Sis m672 ekran kartıyla ilgili ?

Başlatan edebinick, 21 Şubat 2010 - 13:50:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

edebinick

Arkadaşlar bütün konuları okudum.Ancak windows 7 den kurtulup ubuntuya geçmek istiyorum.İnternet,Müzik,film dısında tek laptopla işim fm.Ancak 3d destegi olmadıgını duydum sürücülerin.Bu konu hakkında gelişmeler nelerdir, neler yapılabilir 2d ile?

bytan

Doğru duymuşsun. Bu konuyu açtığın bölümde bu konuda bir çok başlık var. Aklına gelebilecek çoğu sorununa yanıt bulabilirsin.

3d olmaması yazdığın işlemleri yapmana engel bir durum teşkil etmez.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

edebinick

Oyun olarak tek oynadıgım senelerdir fm'dir.2d sürücü ile bu mümkünmü?

BayboraKaan

Fifa Maneger bildiğim openGL istiyor.

bytan

Cm gözüyle bakmışım. :) 3 boyut desteği olmadan oynayamazsın.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

edebinick

fifa degil football manager benim kastım.bir farkı varmı  :)

BayboraKaan

Fifa Manager 3D idi onu biliyorum. :D
Football Manager hani şu sahada adamların yerine nokta olanlar mı?

Google'den baktım 2010 serisi 3D

edebinick

Alıntı yapılan: DevilTUX - 21 Şubat 2010 - 14:54:14
Fifa Manager 3D idi onu biliyorum. :D
Football Manager hani şu sahada adamların yerine nokta olanlar mı?

Google'den baktım 2010 serisi 3D

3d özelligi yeni eklendi ancak 2d özelliginden devam ediyorum ben nokta olanlardan :)

Bu durumda geçmem imkansız duruyor ubuntuya.Fakat yabancı ubuntu forumlarında 3D destegi olan sürücülerin paylasıldıgını gördüm.Bazı kullanıcılar compiz'in çalıstıgını söylüyor.

inspector

Alıntı yapılan: edebinick - 21 Şubat 2010 - 17:49:42
Bu durumda geçmem imkansız duruyor ubuntuya.Fakat yabancı ubuntu forumlarında 3D destegi olan sürücülerin paylasıldıgını gördüm.Bazı kullanıcılar compiz'in çalıstıgını söylüyor.

O forumlarda Linpus kullanmanız gerektiği yazıyordur. Bizim forumda da bunu konusu geçti. Sürücüsü özel bir yöntem ile "sadece bir dağıtıma özel olarak" dağıtılıyormuş. Pcdepo sitesinden (veya başka sitelerden) Acer dizüstü pc alırsanız Linpus kurulu olarak geliyor. Şu an Acer markalı sis yonga setli Linpus ile gelen Acer makinelerinde 3D sürücünün sorunsuz çalıştığı söyleniyor.

edebinick

Sonuçla 2d sürücülerle football manager oynamak(3d siz) imkansız diyorsunuz.O da bagımlılık napalım windows'a devam öyleyse sis sürücü yayınlayana kadar.O da yayınlarsa..

mhmtsarigul

Arkadaşlar bu sis miragenin driveri yokmu ubuntu için. 800x600 ün üstüne çıkamıyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: mhmtsarigul - 03 Mayıs 2010 - 17:08:46
Arkadaşlar bu sis miragenin driveri yokmu ubuntu için. 800x600 ün üstüne çıkamıyorum.

3b sürücüsü yok. Ancak çözünürlük sorununu forumudaki örnek başlıkları kullanarak çözebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.