Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 16. Sayı

Başlatan canosayan, 15 Şubat 2010 - 12:46:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ornapsen

solidsnake

Teşekkürler emeği geçenlere teşekkürler.Umarım joomla ile ilgili bilgiler sadece kurulumla kalmaz.Basit bir site yapmaya kadar seri şeklinde devam etse mükemmel olurdu. :P
Birde joomla ile ilgili kısım biraz kısa anlatılmış şahsen biraz zorlandım orda.Yeni biriside tahminim zorlanır,keşke ordada fotoğraf kullansaydınız.

Sanırım hatalı işlemler yaptım.Joomlada admin paneline giremiyorum.localhos/joomla yazdığımda direk sayfamın anasayfaı geliyor durumu nasıl düzeltebilirim.

aliorhan

İlk defa bir derginin sonuna kadar geldim. Gerçekten güzel olmuş ellerinize sağlık.

sema

susema

Alquimista

Alıntı yapılan: solidsnake - 19 Şubat 2010 - 01:19:35
Sanırım hatalı işlemler yaptım.Joomlada admin paneline giremiyorum.localhos/joomla yazdığımda direk sayfamın anasayfaı geliyor durumu nasıl düzeltebilirim.

Eğer söylediğinizi yanlış anlamadıysam localhost/joomla adresinden sitenizi görüyorsunuz. Yani yüklediğiniz Joomla'nın anasayfası geliyor. Buraya kadar doğru ise localhost/joomla/administrator yazmanız gerek admin paneline girmek için, tüm Joomla'larda bu böyledir. Yani normal olan bu, bir sorun yok o zaman bu durumda.

Alıntı yapılan: semagkyz - 19 Şubat 2010 - 09:25:13
Teşekkür ederiz.. Sizler için :D

+1 =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

zeitgeist

Sudo tayfasına tebrikler. Tasarımıyla, içeriğiyle güzel bir sayı olmuş.

Bundan sonraki sayılarda da dergi tayfasına başarılar ve kolaylıklar dilerim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

mehmet879

Tasarimdaki büyük farklılık göze çarpıyor, bir solukta okuyacağım. Hazırlayanların, tasarlayanların ellerine kollarına sağlık.

kozanibo

eleştiri ve yorumlarınızı bekliyoruz :)

sema

Biraz geç olmadı mı @ibokozan :P Yoksa yeni dergi çıktı da haberim mi yok?
susema

kozanibo

arkadaş yeni indirmiş. geç olmadı. yorum ve eleştiriler diğer dergi yayınlana kadar gelebilir. ve yanlışımız varsa düzeltmemiz için henüz geç değil

silvester

Elinize sağlık çok güzel olmuş.
Pdf formatına ek olarak, Open Office olarak da indirme sansı verirseniz minnettar olurum.
Neden derseniz, dergideki tüm konular elbetteki benim gibi yeni bir kullanıcı için anlamlı değil.
Bütün sayılardan kendi ihtiyacım için kullanacağım bir kitapcık yapacağım.
Bunun içinde kesme/kopyalama yapabilirsem cok iyi olur.
Pdf yi Open Office çevirmek Linuxta pek mümkün görünmüyor gibi,en azından benim ilk izlenimim bu yönde.

eribol

Yo rahatlıkla kopyalama yapabilirsiniz. Seç kopyala.

By_Mihni

Dergi tasarımında bu özellik kaldırılıyor. Kopyala yapıştır yapılamıyor. Bu isteğinizi tayfa üyeleri ile değerlendirmeye alabiliriz.

eribol

Alıntı yapılan: By_Mihni - 05 Nisan 2010 - 01:44:28
Dergi tasarımında bu özellik kaldırılıyor. Kopyala yapıştır yapılamıyor. Bu isteğinizi tayfa üyeleri ile değerlendirmeye alabiliriz.
evet. Ancak kopyalamaya engel olmuyor, bozuyor. Evince kullanıyorum kötü de olsa kopyalama yapabiliyorum. Bende istiyorum sağlıklı kopyalanmasını :).

sema

Dergi tasarımında kapalı olabilir (kapalı kalabilir) ama yakında (çok yakında, önümüzdeki ay) Wordpress üzerinden yayımlanacak dergi yazılarında sanırım böyle bir sorununuz kalmayacak. Kopyala yapıştır yapabilirsiniz :)
susema

gs100

Alquimista

Ben indirebiliyorum herhangi bir sorun yok. Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp dener misin yeniden;

http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=16
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

gs100

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 06 Mayıs 2010 - 17:39:30
Ben indirebiliyorum herhangi bir sorun yok. Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp dener misin yeniden;

http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=16

derginin  altında indirme linki yok diğerlerin hepsinde var sadece yok 16. sayıda sadece yorum var indirm şu an teşekkür ederim

Alquimista

Rica ederim. Ama indirme bağlantısını ben de o sayfadan aldım.

http://sudo.ubuntu-tr.net/sayilar/1-2/

16. sayının sayfasının altında bu mesaja eklediğim gibi bir görüntü var. İndirin yazan kısımdaki SUDO 16 yazısına tıklarsanız aynı bağlantı ile indirebiliyorsunuz.