Kaynak koddan yazılım kurmak

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 01:30:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AbkHaZiaN

sonuna ")" koydum yine çıkmadı bende mi sorun var diyecektim ki son linki gördüm.

such

@cevap veren herkeze

Rica ederim. Elimden geldiğince birşeyler yapmak istedim. Ama şuna eminim Şablon olmasa bu kadar heves kalmazdı bende. Çünkü ilk defa wiki ile ilgili bir çalışmaydı bu. Yönlendirme sayfalarının ne olduğunu, gereksiz kullanımının ne demek olduğunu anlamadım (Acemiliğime verin ve lütfen kısaca açıklayın). Evet şablon konusunda acele ediyor gibi duruyorum farkındayım ama beni motive eden maalesef bu :) Resimler konusunu evet anlamışsınız. Şablon değişkenleri ile ilgili olduğunu söylemişsiniz anlamadığım kadar varmış :p

canosayan

Alıntı yapılan: such - 31 Mart 2009 - 18:55:14
@cevap veren herkeze

Rica ederim. Elimden geldiğince birşeyler yapmak istedim. Ama şuna eminim Şablon olmasa bu kadar heves kalmazdı bende. Çünkü ilk defa wiki ile ilgili bir çalışmaydı bu. Yönlendirme sayfalarının ne olduğunu, gereksiz kullanımının ne demek olduğunu anlamadım (Acemiliğime verin ve lütfen kısaca açıklayın). Evet şablon konusunda acele ediyor gibi duruyorum farkındayım ama beni motive eden maalesef bu :) Resimler konusunu evet anlamışsınız. Şablon değişkenleri ile ilgili olduğunu söylemişsiniz anlamadığım kadar varmış :p

yönlendirme sayfalarından bahsederken ana sayfada 881 kullanıcı, 121 makale, 1.938 değişiklik...  şeklinde bir yazı var.
her yönlendirme buraya makale olarak ekleniyor. fakat bu gerçek olmayan bir sayı oluyor. yani ne durumdayız bilelim.

Şablonları eklemeye devam edebilirsiniz. Sadece düzene girmesi için biraz beklemek gerekecek. Açıkçası bizim elimizden(ubuntu kullanıcıları tayfa değil) çıkmış olmasını tercih ediyorum. kendi renklerimiz ile mesela.

değişken kısmına gelince şablonlrda {{{geliştirici}}} şeklinde bir kısım var. burada geliştirici bir nevi değişken. şablonun bir yerde kullanırken geliştirici=a yazarsanız şablon kodlarında {{{geliştirici}}} yazan her yerde a yazısı çıkar. Sizin maddenizde geliştirici değişkenini bir şeye eşitlemediğiniz için {{{geliştirici}}} olarak görünüyor.

dediğim gibi sınav zamanı beni çok bağlıyor. kategorilendirme yeni bitti. sırada şablonlar var.
Chmod bizim işimiz.

such

Alıntı yapılan: canosayan - 31 Mart 2009 - 21:36:44
Alıntı yapılan: such - 31 Mart 2009 - 18:55:14
@cevap veren herkeze

yönlendirme sayfalarından bahsederken ana sayfada 881 kullanıcı, 121 makale, 1.938 değişiklik...  şeklinde bir yazı var.
her yönlendirme buraya makale olarak ekleniyor. fakat bu gerçek olmayan bir sayı oluyor. yani ne durumdayız bilelim.

Şablonları eklemeye devam edebilirsiniz. Sadece düzene girmesi için biraz beklemek gerekecek. Açıkçası bizim elimizden(ubuntu kullanıcıları tayfa değil) çıkmış olmasını tercih ediyorum. kendi renklerimiz ile mesela.

değişken kısmına gelince şablonlrda {{{geliştirici}}} şeklinde bir kısım var. burada geliştirici bir nevi değişken. şablonun bir yerde kullanırken geliştirici=a yazarsanız şablon kodlarında {{{geliştirici}}} yazan her yerde a yazısı çıkar. Sizin maddenizde geliştirici değişkenini bir şeye eşitlemediğiniz için {{{geliştirici}}} olarak görünüyor.

dediğim gibi sınav zamanı beni çok bağlıyor. kategorilendirme yeni bitti. sırada şablonlar var.

Anladım. Peki şimdi ne yapabilirim sizce beklemelimiyim yoksa böyle devam mı edeyim? Yani kısacası dün gece düşündüm Gnome uygulamalarını belli bir düzende yazabilirim elimden geldiğince. Tabii siz bekleyin derseniz bekleyeceğim.

canosayan

Alıntı yapılan: such - 31 Mart 2009 - 22:09:45
Anladım. Peki şimdi ne yapabilirim sizce beklemelimiyim yoksa böyle devam mı edeyim? Yani kısacası dün gece düşündüm Gnome uygulamalarını belli bir düzende yazabilirim elimden geldiğince. Tabii siz bekleyin derseniz bekleyeceğim.

yazmaya devam edin derim. isterseniz şablonuda kullanabilirsiniz. fakat eğer şablonda değişiklik yaparsak bunun tüm maddeler için yeniden düzenleme demek olacağınıda aklınızdan çıkartmayın.

ayrıca yazdığınız gnome uygulamalarını http://wiki.ubuntu-tr.net/Ubuntu_Uygulamalar%C4%B1 sayfasına da taşırsanız oldukça faydalı olur.

aslında bir ara hepsini taşımak daha manalı olacak. bir yere not edeyim kendime.
Chmod bizim işimiz.

such

Alıntı yapılan: canosayan - 31 Mart 2009 - 22:17:00
Alıntı yapılan: such - 31 Mart 2009 - 22:09:45

yazmaya devam edin derim. isterseniz şablonuda kullanabilirsiniz. fakat eğer şablonda değişiklik yaparsak bunun tüm maddeler için yeniden düzenleme demek olacağınıda aklınızdan çıkartmayın.

ayrıca yazdığınız gnome uygulamalarını http://wiki.ubuntu-tr.net/Ubuntu_Uygulamalar%C4%B1 sayfasına da taşırsanız oldukça faydalı olur.

aslında bir ara hepsini taşımak daha manalı olacak. bir yere not edeyim kendime.

Her şey iyi ama zaten zamanınızın kısıtlı olduğunu söylüyorsunuz. Ben şimdi yazarsam ve sizde şablonu değiştirirseniz iki iş olmayacak mı? Gerçi benim için sorun yok zamanım var ama siz bilirsiniz.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ihtiyar said

Alıntı yapılan: keiser_soze - 01 Nisan 2009 - 20:23:35
@ALpasya son hız :)

Belki iki kişi gözüküyor ama sanki yirmi kişi gibiler. İtiraf edin, kullanıcı adlarınızda başkaları da ekliyor, değil mi? :)

Şaka yapıyorum tabiki, çok güzel ve hızlı bir çalışma içerisindesiniz. Tebrik ediyorum sizi. Çalışmalarınızda kolaylık, başarı ve devam dilerken yeni arkadaşların da aranıza katılmasını umuyorum.

erginemr

@ALpAsya,

Eline emeğine sağlık. Wiki canavarları sizi!..  8)

canosayan

wikiye eklenenler konusu ile birleştirildi. yeni yerine taşındı.
aslında bu konularıda bölsek iyi olacak.
Chmod bizim işimiz.

Tutunamayan

Grub açılış ekranını değiştime konusu Wiki'ye eklenmiştir.
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

garafatma

@tutunamayan, konuyu birleştirdim, burada olması daha iyi olur sanırım

garafatma

Tamamdır ben sonradan fark ettim, kusura bakmayın.