Ses kayıt edemiyorum

Başlatan afterlife, 22 Şubat 2010 - 19:14:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afterlife

Hiç bir türlü ses kaydedemiyorum.

NOT: Sorun mikrofonda değil. Windows'ta çalışıyor. 2 Tane mikrofon denedim.
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri
Dare ni mo jama saseru wake ni wa ikanai kara
Kajitsu ga tsugeta mirai
Yume, risou ni kaeru
Dare mo ga nozonda "owaru" wo...
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri
Dare ni mo jama saseru wake ni wa ikanai
Itsuka boku ga misete ageru
Hikari kagayaku sekai wo...

EsatYuce

Terminalden şunu çalıştırın:
alsamixer

Buradaki düzeyleri arttırmayı deneyin. Daha ayrıntılı bilgi için Karmic'de Ses Problemleri Nasıl Giderilir adlı konuya bakınız.

heartsmagic

Ses tercihlerinden de giriş aygıtı olarak kaç tane mikrofon göründüğüne bir bak bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gorkemgiray

aynı sorun bende de var. ubuntu 9.10 da ses kaydedici de ses kaydedemiyorum. ses kayıt formatı ogg da ve 3 adet mikrofon girişi görünüyor. line-in, mic1 ve mic2. herhangi birinde ses kayıt ettiğimde sadece parazit ses geliyor.alsamixer de ki seviyelerin hepsini de ortalayıp bunu denedim. nasıl çözülecek ki bu?

GNUbuntu

Ubuntu Yazılım Merkezinden Pulse Audio Yöneticisini yükleyin. Ubuntu menüde, Ses ve Video kısmında, PulseAudio Ses Denetimi olarak görünecek. Programın Kayıt ve Giriş Aygıtları sekmelerinden ayarları kontrol edin. Yalnız, Kayıt kısmı herhangi bir program kayda geçmeden aktif olmaz. Sanıyorum mikrofonla yapılacak kayıt için de buradaki ayarlar işe yarar. Aslında mikrofonla normalde, yani Pulse ses denetimini yüklemeden de kayıt yapılabilmesi gerek diye düşünüyorum.

Ubuntuda Audacity ile bilgisayarda çalan bir sesi kaydetmek için epey uğraşmıştım. İnternet'ten herhangi bir müzik dinlerken (ki başka şekilde bulamadığım) kayıt yapabilmek için Pulse Ses Denemi Kayıt sekmesindeki Monitor of.... ile başlayan seçeneği aktif ederek yapabildim. İşin garip tarafı, daha önceleri Audacity ile, bu şekilde sorunla karşılaşmadan kayıt yapabiliyordum. Eski sürümlerinde, Türkçesi ne duyuyorsan kaydet gibi bir seçenekle bu yapılabiliyordu.

Laf aramızda Ses Denetimi programı Pardus'ta hazır yüklü geliyor. Beni uyandıran da bu oldu.  ;)
Önce Saygı...

redrighthand

Ubuntu 10.04 Lucid kullanıyorum.
Bilgisayarımda çalan, hoparlörlerden aldığım herhangi bir sesi kaydetmek istiyorum.
Uçbirime alsamixer yazıyorum, F4 e basıp Capture ayarlarına giriyorum, yön tuşlarıyla Mix seçeneğinin üzerine gidip Space 'e basıyorum, aktif oluyor.
Sonra Sistem>Tercihler>Ses yolunu izliyorum, açılan pencereden Giriş Sekmesine gidiyorum, Bağlayıcı menüsünde yalnızca Analog Microphone, Analog Line-In, Analog Input seçenekleri görünüyor. (Mix seçeneğinin de görünmesi gerekmez miydi?)
Ve ben bu üç seçeneği de ayrı ayrı denememe rağmen ses kartının o an çalmakta olduğu sesten kayıt yapabilmiş değilim.
@GNUbuntu nun dediği Pulse Audio Yöneticisini Ubuntu Yazılım Merkezinde bulamadım.
Ne yapmam gerekiyor?

(Bu arada kayıtları Lucid le gelen Ses Kaydedicisi nden ve sonradan kurduğum Audacity den yapmaya çalışıyorum...)

sema

Alıntı yapılan: redrighthand - 25 Mayıs 2010 - 13:52:57
@GNUbuntu nun dediği Pulse Audio Yöneticisini Ubuntu Yazılım Merkezinde bulamadım.
Ne yapmam gerekiyor?

Program şu şekilde geçiyor asllında; PulseAudioYöneticisi (bitişik).
susema

redrighthand

PulseAudioYöneticisi işe yaradı...
Şöyle yapmam gerekti:
PulseAudio Ses Denetimi ndeki Configuration sekmesinden Analog Stereo Output seçeneği seçildi.
Giriş Aygıtları sekmesindeki Göster menüsünden Tüm Giriş Aygıtları seçildiğinde göstergenin hareketlendiği görüldü.
Sanırım mikrofon girişinden ses alınmak istendiğinde Configuration dan Stereo Duplex seçeneğine geri dönmek gerekecek.

Çok teşekkürler @semagkyz.