Görsel Efektler her kapatıp açmada sıfırlanıyor

Başlatan gorkemgiray, 21 Şubat 2010 - 01:49:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gorkemgiray

ubuntu 9.10 umda ati ekran kartı nedeniyle küçültüp büyütmede gecikme vardı. ardından yaması çıkmış yükledim, ekran kartını da yeniden kurdun(başlık ekran kartları>ati de sabit). sorunu giderdi, ancak bilgisayarı her açıp kapamamda visuel effects(masa üstü sağ tık> masaüstü artalan değiştir, son sekme) none yani yok oluyor. çözüm önerisi olna var mı? teşekkürler:)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Şubat 2010 - 02:29:24

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14813.0.html
bunu buldum ama alternatif bir çözüm gibi geldi. problemin kesin çözümü değil sanırım. halen bekliyorum :-X

Sherlock Holmes

Sistem - Tercihler - Başlangıç uygulamları
Yeni bir uygulama ekleyin,
komut satırına
compiz --replace
geçerek denermisiniz.

gorkemgiray

bahsettiğiniz işlem tam olarak buysa:

malesef işe yaramadı. her reboot ta hem görsel efektler "none" oluyor hem de compiz-config içindeki animationa'a ait "add-ons" checkbox ın işareti kalkıyor. garip birşey daha var ki: 2 gün önce aktifleştirdiğim, daha sonra durdurduğum bir screenlet, her rebootta yeniden geliyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Şubat 2010 - 10:19:29

ekran kartıyla oynadım, tekrar yükleyim dedim, allak bullak oldu. masaüstünde simgeler ve pencerelerin border ı gitti. yeni sorunlar var yani:D akşama kadar bi cevap gelmezse format atayım. peki ubuntu mu, kubuntu mu:D

hitokiri

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14813.0.html
Bana kalırsa alternatif yöntemi bir dene :)
"her reboot ta hem görsel efektler "none" oluyor hem de compiz-config içindeki animationa'a ait "add-ons" checkbox ın işareti kalkıyor"
diye anlatmışsın aklıma gelen tek şey bu dosyların okuma ve yazma haklarıyla ilgili olabiliceği sorunun ,
cd
komutuyla kullanıcı dizinine geçip;
ls -a -l
bu komutla bu durumu inceliyebilirsin , ekran kartı içinde forum içi bir arama yapmanda fayda var sorun hala devam ediyorsa ..

ırmak

Compiz'i config dosyasıyla beraber kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.
Kaybolan Pencere Kenarları'nı sürekli compiz --replace komutuyla geri getirmekten gına geldiği an yaptım bunu.
Düzeldi.

gorkemgiray

malesef. sanırım yanlış bişeler sildim, yüklediğim compiz de bozuldu. ben bi format atayım en iyisi :'( yardımlarınız için teşekkürler  ;)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: gorkemgiray - 21 Şubat 2010 - 01:49:44
ardından yaması çıkmış yükledim, ekran kartını da yeniden kurdum
Alıntı yapılan: gorkemgiray - 21 Şubat 2010 - 09:27:25
ekran kartıyla oynadım, tekrar yükleyim dedim.
Sorun yama sonrası'mı oluşmaya başladı tam olarak.?
Veyahutta ekran kartı ile yaptığınız denemeler sonrası'mı.?
Sormamın nedeni, Ati yamanın sebebiyet olup olmayacağı merakı.  :D
Geçmiş olsun.
:)

gorkemgiray

teşekkür ederim. evet, yamalardan sonra oldu. ancak şöyle bir durum var: 32 bit işlemcili bilgisayarıma 64 bit ubuntu kurdum. ardından yamaları 64 bit için yükledim. yüklememden sonra problemler başladı:S

BayboraKaan

32 bit işlemci bilgisayara 64 bit Ubuntu yükleyemezsiniz. Eğer yükledim diyorsanız o zaman bilgisayarınız 64 bit'tir

adolffwangel

ben pek anlamam ama, şuradaki anketin yorumlarını okursanız belki bir fikir edinebilirsiniz... ben sanki 64 bit şu an için biraz problemliymiş gibi bir kanıya vardım... belki sizin sorununuz da buna benzer bi şeydir.. tabi dedim ya çok da anladığım bi şey değil.. elbette 64 bit' le alakalı bir sorun olma ihtimali var mı onu ustalar bilir ( dedim ya anketteki yorumları okuyunca böyle bir izlenime kapıldım biraz ) :)
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.