[ÇÖZÜLDÜ] toshiba l10 serisi wireless problemi

Başlatan kivanc, 20 Şubat 2010 - 17:16:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

@kivanc, bir de @eribol'un son tavsiyesini dinle. Zira bu şekilde sorun çözenlerin anlatımları geçiyor sağda solda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kivanc

şifreyi kaldırınca bağlanıyor evet.. fakat sadece bağlanıyor. şifreleme yapmadığınız için sayfayı açamıyoruz gibi birşey söylüyor. şifre koyun diyor yani. ama şifre koyunca da bağlanmıyor.

heartsmagic

Bu kötü oldu, zira şifresiz bağlanıp ardından şifre belirleyince bağlanabildiğini söylemişler. Açıkçası daha fazla ne deneyebiliriz bilmiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kivanc

anlayamadım ben de.. şifreleme ile alakalı diyeceğim ama yani modem ile işletim sisteminin ki aynı özellikle dikkat ettim wpa wpa2.. şifre kaldırınca da. şifresiz kullanamıyoruz onu da ayrıca anlamadım zaten :)

eribol

Bazı modemler kablosuz şifresi kaldırılınca internete çıkışı engeller(Sadece kablosuz ile bağlanan bilgisayarlara engel koyar). Aynı isteği tekrar yapayım ben bir defa da wep şifreleme deneyebilir misiniz?

kivanc

tamamdır. wep 64 bit şifreleme ile sorun hallolmuş gibi görünüyor. teşekkür ederim arkadaşım çok sağol.. çok büyük bir dertten kurtardınız beni. çözüldü olarak işaretlenmeyi nasıl yapacağız. forum için de belki bir yararı olur. başka arkadaşlar da yararlansınlar. tabii umarım yaşamazlar bir sorun :)

BayboraKaan

İlk iletinizin başlığını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

sema

İçinde bulunduğunuz durum hiç de uzak değil bana. Evdeyken (çok olmadı) böyle sorunlarla cebelleşmiştim, ağa bağlanamamıştım bir türlü, sonra reset ata ata, şifreleme türlerini değiştire değiştire bağlanabilmiştim ama bu sefer de şifre koyamadığım için bağlantı olduğu hâlde nete bağlanamamıştım. En son bilgisayarımda kayıtlı olan net bağlantılarını toptan silip kablosuz ağ oluştur diyerek, (wep şifrelemesine dikkat ederek yani her şeyi modeme göre ayarlayarak) bağlanabilmiştim. Biraz karışıktı ama mantığı kavrayınca kolaylaştı benim için.
Şifreyi bir kereliğine mahsus girmeniz gerek bağlantınızın olması için Bir de bağlanıyor demişsiniz yukarıda yanlış okumamışsam modem ayarlarına girebiliyor musunuz? Her şey orada.. Ayrıca @eribol'un söyledikleri, uyguladığım şeylerdi.
susema

sema

Pardon ya.. Az önce net gitti yazarken tekrar gönder diye diye durum çözülmüş, sevinsem mi üzülsem mi? En iyisi sevineyim. Geçmiş olsun :) Yukarıdaki iletim silinebilir, istenirse.
susema

eribol

İşin içinde bir gariplik olduğu için wep şifrelemeden emin değildim. Zira bu laptop'ta kullanılan wireless kart için döküman neredeyse sıfır. Aynı chipsete ait harici wireless kartlar için anlatılmış ancak ndiswrapper ve wep şifreleme ile bağlanıldığını belirtmişler. Dökümanlar da çok eski olduğu için kesin yargı biraz zordu.
Ayrıca belirtmeden geçemiyeceğim:). Naçizane bir şekilde bu durumu 2 gün önce belirttim. Bu öneriye yok ya. yıllardır kullanıyorum xp ile. öyle bir sorun olmaz. karşılık vermek yerine bir deneme yapmanız sizi çoktan kurtarmıştı bu durumdan. Demek ummadığımız deneme tel üstünde saksağan:D. Nakaratı uydaramayınca Şaban modu devreye giriyor burada.

BayboraKaan

Konu Çözüldü diye etiketlendiğine göre bize de kilitlemek düşüyor geçmiş olsun