[Çözüldü] OpenOffice.org için bölüm

Başlatan maydin95, 12 Şubat 2010 - 21:59:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Arkadaşlar http://forum.openoffice.org.tr/ sitesinde OOo'nun forumu var fakat burada da açılmasını istiyorum. Her ne kadar orası iyi olsa da genelde vaktimi burada harcayan ve bu sitenin temasına alışmış biri olarak burada da açılmasını ve sorulara cevap verilmesini, örnek çalışmalar hazırlanmasını, dersler ve birçok şey... Office2007'den sonra OOo kullanmak biraz zor geliyordu ve çoğu arkadaşta bu düşüncededir. Onun için açılması çok iyi olur. Ne dersiniz.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Yiğit Ateş

Açılabilir tabi ama o sitede Openoffice konusunda daha yetkin arkadaşlar var. Sorunlara orada çözüm bulunması daha doğru olur.

heartsmagic

@Yiğit Ateş'in söylediği üzere bölüm açmak sorun değil ancak OoO için zaten ayrı bir forum olduğuna göre cidden burada da ihtiyaç var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

Orada da OpenOffice'i bizlerden iyi bilen arkadaş var ama sitesi güncellenmiyor. Mesela ekran görüntüleri OOo2 den kalma, eklentiler OOo2 için. Forumu da var ama pek beğenmedim. Ayrıca bize biri soru sorunca bizde OOo öğreniriz. Şu an MSO2007'yi OOo'dan daha iyi biliyorum ve Ubuntu'ya başlayalı 6 ay falan oldu sadece Ubuntu ise 5 aydır kullanıyorum. Şimdi biri bana sorsa OOo'da şu nasıl yapılıyor dese belki cevap veremem! Onun için hem bizim hem de bu sitedeki kullanıcılar açısından çok iyi olur.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

canosayan

belki microsoft işletim sistemi yapamıyor. hatta gelin görün ki dosyanın kalan kopyalama süresini bile hesaplayamıyor.

ama ofis yazılımlarını iyi yapıyor. en azından rakiplerinden iyi diye düşünüyorum.
Chmod bizim işimiz.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: canosayan - 12 Şubat 2010 - 23:12:28
belki microsoft işletim sistemi yapamıyor. hatta gelin görün ki dosyanın kalan kopyalama süresini bile hesaplayamıyor.

ama ofis yazılımlarını iyi yapıyor. en azından rakiplerinden iyi diye düşünüyorum.
Maalesef haklısın @canosayan. Özellikle Office 2007 ile çıtayı çok yükselttiler. Openoffice karşısında çok zayıf kalıyor. Word neyse de, özellikle Excel kullanma zorunluluğu olanlar daha iyi anlayacaktır.

canosayan

evet ayrıca powerpoint 2007 de oldukça yetenekli. excel 2007 nin ise grafikleri fazlasıyla doyurucu.
Chmod bizim işimiz.

maydin95

OOo'nun resimlere efekt eklemesi iyiydi ama O2010'da OOo'dan daha iyi efektler yapma geliyormuş. Gerçekten Word yerine Writer kullanırsın, Excel yerince Calc'ta kullanabilirsin ama PowerPoint Impress'e çook fark atıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Şubat 2010 - 15:57:52

Şimdilik OOo'da en iyi Draw. Daha iyisi yok. 3 Boyut seçenekleri vs. var süper bir şey.

heartsmagic

Bölüm açıldığı için konuyu etiketleyip, kapatıyorum.