[Çözüldü].tar.gz uzantılı programı kuramıyorum

Başlatan mensch, 27 Şubat 2010 - 01:17:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mensch

Şirketimiz bünyesinde yeri geldiği zaman ağ analizleri ve sorun tespitleri için Wireshark ve ettercap'i kullanıyorum ve ubuntuya geçtikten sonra ettercap'i kuramadım. Masaüstünde ettercap.tar.gz adlı dosyam var bunu nasıl kuracağım? Biraz araştırdım bazı komutları kullanmam gerekiyormuş ama bunların hiç birisini bilmiyorum? Bana bu programın kurulumu konusunda yardımcı olurmusunuz? Programın download linkini aşağıda veriyorum.
2. Sorum ise wireshark'ı kurdum fakat ağ katımı göremiyorum, ubuntuda internete bağlandım ancak anladığım kadarıyla ağ karımı yüklemem lazım bunu nasıl yapacaım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Link: http://ettercap.sourceforge.net/download.php

Ubuntuda internete girebiliyorum ama ağ kartına ulaşmaya çalışınca cihaz bulunamıyor (no suitable device found) diyor...

umutubuntu

Ettercap programı Ubuntu depolarında mevcut Synaptic programını açıp ettercap yazarsanız gelir.
Terminalden kurmak isterseniz
sudo apt-get install ettercap

BayboraKaan

mensch

Yardımlarınız için teşekkürler. Ettercap'i hallettim peki wiresharkla ilgili olan problemi nasıl çözebilirim, ubuntuyu kurduktan sonra hiçbir driver yüklemedim. Şimdi wireshark bana ethernet kartını soruyor fakat ethernet katım gözükmüyoru :) ethernet kartımı nasıl yükleyeceğim yada başka bir sorunmu var?

BayboraKaan

Tek atış :D

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=15346.0

Lütfen konu açmadan önce arama yapın sorularınızın cevabı forumda mevcuttur.

mensch

:) Valla çok yardımcı oluyorsunuz ya!

Bu işimide hallettim çok teşekkürler, inşallah bu ubuntu/linux'u tez zamanda çözerimde bende forumdaki sorulara cevap veririm. Aslında bir kaç sorum daha var ama bu kadar yüklenmek istemiyorum. Teşekkürler....

umutubuntu

Sorularınızı önce forumda aratın, çözüm bulamazsanız her konu için ayrı başlık açmanızı öneriyoruz.

BayboraKaan

Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize forumu kurcaladıktan sonra sorunlarına cevap bulamasan tabi ki soracaksın bizde elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız.
Geçmiş olsun. ;)