[Çözüldü] Grub kurulumu hakkında yardım

Başlatan tubuntu, 07 Haziran 2008 - 23:40:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tubuntu

Uzun zamandır xpde sorun yaşıyorum. Bana lazım olan programlar olduğundan ikinci işletim sistemi olarak kullanıyorum. Ubuntu 8.04 hardy  sorunsuz çalışmaya devam ediyorum. Benim sorunum xp ye format attıktan sonra ve kurduktan sonra kurulu olan ubuntuya erişmek için en kısa yolla nasıl tekrar grubu yüklerim şimdiden teşekkürler.

bebek

bunun için forumda yeterli miktarda kaynak bulunmakta. biraz araştırırsanız bilgilere ulaşabilirsiniz.

kartondosya

arkadaşlar bende yarım saattir bu sorunla alakalı bi başlık arıyordum tam buldum dedim cevap şık olmuş :)) bilen biri yolu göstersin kayboldum grub sorununda teşekkürler

ufuk_k

Yeniden grub kurulumu diye aratın lütfen.

kartondosya

arkadaşım bir kaç sonuç buldum fakat çözemedim olayım şudur windowsa format attıım bilgisyar açılışta direk windowsu açıyor bilgisyarımda ubuntu 8 04 de yüklü ulaşamıyorum ubuntu cd sini taktığım zaman kuruluma geçiyor direk tekrar kurarsam çok zorlanacağım hem zaman kaybı hemde ekran kartı vs tanıtmam iki üç günümü almıştı ve nasıl çözdüğümü ben bilmiyorum yani çok karışıktı yeniden o ekranı yani açılıştaki kullanmak istediğim işletim sistemini seçtiğim ekranı tekrar nasıl kurabilirim bios tan yapmak mümkünmüdür teşekkürler

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=192.0 başlığı tane tane anlatıyor. Çalışan CD doğrudan kuruluma geçmez, sistemi açar anlatılanları uygularsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kartondosya

tekrar deniyorum dili seçtikten sonra konsolu göremiyorum sadece grub kurulumu diye bir bölüm var oradada kayıtlı disk bölümleri gözüküyor kod girebileceğim hiç bi yer bulamıyorum

kartondosya

evet dediğinizi yaptım  orada anlattıklarınızı tekrar okuyunca anladım fakat sorunumu çözemedim ben bilgisayarı açtığımda cd yi kullanıyordum ve doğal olarak terminali filan görmüyordum yani ubuntuyu hiç açamıyorum kuruluma geçip grubu kur dedim oradada disk biçimlendirmeden öteye gidemiyorum sanırım terminali bulacağım derken ubuntunun ayarlarınıda değiştirdim (bundan emin değilim iyicede yoruldum ) sanırım vaz geçiyorum yinede sağolun yardımlarınız için kolay gelsin size 

ufuk_k

Applications--Accessories-Terminal
Uygulamalar-Donatılar (araçlar)--Uçbirim

egitimist

Aşağıdaki alternatif yolu kullanarak konsoldan hiçbir komut girmeden sadece çalışan cd ile grubu tekrar kurabilirsin.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Mart 2008 - 14:20:14
Alternatif Yol

Kendi kullandığım yöntem olmasa da şu adımları da takip edebilirsiniz.

1. Ubuntu Çalışan CD ile sistem açılır
2. Kuruluma başlanır.
3. Disk bölümleme kısmında kurulum iptal edilir.
4. Grubu kur denilir.

Şahsım adına ilk yöntemin her durumda çalıştığını belirtmekle beraber alternatif yöntemi denemediğimi eklemek isterim.

kartondosya

arkadaşlar yapamadım söylediklerinizi ubuntuyu tekrar kurdum
:D pes etmek yok kurtulucam bu windowstan ancak biraz geçişdönemi lazım sanırım ekran kartı sorunlarımıda zamanla hallederim çok teşekkür ederim yardımlarınız için kolay gelsin