Kaynak koddan yazılım kurmak

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 01:30:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Timucin_Kizilay

wiki'ye kod nasıl eklenir öğrenmem lazım. :)
Elden geçirdiğin iyi olmuş.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Timucin_Kizilay - 16 Haziran 2008 - 01:36:08

Forumda wiki nasıl başlığı olacaktı. Ayrıca sayfayı değiştir diyerek nasıl eklendiğini de görebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Timucin_Kizilay

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Haziran 2008 - 01:40:30
Alıntı yapılan: Timucin_Kizilay - 16 Haziran 2008 - 01:36:08
Forumda wiki nasıl başlığı olacaktı. Ayrıca sayfayı değiştir diyerek nasıl eklendiğini de görebilirsin.

Gördüm. Hatta en son komutlarda hata olmuş onu da düzelttim.

heartsmagic

eren

Teşekkürler güzel bir çalışma olmuş, şu anki zor günlerimizde böyle çalışmaların olması güzel.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

munirekinci

Bilgisayarı her açtığında kablosuz ağa bağlanabilmek için, ağ ayarlarından kablosuz ağ şifresini girip ağı yapılandırmaktan bıkanlar için:

Kablosuz ağa otomatik olarak bağlanma;
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kablosuz_ağa_otomatik_olarak_bağlanma

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ugursazan

teşekkürler....
bir sorunum var. Acer 5030 laptop.Broadcom 802.11g wireless ağ bağdaştırıcısı ile bir türlü bağlanamadım. Ne yapmalıyım?

eren

Alıntı yapılan: ugursazan - 21 Haziran 2008 - 23:49:28
teşekkürler....
bir sorunum var. Acer 5030 laptop.Broadcom 802.11g wireless ağ bağdaştırıcısı ile bir türlü bağlanamadım. Ne yapmalıyım?

Bağlanamazsınız. Şu an WPA/WEP sorunu devam ediyor, eğer her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız ama yine de bağlanamıyor ya da bağlandığınız halde sinyal seviyesini 0 olarak gösteriyorsa meşhur sorun size de denk gelmiştir. Geçmiş olsun.

bebek

Okuldaki wireless'ın sürekli kopmasının sebebi buydu demek.. günlerdir bu problemden bahsediliyor ve şu an kafama dank etti..
ben de o mağdurlardan biriyim maalesef.. bağlan-kop/bağlan-kop sinyal yok.. hayatımızdan çık artık lütfen:(

eren

Alıntı yapılan: bebek - 22 Haziran 2008 - 00:47:57
Okuldaki wireless'ın sürekli kopmasının sebebi buydu demek.. günlerdir bu problemden bahsediliyor ve şu an kafama dank etti..
ben de o mağdurlardan biriyim maalesef.. bağlan-kop/bağlan-kop sinyal yok.. hayatımızdan çık artık lütfen:(

Bu sorunun nedeni evet bu, hala kesin bir çözüm bulunamadı. Debian camiası bir Kernel yaması yayınlandı ama Ubuntu'ya kurmayı başaramadık. Ubuntu bu sebeple baya kullanıcı kaybetti ve hala kaybetmeye devam ediyor. Ancak sorun sadece Ubuntu ile alakalı değil, diğer güncel dağıtımlarda bu sorundan etkilenmeye başladı.

Kernel yazarlarının kulağını çekmek lazım, Linux'a büyük bir leke sürülmüş durumda, Windows forumlarında Linux da Wireless bile çalışmıyor esprileri baş gösteremeye başladı.

DeFacto

Gerçekten bir ayrı duruyor :) Cidden bu durum biraz daha ilgileri üzerimizde toplayacaktır uzun vadede ve öyle geyik bir forum olmadığımızı ve sizlerin de ne kadar bu alanda ciddi ve başarılı olduğunuzu göstermeye yeticektir ;)

eren

Teşekkürler Serkan. Bir teşekkürde Gnome Türkiye ekibine.

http://viki.gnome.org.tr/index.php/Ana_Sayfa

munirekinci

Eline sağlık.

Ancak demeden geçmeyeyim tasksel ile 2 kez 2 farklı dağıtıma lamp kurdum ikisininde Gnome'u sapıttı. Düzeltmek için onlarca yöntem denedim ancak beceremedim.

Kısacası tasksel ile lamp kurulumunu asla önermem.

apt ile gerekli paketleri yüklemek bence en güzel yol.

heartsmagic

Çok çok eline sağlık Ufuk. Olması gereken bir çeviriydi bu.

atomkarinca

Eline sağlık Ufuk harika olmuş.

ufuk_k

Tasksel bende sorun çıkarmıyor. Kuran olsa da daha çok geribildirim alsak keşke.

Ulath

oytun5555

fortran

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Haziran 2008 - 01:30:02
Depolarda olmaması durumunda, istenen programlar için izlemeniz gerekebilecek yolları tarif eder.
Wikideki adresi:
http://wiki.ubuntu-tr.net/Uygulama_Kurma_/_Derleme_/_Checkinstall_program%C4%B1
Katkıda bulunan arkadaşlara teşekkürler.
Özgür yazılım dergisi: eniXma

vatansiz

gercekten harika emegi gecen herkese tessekürler

garafatma

evet gerçekten gayet güzel hazırlanmış, emeği geçen herkesin eline sağlık
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

fortran

Özgür yazılım dergisi: eniXma

eren

Ufuk süper olmuş eline sağlık.