Linux için ücretli oyun alır mıydınız?

Başlatan BayboraKaan, 15 Şubat 2010 - 20:59:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

100 TL'lik bir Linux oyunu olsa (PES, EE, CoD gibi) alırmıydınız?

Kesinlikle alırdım
49 (16.2%)
Oyuna bağlı
116 (38.4%)
Kesinlikle almazdım
55 (18.2%)
Olabilir
22 (7.3%)
Sanmam
60 (19.9%)

Toplam Oy Verenler: 302

BayboraKaan

agritux

Seçenekler biraz "değişik" olmuş sanırım.

Sonuçta;

"100 liraya oyun buldum. Aaa Linux oyunu. Kesinlikle almalıyım" demez kimse.

Alacaksa  tabi ki oyuna bağlı olacaktır.

canosayan

kesinlikle almazdım dedim. ama fiyatını falan geçtim. oyun almazdım.
Chmod bizim işimiz.

Sedo79

Oyun için o parayı vermem fakat, Örneğin Ubuntu ücretli olsaydı (MAC gibi ($30) kesinlikle alırdım.. Tabi karşılığınıda beklerdim. MAC gibi..

---konu dışı---
hobaaaaaaaaaaaa night train

garafatma

Windows için almışlığım var, neden linux içinde almayayım?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

BayboraKaan

Alıntı yapılan: keiser_soze - 15 Şubat 2010 - 21:15:53
Windows için almışlığım var, neden linux içinde almayayım?

Eğer oyun oynamasını seviyorsanız ve Winzortta ki kaliteyi veriyorsa alırım tabi ki de ;)

garafatma

Call of Duty Modern Warfare 2 gibi bi oyuna verilmezse hangi oyuna vereceksin :)

nazim

opusxx

Oyy tartışmalık bir konu olmuş :). Ben şahsen linux ile çok daha fazla iç içe olan ve bunun gereği olarak felsefesini benimsemiş - doğru ya da yanlış görüşler ile - kişiler hatta bunun yaratıcılarının düşüncelerini öğreneme bilme umudu ile bekleyip bir karara varıp öyle oy kullanmak istiyorum :) Bir etraftakilere de danışmakta fayda gördüm. Korktum biran allah allah :) Ben evimde kendi çapımda windows a karşı  eylem içerisindeyim ama olmamalımıyımki diye bir kuşkuya düştüm şimdi.  :-\ . Nerden çıktı bu soru :) İşin içinde kalite var, zaman var. Eh bunlar birleşince emek var ama öncesinde özgür yazılım ruhunun çıkış noktası ve bunun yaratmış olduğu bir felsefe var. Diğer yandan yapılmış olan başka kaliteli işler var ve üçret talebi yok. fakat bir yandan da destek amaçlı yapılan bağışlar var, ve bunların adıda üstünde bağış. Ayy offff :)
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

GNUbuntu

Half Life ve Tomb Raider olursa alırım ve oynarım. Ama içinde bütün çıkan oyunları olacak.  :D
Önce Saygı...

erginemr

Oyuna bağlı, ancak benim için 100 TL bir PC oyunu için fazla. Yine de istenirse korsandan uzak durulabilir. Carrefour'da bir iki yıl öncesine ait orijinal Windows oyunları 19 - 49 TL aralığnda satılıyor.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: erginemr - 15 Şubat 2010 - 22:52:28
Oyuna bağlı, ancak benim için 100 TL bir PC oyunu için fazla. Yine de istenirse korsandan uzak durulabilir. Carrefour'da bir iki yıl öncesine ait orijinal Windows oyunları 19 - 49 TL aralığnda satılıyor.

+1

garafatma

Eğer beni gerçekten eğlendiriyor ve gerçekten herşeyiyle hak ediyorsa ben 200TL de olsa verirdim.

