Warcraft 3'de Wine emulatör problemi?

Başlatan ecto, 07 Haziran 2008 - 19:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ecto

Merabalar

wine için yaşadıgım sorundan bahsetmek ıstıyorum

Alıntı Yapwine preloader: Warning: failed to reserve range 00000000-60000000
         Usage: wine PROGRAM [ARGUMENTS...]   Run the specified program
         wine --help                   Display this help and exit
         wine --version                Output version information and exit

ayrıca playonlinelinux ile warcraft ı install etmek istediğimde

Alıntı YapSetup was unable to read to following data file.Your  warcraft 3 cd may not have been in cd-rom drive

hatasına ulasıyorum...şimdi konuyla ilgili olarak sanırım forumda ekran kartı driver larıla ilgili bir problem olunabılecegı yazılmıs malesef bu yanıt pek doyurucu degıldi.Sistemimde driverlarım stabil bir şekilde calısıyor. fglrxinfo dedıgımde ati surucumu terminalde gorebılıyorum compiz vs uygun bır sekılde calısıyor.

internet de ingilizce kaynaklara ulasdıgımda aynı sorunu yasayan ınsanların kernel 2.6.24-15 versıyonuyla  bu sorunun gıderılebılecegı wine ın sorunsuz bır sekılde calısdıgından bahsedılmıs.

şimdi acaba kernel modunu bu versiyonuna nasıl cekebılecegım ?
acaba bu sistemimde bir sorun olustururmu eger yardımcı olabılırsenız cok sevınırım
(forumda konuyla ılgılı gozden kacırdıgım bı sey varsa cok cok prd :)

munirekinci

Playonlinux oyun CD'sinin takılı olmadığını söylüyor.

ecto

:D harika ne yapmam gerekiyor acaba bu sorun benim kopya cd kullandıgımdan dolayı kaynaklanıyor olabılırmı ?

ufuk_k

Alıntı yapılan: ecto - 07 Haziran 2008 - 19:26:37
:D harika ne yapmam gerekiyor acaba bu sorun benim kopya cd kullandıgımdan dolayı kaynaklanıyor olabılırmı ?

Mümkün. Ben Orjinal CD ile bu hatayı aldığım zaman, diğer konuda belirttiğim gibi ekran kartı sorunum vardı. Zaten dikakt ederseniz, wine sitesindeki açıklamalarda da kopya cd ile kurulumun sorunlu olabileceği belirtiliyor.

ecto

açıklamalar için sagolun...
kopya cd ile bahsettigim sorun ile ilgili farklı çözumler deneyerek cevabı sizlerle paylasıcam ayrıca aklıma takılan bır sorunda daha var elimde genellıkle cd imaj dosyaları mevcut bunları ubuntuda calıstırmak için uygun bir yazılım mevcut mu? genelınde oyunlar imaj dosyaları halınde elımde oluyor.Gerci kopya yazılımlar ile ilgili cok olumlu seyler dusunmesemde bunu tartısmak su an ıcın anlamsız gıbı ......

keylog

imaj dosyalarını çalıştırmak için bir program varsa ve söylerseniz beim içinde çok makbule geçecektir warcraftı bende kuramadım aynı hatayla karşılaştım :(

utdmr

.iso dosyalarını (ve eşdeğerlerini) mount etmek için şöyle bir yol izleyebilirsiniz:

mount /iso/dosyası/burada.iso /hedef/dosya/burada/ -o loop

not: kodu bir yerde okumuştum, aklımda doğru kalmış mı emin değilim...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

erginemr

Yukarıda yazılan komut doğru:
sudo mount -o loop -t iso9660 dosyanizin_adi.iso /baglamak/istediginiz/yer

Bir de bu komutu kullanan güzel grafiksel bir program var: gmountiso
http://www.ubuntugeek.com/easy-way-of-mountunmount-iso-images-in-ubuntu.html#more-314

Ama Wine her iki durumda da Oyun CD'sini tanıyabilir mi emin değilim.

mbt28

ynı sorun bende de var ama bendeki orjinal cd ler. Ne RoC nede TFT kurulumu başlıyor aynı hatayı veriyor. Cedega ile deneme yaptım şöyle garip bir sonuç çıktı ortaya:
Oyun cd sini cedega ile bağlarsam hata veriyor
Ama pcmanfm dosy yöneticisi ile bağlarsam normal yükleyebiliyorum.

Baya uzun süre araştırma yaptım ama yok bu sornu çözemedim. Warcraft 3 bölümünün yazarı sanırım ayrıca birwine geliştiricisi onla uzun yazışmalarımız oldu ama sonuç yok. Bu soruna çözüm bulabilen olursa lütfen yazsın.

İyi günler...