NetBookRemix ile ilgili

Başlatan maydin95, 27 Aralık 2009 - 21:19:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Arkadaşlar bir tanıdıkta 6 yıl önce Amerika'dan getirilen netbook gibi inç'i düşük ama galiba netbook olarak geçmeyen bir bilgisayar var.Markası Sony Vaio.(dvd-rom vs. yok işlemci Pentium M 0.9 Ghertz). Buna Windows Xp format atılmış ve Fn+Fonksiyon ve Kamera Tuşları ( Ekranda Kameranın yanında yakınlaştırma, çekme vs.) çalışmıyor. Acaba bu bilgisayara 9.10 Remix kursak bu sorunlar düzelebilir mi? Netbook olarak geçmiyor diye sordum. Ayrıca bilgisayar sadece ders anlatmak için (slayt gösterileri vs.) kullanılıyor. Bu yüzden Sony Projeksiyon ile duvara yansıtılabilir mi? Bunda bir sorun olur mu? Çünkü genelde böyle kullanılıyor.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

Ne yazık ki soruya doğrudan cevabı ancak bu makineye sahip olan birisi verebilir. Senin yapabileceğin ise Ubuntu'yu Çalışan CD ile denemek olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

Peki o zaman usb den deneme yappı size bir şeyler soraiblirim fark olmaz değilmi kurulum ile denemsesi arasında
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

Kurulumda kaybedeceğin bir şey yoksa elbette farkı olmaz. Hatta kurup da denemen kalıcı değişiklikler için avantaj olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

Neyse ya ben Unetbootin ile usbye aktarayım ve deneyelim zaten oda sıcak bakıyor buna sadece duvara yansıtmayı bilmiyorum galiba bunlar monitör olarak geçiyor projeksiyonlar onun için sorun olmaz diye düşünüyorum

kuleyni

@maydin95 ubuntunun (gnome) projeksiyon cihazlarıyla arası pek iyi değil haberin olsun :)

maydin95

Netbook Remix'te mi Gnome kullanıyor? Onun masaüstü vs. farklı sanıyordum. Ama deneyip bakarız görüyor mu diye.

kuleyni

maydin95

Arkadaşlar bir sorum daha var UNR'i Cd ye yazdırdım ve kendi bilgisayarımda (/netbook değil) denedim live olarak. Ama o masaüstü devamlı kasılmış olarak oluyor. fareyi hareket ettiriyorum ama 10 saniye bekliyorum tanıması için. Ama nautilusu veya OOoyu falan açınca inanılmaz oluyor hızı