Hangi Programlama Dilini Biliyorsunuz?

Başlatan barış, 20 Şubat 2010 - 11:25:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Hangi programlama dilini biliyorsunuz? Veya öğrenme çabasındasınız ya da hoşunuza giden... Mesela ben C++ biraz bilirim, python öğreniyorum, ama ruby çok hoşuma gidiyor :D (ne yazık ki ruby için yeterli kaynak yok :( )

Linuxman.

Python öğrenme çabasındayım.Html'yi bitirdim sayılır,çok fazla bir şey yok zaten html'de şimdi biraz CSS ve PHP ile uğraşıcam.Python'dan sonra tkinter ve pyqt bakıcam.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

gfy

ben C# biliyorum ve böyle devam ediyorum.bi aralar web tabanlı çalışmaya geçmeyi düşündüm asp.net ile ama piyasaya biraz baktım.firmalar bizim web sitemiz var veya web sitemizi şu yapacak ama bizim muhasebeci programdan memnun değil sen onla bi görüş bize özel bi muhasebe programı yap şeklinde oldu.web işiyle uğraşanlar çok.bu yüzden vazgeçtim.
bi ikinci dil sececem ama kararsız kaldım.C# windwos sisteminde çalışıyor.her ne kadar mono .neti linux e taşımak istesede microsoft buna destek vermiyor artık.bide atalarımız boşuna dememişler TAŞ YERİNDE AĞIRDIR. diye :).
bu yüzden platform bağımlısı bi dil seçmek istemiyorum.java veya python olabilir ama kararsızım.
bu arada linuxman html bi programlama dili değildir.
html metin işaretleme dilidir. yani sen html ile matematiksel ve mantıksal işlemler yapamazsın.bunlar için script dilleri gerekir(php vbscript vs.)
yukarıda asp.net dedim ama onuda programlama dili olarak söylemedim.asp.net diye bi programlama dili yok vbscript ve c#.net gibi diller ile programlanır.
asp.net bi teknolojinin ismidir.
hayırlı akşamlar.
Hangi Dünya Düzeni

barış

Ben PHP bilirim derdimi anlatacak kadar :P :D
ama şu var, artık masaüstü programlama tarihe karışıyor yavaş yavaş... Herşey Web Dilleri üzerinden yazılmaya başlandı. İnternet ortamına taşınmaya başlandı. Bundan 10sene önce internet yaygın değildi evlerde falan, şimdiki kadar. Şimdi internet olmadığı zaman bilgisayar başına oturmaktan bile zevk almıyor çoğu kişi :)

rutku

İşimi görecek kadar java, python ve c++ biliyorum.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

gfy

Alıntı yapılan: barışubuntu - 02 Mart 2010 - 18:50:59
Ben PHP bilirim derdimi anlatacak kadar :P :D
ama şu var, artık masaüstü programlama tarihe karışıyor yavaş yavaş... * her şey Web Dilleri üzerinden yazılmaya başlandı. İnternet ortamına taşınmaya başlandı. Bundan 10sene önce internet yaygın değildi evlerde falan, şimdiki kadar. Şimdi internet olmadığı zaman bilgisayar başına oturmaktan bile zevk almıyor çoğu kişi :)

ewet haklısın artık bir çok proje gerek istenildiği yerden ulaşılması için gerekse pc çökmesi hdd yanması gibi olaylarda veri kaybını engellemk için web tabanlı yapılıyor.
ama şu var kendin web tabanlı çalışıyorsun diye bu işe yeni başlayan arakdaşları yanlış yönlendirme.
senin çalıştığın firma web tabanlı çalışıyordur.sende web tabanlı çalışıyorsun.
benim firma local tabanlı çalışıyor bende local projeler geliştiriyorum.
haaa bu arada masa üstü programlama tarihe karşıyor demişin ama
bu çümle yanlış masa üstü programlama hiç bi zama tarihe karışmaz.
biz bi entegre tesisin veya bi fabrikanın otomasyon sistemini yapıyoruz bunu web tabanlı yapabilirmisin.
asla yapamassın.masa üstü programla artı bunun bi altı pic programlama her zaman lazım.
bu arada web işinde para daha kolay kazanılır iyide para kazanılır.(biliyorum çünkü serbest kaldığım zamanlar bende web ile uğraşıyorum) buna bi söyleyecem yok ama bi fabrikanın otomasyon sistemini yaptığın zaman veya bi hastaneye HBYS(hastane bilgi yönetim sistemi) ihalelerine girip kazandığın zaman web işinde 10 senede kazandığın parayı tek bi sistemde  kazanırsın.
Hangi Dünya Düzeni

Feoran

Java, C, C++, SQL biraz da python.

