Linux'ta en iyi LAN oyunlari sizce hangileridir?

Başlatan UbuLubu, 12 Şubat 2010 - 14:31:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UbuLubu

Evet, sizce Linux icin en iyi LAN oyunlari nelerdir, hangileridir?

badhero

Sadece internetten oynadım ama Open Arena güzel oyun. Quake III Arena'yı da severdim. :)

ironic

Yerelde Urban Terror oynadım. 2 bilgisayarla karar varmak doğru olmaz ama iyi diyebilirim.  :)

UbuLubu

Evet... :) Bende zaten UrbanTerror'de biktigim icin sormustum :D Aslinda benim istedigim mukemmel bir sey degil.Yani cok kucuk oyunlar bile bazen UT'den cok aha zevkli olabiliyor.

comeooon

Eee pc 701(4G) 1GB RAM [Sandisk ExtremeIII CLASS6 SDHC card (8GB)]-UNE 10.04
IBM Lenovo ideapad s10-2 Netbook-Ubuntu 10.04

Göktürk

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

chelishky

Urban terror bence linux üzerinde oynanabilecek en iyi oyun.Oyun çok komplike ve aslına bakarsanız öyle hemen bıkılacak tarzda olmadığı kanaatindeyim.urban-zone,clanbase gibi turnuva düzenleyen siteler var.Buralara üye olup takım adınızı kayıt ettiriyorsunuz ve division division kategoriler var.Sıralamanıza göre divisiona atlıyorsunuz.Ayrıca bu yıl national cup'a da katıldık Türkiye takımı olarak.Oyun ile ilgili pek çok konuda yardım edebilirim =)

badhero

Dereceleriniz hakkında bilgim yok, chelishky ama bildiğim bir şey var o da; bu tarz turnuvalara katılmak için bile başarılı, kendine  güvenen takımlar olmak gerekiyor. O yüzden başarılarınızın devamını dilerim.

utdmr

Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Polarity

Kişi başına düşen insan sayısı her geçen gün azalıyor.

zipco

Strateji seviyorsan spring : ta yi tasiye ederim. Bir cok modu var. Ozellikle nota modunu denemelisin.

agritux

UbuLubu

Evet Savage2'yi denemistim, superdi :)  Yorumlariniz icin tesekkurler...

andirinli

Alıntı yapılan: badhero - 12 Şubat 2010 - 14:33:55
Sadece internetten oynadım ama Open Arena güzel oyun. Quake III Arena'yı da severdim. :)

+1

Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

xwes

Flatout2'yi tek geçerim. Görsel olarak NFS carbondan daha iyi. Üstelik daha zevkli, vur kır parçala felsefesinde bir araba yarış oyunu. Kurulunca 3-4 GB oluyor. Aslında winzort oyunu ama wine ile tek tık ile tamamen sorunsuz çalışıyor. Windowsta LAN ile oynadım ama açıkçası ubuntu üzerinde LAN ile denemedim. Sorun olacağını sanmıyorum. Bu arada forumda kaç yerde bu oyunu övdüm, oyundan gelir elde ettiğim düşünülmesin :) Ama ne yapayım, ubuntu üzerinde oynanabilen en iyi yarış oyunu...

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: xwes - 13 Eylül 2010 - 22:28:39
Flatout2'yi tek geçerim. Görsel olarak NFS carbondan daha iyi. Üstelik daha zevkli, vur kır parçala felsefesinde bir araba yarış oyunu. Kurulunca 3-4 GB oluyor. Aslında winzort oyunu ama wine ile tek tık ile tamamen sorunsuz çalışıyor. Windowsta LAN ile oynadım ama açıkçası ubuntu üzerinde LAN ile denemedim. Sorun olacağını sanmıyorum. Bu arada forumda kaç yerde bu oyunu övdüm, oyundan gelir elde ettiğim düşünülmesin :) Ama ne yapayım, ubuntu üzerinde oynanabilen en iyi yarış oyunu...
Ekran görüntülerine baktım, gerçekten çok güzel. Fiyatı ne kadar acaba?

badhero

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 13 Eylül 2010 - 22:31:41

Her yerde farkılıdır muhtemelen fiyatı, aramızda da satıcı yok sanırım...

xwes

Açıkçası fiyatını bilmiyorum :)

maydin95

Quake serisinin son evladı Enemy Territory: Quake Wars'ı (ETQW) tek geçerim. Bazen Call of Duty (CoD) dan daha iyi olabiliyor. Ancak hızlı oynanış olduğu için biraz alışamadım desem yeridir. Uçaklara helikopterlere benzeyen şeylere binip milleti vuruyorsunuz tabi biri size füzesini kilitlemediyse. 5 tane yaya seçeneği var. Kaç tane de silah. Demosunu indirip hemen çevrimiçi oynamaya başlayabilirsiniz.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

hckr

Aşırı oyun düşkünü bir kullanıcı değilim.
Seçimim Teeworlds ;D Gerçekten güzel bir oyun.

Mitsukuni

Alıntı yapılan: xwes - 14 Eylül 2010 - 08:11:03
Açıkçası fiyatını bilmiyorum :)
aslında şu an telefondan giriyorum (girmeye çalışıyorum daha doğrusu) ama görünce dayanamadım. :) Ben de fiyat konusunda bilgi veremeyeceğim ama şunu söyleyeyim: Zamanında Level dergisi oyunu tam sürüm olarak vermişti. O dergiyi bulursanız 6-7 lira civarında olacağını söyleyebilirim. :)

Ozgurluk

Alıntı yapılan: hamzaxx - 14 Ağustos 2011 - 06:27:06
Aşırı oyun düşkünü bir kullanıcı değilim.
Seçimim Teeworlds ;D Gerçekten güzel bir oyun.

Teeworlds gerçekten çok eğlenceli... Bende tavsiye ederim. Sağlam kapışmalara sahne oluyor oyun. :)

utdmr

Hiç RTS önerilmemiş, ben de Widelands ile Warzone 2100 önereyim bari :).

Warzone biraz daha Red Alert tarzı bir oyun, Widelands ise Settlers tarzı. Ben Widelands'ten daha çok hoşlanıyorum ama :D.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

maydin95

Warzone'un görüntüleri her ne kadar kötü olsa da fikri güzel. Zevk alıyor insan. Ancak görüntüsü CoD kadar güzel olan ETQW daha cazib. Ayrıca Heroes of Newerth de ücretsizleşmiş. Dota benzeri sevenler onu oynayabilir.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Göktürk

Alıntı yapılan: maydin95 - 15 Ağustos 2011 - 01:16:01
Warzone'un görüntüleri her ne kadar kötü olsa da fikri güzel. Zevk alıyor insan. Ancak görüntüsü CoD kadar güzel olan ETQW daha cazib. Ayrıca Heroes of Newerth de ücretsizleşmiş. Dota benzeri sevenler onu oynayabilir.

Enemy Territory: Quake Wars baya hoş ve güzel cod gibi aynı yalnız ücretli galiba ubuntuda  oynayan varmı :D
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)