[Çözüldü] Yazıcı sorunu

Başlatan XRumer, 19 Aralık 2009 - 10:07:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Merhaba,
Google Chrome ile bir internet sayfasını yazdırmak istediğimde açılan yazıcı ayarları ekranının alt tarafında bazı ayarların çakıştığını belirten küçük bir yazı bulunuyor ve ben ne yaparsam yapayım, benim istediğim sayfaları yazdırmak, istediğim ayarlara göre çalışmak yerine ardı ardına tüm sayfaları yazdırıyor. Bu nedenle bir şeyler yazdırmak için Mozilla Firefox kullanmak zorunda kalıyorum, bu sorun hakkında bir çözüm önerisi olan var mı?

heartsmagic

O çakışma yazısında tam olarak ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

"Penceredeki kimi ayarlar çakışıyor" diyor.

heartsmagic

Peki bu uyarı Chromium'a mı ait, yoksa sistemdeki yazıcı uygulamasına mı?

XRumer

Öncelikle şunu söyleyeyim Chromium değil Chrome kullanıyorum.

Mozilla Firefox ile Google Chrome'de yazdır butonuna bastığımda aynı yazdırma penceresi çıkıyor ama Google Chrome'de böyle bir hata varken Mozilla Firefox'da yok, bu da sorunun Chrome'de olduğunu düşünmeme neden oluyor.

heartsmagic

Haliyle doğru düşünüyorsun, ilk akla gelen Chrome sorunu olabileceği. Ancak kabaca bakıyorum da bu yönde bir şikayet göremiyorum.

XRumer

Chrome'nin Linux sürümünün yeterince kararlı olmamasından kaynaklanıyor olabilir mi?

heartsmagic

Olabilir tabii ama peşinen suç Chrome'dadır demek istemem. Zira bu yazdırma işleri nasıl oluyor bilemiyorum. Tarayıcı yazdır emrini alınca işi sisteme mi bırakıyor, aradaki uyum sorunu kimin sorumluluğu altında gibi meseleleri bilmek lazım. Bence Chrome hata bildirim yeri gibi bir şey varsa oraya geri bildirim yapılabilir bu konuda.

XRumer

Mandriva'da denedim Chrome aynı sorunu orada da yaşatıyor.
Yakın zamanda Google Chrome 4 çıktı. Eğer Linux sürümü de çıktıysa bir de onu deneyeceğim. Belki yeni sürümde bu sorun aşılmıştır.

XRumer

Bugün tekrar indirdim ve baktım ki sorunu çözmüşler. Aynı sorun güncelleme yaparlarsa ya da yazılımı yeniden kurarlarsa sorunları çözülecektir. Her zamanki adresten indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Google Chrome, Linux için çıkarılmış son halidir.

heartsmagic

Geri bildirim için teşekkürler.