Alien Life Form

Alıntı yapılan: keiser_soze - 15 Şubat 2010 - 21:18:56
Call of Duty Modern Warfare 2 gibi bi oyuna verilmezse hangi oyuna vereceksin :)
Bu oyun linux için çıksın 300de olsa alırdım...

maydin95

Osmanlı Medeniyeti (Civilization of Ottoman)'nin Linux sürümü çıkarsa çıktığın gün sipariş veririm ama diğer oyunları düşünürdüm. Hatta büyük ihtimalle almazdım.

Ayrıca CoO forumunda yazmıştım "Hangi sistemlerde desteklenecek" diye. Proje yöneticilerinden biri Oyunu geliştirenlerde Linux kullanan ve seven arkadaşlarımız var fakat oyunların başka sistemlere göre uydurmak zor oluyor. Onun için ya Windows sürümü çıktıktan sonra çıkar ya da çıkmaz. (Belki 2 yıl sonra linuxun durumuna göre değişebilir.) Linux sürümü olmamasını da şöyle örnek verdi: Unreal'in 2003 te Linux sürümü çıktı ama bir daha o işe kalkışmadılar diye.

Tabii oyunun linux sürümünün çıkması o gündeki Linux popülerliği ile de alakalı-İnşallah o zaman linux çook gelişir.- ve ben W7 ile Vistayı kıyaslayınca zor olmayacağını düşünüyorum.

En sonunda da bunlar benim şahsi düşüncelerim. dedi. takımımızın değil.

Başarılar diliyoruz CoO ekibine...
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

adolffwangel

Güzel bir anketmiş bence bu. Bence oyuna bağlıdır. Aslında ben "World of Go" oyununun demosunu görüp oynadıktan sonra almayı düşünmüştüm. Hala da emin değilim. Benim sevdiğim oyun tarzı çok farklı belki ondan.
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

ytgn

Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

yusuftrb

Oyuna bağlı tabi,  oyun ancak " online mmorpg " tarzında olursa para harcarım. ve tabi oynamaya karar verirsek :D
Ben , Kendim ve Ubuntum :o

:.İnsan, susturuluncaya kadar konuşmaktan ziyade adam gibi bir şey konuşuncaya kadar susmasını bilmelidir.:

Feoran

Oyuna bağlı. Unreal Tournament 3'ü alıcaktım ancak hala port edilmediğine göre Enemy Territory: Quake Wars, UT2004, Savage 2 gibi secenekleri düşünmeye başladım. Cold War da var tabi...  Natural Selection 2 linux için çıkarsa büyük ihtimalle alırım. Aslında şu liste güvenilirse gelecekte seçenekler daha da artacak.

aliorhan

Linux'a geçiş yaptığımdan beri oyun oynamıyorum ama. Footbal Manager'ın linux versiyonu çıkmış olsaydı galiba çoktan almıştım.

Feoran

Linux için ilk orjinal oyunumu aldım: Unreal Tournament 2004
Yakında Savage 2'nin de ücretli versiyonuna geçicem.

özgürubuntu

Alır gibi yapar gaz verirdim, alın derdim. Ancak kendim almazdım, alandan bir kopya yapar öyle oynardım. :D Şaka tabi. Oyun oynamıyorum (AssaultCube arada sırada)

* Bir yandan şirketlerin Linuxa destek vermesi için alın derdim (ki sanki bu iyi bir şeymiş gibi geliyor kulağa önce, ama ne kadar çok şirket bulaşırsa üzerinize o kadar çok kirlenirsiniz..)
* Öte yandan Linux'un kapitalist ekonomiye en azından denge getirebilen bir konumda olması için ücretsiz olması yönünde teşvik ederdim

xrhymer

Örneğin bir COD serisinin yeni oyunu olsa gözüm kapalı alırım. Ama Linux için aldığım oyunu Windows'ta da kullanmak isterim. Yani oyunlar platform bağımsız olmasını istiyorum ama mümkün değil şu zamanda.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

DoGuKaN

Firmalar oyunlarını Linux'a çıkarsalar oyunu alırım, üstüne firmaya bağış bile yaparım  :D

barış

CoD olsa kesin alırdım kaç para olduğu önemli değil :D