9.10 5.1de sesde dalgalanma sorunu

Başlatan WeKinG, 11 Şubat 2010 - 22:19:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WeKinG

5.1modunda ses de gidip gelmeler oluyor dalgalanma gibi subwofer da ses yokmuş gibi oluyor hatta ilk zamanlar pulse audio volume control menüsünde parça çalarken internal analog'tan simulate yapıp tekrar internal'a dönünce subwofer çalıyordu seslerin hepsi mixerden açık 2 hoparlör modunda sorun yok ama 5.1 de dalgalanma problemi var donanım bilgilerim ana kartım abit an7

00:00.0 Host bridge: nVidia Corporation nForce2 IGP2 (rev c1)
00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 1 (rev c1)
00:00.2 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 4 (rev c1)
00:00.3 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 3 (rev c1)
00:00.4 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 2 (rev c1)
00:00.5 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 5 (rev c1)
00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation nForce2 ISA Bridge (rev a4)
00:01.1 SMBus: nVidia Corporation nForce2 SMBus (MCP) (rev a2)
00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4)
00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4)
00:02.2 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4)
00:05.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce Audio Processing Unit (rev a2)
00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce2 AC97 Audio Controler (MCP) (rev a1)
00:08.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce2 External PCI Bridge (rev a3)
00:09.0 IDE interface: nVidia Corporation nForce2 IDE (rev a2)
00:1e.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce2 AGP (rev c1)
01:0b.0 RAID bus controller: Silicon Image, Inc. SiI 3112 [SATALink/SATARaid] Serial ATA Controller (rev 02)
02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV34 [GeForce FX 5200] (rev a1)

00:05.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce Audio Processing Unit (rev a2)
00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce2 AC97 Audio Controler (MCP) (rev a1)

nfs 7
bu linkteki değişiklikleri uyguladım smplayer ve audacius2 de alsa output(-ng) seçince düzeldi ama xbmc ve sistem playerlarında durum halla aynı =(

Yardımcı olan arkadaslara şimdiden teşekkür ederim.

NOT: Çıktı ve belgeleri için lütfen kod etiketi kullanınız. Bakınız. Ayrıca klavyeniz Türkçe ise Türkçe karakter kullanımına dikkat ediniz. Bakınız

heartsmagic

Hani problemin tarifi ve tanımı zor olduğu için nasıl araştırırız bilmiyorum. Aklıma da forumdaki ALSA derlemesinden başka bir şey gelmiyor. Gerçi son zamanlarda ses sorunlarının içinden çıkamadıkça Alsa derlemesine sığınıyoruz ama dediğim gibi sorunu nasıl araştıracağımız bile muallak, bu nedenle başka bir öneri veremiyoruz ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

WeKinG

sorun pulsede imiş çödüm sonunda kaldırdım.halla problemleri var ubuntu ile pulsenin alsa forever diyecegiz. 5.1 de sorun kalmadı artık:)

heartsmagic

Bir de bize kabaca nasıl çözdüğünü anlatırsan bundan sonra aynı problemleri yaşayan arkadaşlar için güzel bir kaynak olur.
Gerçi Pulseaudio bundan sonra öntanımlı olarak gelmeye devam edecek, fakat sorun yaşayanların da kendisine mahkum olması şart değil elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.