[Duyuru] Viki'de güncellenmesini istediğiniz maddeler

Başlatan özgürubuntu, 16 Şubat 2010 - 14:41:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Sevgili arkadaşlar, Wiki'ye tayfa ve tayfa üyesi olmayan gönüllüler tarafından yoğun bir bilgi akışı yapılmakta, takdir edersiniz ki tüm bu bilgi akışına hakim olmak kolay değil hatta neredeyse imkansız (zannedersin saniye saniye güncelleniyor wiki :) ) Sizlerinde yardımıyla Wikimizi güncel tutmak istiyoruz. Wiki'de güncelliğini yitirmiş maddeler görürseniz, lütfen Wiki bilginiz varsa ve üyeyseniz düzeltin ya da Tayfaya bu başlık altında bildirimde bulunun..

Herkese teşekkürler

canosayan

madde isteği değilde depo adreslerinin çeşitlendirilmesi lazım. bir çok depo adresi sadece hardy için mevcut wikide.
Chmod bizim işimiz.

ırmak

Alıntı yapılan: canosayan - 16 Şubat 2010 - 16:41:22
madde isteği değilde depo adreslerinin çeşitlendirilmesi lazım. bir çok depo adresi sadece hardy için mevcut wikide.

Evet zaten bence de asıl sorunlu kısım bu. Herhangi bir maddede bu durum göze çarparsa bildirilsin lütfen.
Sırayla güncelleyelim.

Fidel

wiki ana sayfasında şöyle bağlantılar var:
Alıntı YapUbuntu-TR     Tayfa     Forum     Wiki     Gezegen     Sudo     Çeviri     Diğer Dağıtımlar

Buradaki Çeviri bağlantısı jaunty çevirilerine yönlendiriyor. Oysa biz şimdi harıl harıl lucid için çalışıyoruz. Dolayısıyla o Çeviri bağlantısı https://translations.launchpad.net/ubuntu/lucid/+lang/tr ile değiştirilirse daha doğru olur bence.  ;)

ırmak

@Fidel çeviri linki güncellenmiştir.
Hatırlatmanız için teşekkürler:)

Fidel

BayboraKaan

Hatırladığım Wiki'de ki çeviri işlemlerini Çeviri tayfası kendisi yapıyordu ;)

ubuntuki lilith

Wikideki çeviri kısımlarıyla yanlış anımsıyorsam özür dilerim, sanki Esat ilgileniyordu. Olabilir insanlık hali, gözden kaçıyor, düzeltilmiş neticede.

Fidel

İlgili maddeyi benim de düzeltebileceğim neden aklıma gelmedi ki? Olabilir insanlık hali, gözden kaçıyor, düzeltilmiş neticede.  :D

BayboraKaan

Alıntı yapılan: Fidel - 12 Mart 2010 - 13:40:50
İlgili maddeyi benim de düzeltebileceğim neden aklıma gelmedi ki? Olabilir insanlık hali, gözden kaçıyor, düzeltilmiş neticede.  :D

:D Olu böyle önemli olan düzeltilmesi ;)

ırmak

Alıntı yapılan: Fidel - 12 Mart 2010 - 13:40:50

Anasayfa değişiklik koruması altındadır. Yani normal üyeler bu sayfada değişiklik yapamıyor.
Yoksa size bu öneriyi getirirdim zaten.
Yine de gözünüze takılan düzeltmeleri yapmaktan çekinmeyin lütfen :)

muzir

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Java

İlgili linkte Java programlama dili hakkında bilgi verilmiş, ancak daha ilk satırda
Alıntı YapJava, Sun Microsystems mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilmeye başlanmış açık kodlu, nesneye yönelik, düzlemden bağımsız, yüksek verimli, çok işlevli, yüksek seviye, adım adım işletilen (interpreted) bir dildir.

diye bir tanım var. Burada açık kaynak kodlu ifadesi yanlış bir tanım Java henüz açık kaynak kodlu değildir. Bu kısmı değiştirmek istiyorum, ancak popüler bir başlık olduğunu düşündüğüm için öncelikle bir danışmak istedim, cevaplarsanız sevinirim.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

heartsmagic

Ayrıca:

http://en.wikipedia.org/wiki/Java_%28programming_language%29
Alıntı YapLicense    GNU General Public License / Java Community Process

Alıntı YapOn November 13, 2006, Sun released much of Java as open source software under the terms of the GNU General Public License (GPL). On May 8, 2007, Sun finished the process, making all of Java's core code available under free software/open-source distribution terms, aside from a small portion of code to which Sun did not hold the copyright.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

muzir

Bilgilendirmeniz için teşekkürler, bende tam bu yüzden sorma ihtiyacı hissetmiştim. Yine forumda paylaşılan şu linkte http://seminer.linux.org.tr/seminer-notlari/ 2006 yılında Portakal Teknoloji'den Bora Güngören tarafından yapılan "Neden Java ile Linux Birlikte İyi Gidiyor?" sunumunda Java'nın henüz açık kaynak olmadığı belirtiliyordu ama tabi sunum tarihi Şubat 2006. Java 2007 yılında açık kaynak lisansı altına girmiş. Bu slaytta ki bilgiyi düşünerek bunu sormuştum cevapladığınız için teşekkürler.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

heartsmagic

El yordamıyla bir iki düzeltme yaptım. Wiki üzerindeki yönetimsel haklarımı bir ara denetleyeyim :)

sema

@heartsmagic, eskiden giriş yapamayan değişiklik yapamıyordu. Sanırım yine o şekil olsa daha iyi olacak gibi. Bir de VirtualBox konusunu sildin mi? Güncelliğini yitirdiği için mi yoksa unuttun mu geri getirmeyi :)
susema

heartsmagic

Giriş konusuna bir bakalım.
VB konusu yeni açılmış zaten, forum niyetiyle yani :)

hatas

Konunun açılmasının üzerinden bayağı bir zaman geçmiş. UbuntuWiki'de güncelleme veya diğer bakım işlemlerine tabi tutulacak maddeleri artık UbuntuWiki bünyesinde etiketleyerek listeliyoruz.

Etiketleme işleminin nasıl yapılacağı konusunda şu iletiden bilgi alabilirsiniz.

Vikimizde güncellemeyi bekleyen (güncelleme şablonu ile etiketlenmiş) maddelerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Konuyu arşive taşıyorum.