ecarpar

Action script 2.0 orta düzey in azüstü :) 
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

Yiğit Ateş

C# desem çok mu ayıp olur, valla zorla öğrettiler :)

Angel Spy

Bilgisayar okudum ve bilişim sistemleri (pek karşılamıyor gerçi ama ) master yaptım, mezun olana kadar ki çıkan bütün programlama dillerini, programlamalarını, tarihçelerini (ki yakın zamanlı ve fazla kapsamlı değil çoğu iyi ki :) ), karşılaştırmalarını, uyuşmalarını vs tüm her şeylerini.. (tabi biraz zaman geçti ve üzerlerine başka bilgiler eklendi ama gene de iyiyimdir biraz hatırlatma ve kafa rahatlığı olunca :) )
Something is better than nothing
What goes around, comes around.
46234-54766-54766-55317-55485-55438-55819-56064-56077-56324-56773-59424-59527-59871-60639-61134-61184

CodErode

Php biliyorum.  Ayrıca Python takibindeyim.

eribol

@Angel Spy; yok yok maşallah. Ne bilmiyorsunuz diye sorsak daha kısa cevap gelirmiş :)

aliorhan

visualbasic.net, C#, C
Biraz python, delphi, java'ya bakmışlığımda vardır.  :P
Şu aralar D diline bakıcam en son birinde kalıcı olucam ama hangisi olur onu da zaman gösterir.  :)

alquirel

Alıntı yapılan: aliorhan - 29 Kasım 2010 - 21:19:02
visualbasic.net, C#, C
Biraz python, delphi, java'ya bakmışlığımda vardır.  :P
Şu aralar D diline bakıcam en son birinde kalıcı olucam ama hangisi olur onu da zaman gösterir.  :)

D programlama dilini ilk defa duyup şaşırarak kısa bir Google yolculuğundan sonra :
Alıntı Yap
D is a systems programming language. Its focus is on combining the power and high performance of C and C++ with the programmer productivity of modern languages like Ruby and Python.
Güzel görünüyor ;)

Ben de cevabımı yazayım hele,
C ve Basic (+ VBasic) ile başlayan serüvene PHP ile devam etmekteyim. Tabi besleyici dallanmalarıyla birlikte (JavaScript, HTML, CSS)*

* Kendileri konunun başlığındaki soruya cevap teşkil etmese de ekledik artık :)

andirinli

basic -->vbasic --> asp -->vb.net -->asp.net -->PHP (Halen öğreniyorum diyebilirim)
                             |           |                       
                             |           |-->C#               
                             |           
                             |           
                             |           
                             |
                             |-->HTML
                             |-->CSS
                             |-->Javascript
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

sem

Alıntı yapılan: andirinli - 29 Kasım 2010 - 21:46:10
basic -->vbasic --> asp -->vb.net -->asp.net -->PHP (Halen öğreniyorum diyebilirim)
                             |           |                       
                             |           |-->C#               
                             |           
                             |           
                             |           
                             |
                             |-->HTML
                             |-->CSS
                             |-->Javascript

Saygılar =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

andirinli

Alıntı yapılan: sem0900 - 29 Kasım 2010 - 22:01:14
Alıntı yapılan: andirinli - 29 Kasım 2010 - 21:46:10
                             |           |                       
                             |           |-->C#               
                             |           
                             |           
                             |           
                             |
                             |-->HTML
                             |-->CSS
                             |-->Javascript

Saygılar =)

:)
noldu yaw.
eski mikropsoftçulardanız işte. ne yüzümüze vuruyon :):):)
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

sem

Yok,  o açıdan bakmadım ben... Bildiğim 2 3 dili aklıma getirdim de, ona bakarken o gidiyor, şuna bakarken bu gidiyor yani unutuluyor... Ondan saygılar dedim...

Saygılar tekrardan... =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

rick

dyrnade

Java,Python,Ruby,PHP,Scala ile alakalı videolar blogumda var.Sadece Ruby tamamlanmadı ve Javanın'da gene çok yolu var ama temel düzey olarak derseniz çok yeterli.

http://turkceprogramming.blogspot.com/  burdan ulaşabilirsiniz videolara.

plymouth

Öğreniyorum: Python, C
Öğrenmeyi isterim: Tcl/Tk
Unutmaya çalışıyorum: VisualFilanFalan
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

microanaliz

assembyl,python,C dillerinden biraz biliyorum yolun başındayım.
MicroAnaliz

halodayi2000

heyt be ülkemin insanı programcı maşallah bir ben kalmışım

Ozgurluk

pascal, iyi derecede
az biraz c
az biraz java
az biraz html
Daha yolun başındayım. :(

Sitem

Python'ı öğrenmek için çabalıyoruz.