla Tema seçeneği var

superjax

Cairo Dock kurcaladım ama oda ekranı daraltıyor.ayar kısmında da -açılan sayfanın altında kal- da bulamadım.
yeni sayfa açılınca dock ekranla yan yana kalıyor

ironic

Alıntı yapılan: superjax - 27 Şubat 2010 - 14:15:04
Cairo Dock kurcaladım ama oda ekranı daraltıyor.ayar kısmında da -açılan sayfanın altında kal- da bulamadım.
yeni sayfa açılınca dock ekranla yan yana kalıyor

Otomatik gizleme ve arkaplanda kalma seçeneklerde mevcut. Şu an kullanmadığım için tam yerlerini söyleyemiyorum .Kurcalamaya devam..  :)

superjax

gnome do işimi görecek gibi
teşekkürler

BayboraKaan

Dock'a sağ tık>cairo dock>configure>system en alta ki iki kutucuk işaretli olsun, sonra Accessiblity seçeneğine gir keep the dock below other windows'un kutucuğundan tıkkı kaldır. Ayrıca yine aynı yerde Reserve space at the edge of the screen for the dock seçeneğinide kaldır.