VirtualBox da ekran kartı ram ini yükseltmek

Başlatan lifelesskill, 26 Şubat 2010 - 11:42:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lifelesskill

Acaba virtual box da ekran kartının ram ini 128 den daha yüksek yapabilir miyiz ? Bn catia kurmustum da sanal makina ya ama cok yavaş yine de

heartsmagic

Sanki ayarlarında öyle bir bölüm vardı. Yoksa Vmware ile mi karıştırıyorum?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lifelesskill

vmware hic kullanmadım ama vmware de varsa onu kullanırız )) bn bakim vbox a baktım 128 mb arttırılabiliyor die bi yerde bi yazı bulamadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Şubat 2010 - 12:13:40

Fiziksel ekran kartını tanıtman zor çünkü sanal makineler sanal ekran kartları kullanır. Yani bu sistemleri oyun amaçlı kullanamazsın. Ancak grafik performansını arttırmak için şunu yapabilirsin:

- Değişiklik yapacağın sanal makineyi kapat (power off)
- Vmware grafik arabirimini (GUI) kapat
- Değişiklik yapacağın sanal makinenin olduğu klasöre git ve .vmx uzantılı dosyayı notepad ile aç ve en alta

mks.enable3d = TRUE
svga.vramSize = 67108864
vmmouse.present = FALSE

satırlarını ekle.

- Dosyayı kaydedip kapat ve sonra vmware i ve sanal makinayı aç.
- Daha sonra sanal makine içine çalıştırabileceği en son directx sürümünü yükle ve test et.

c/p dir :D böle bişiler yazıyolar vm icin eğer ekran kartını sanal makina da güclendirmek mümkün ise o program lazım bilen duyan sölesin bana pls :)

matrax_41

Virtualbox'un sanal işletim sisteminin ayarlar bölümüne girdikten sonra display menüsünden video memory bölümünden ekran kartının belleğini yükseltebilirsiniz

lifelesskill

Tamam da 128 MB'ın üstüne çıkmıyor mu benim için önemli olan daha yüksek ram

heartsmagic

Bende de 128MB ile sınırlı. Grafik kartının belleği ile orantılı mı acaba bu?
Altındaki 3B'yi etkinleştirme kısmını gördün mü? Gerçi ben her ne kadar arttırırsan arttır Catia gibi sağlam bir uygulamanın sanal makinede sağlıklı çalışacağını düşünmüyorum.

lifelesskill

Evet 3B de yaptım olmadı demek ki kapasite bu kadar ben biraz araştırdım da bir şey bulamadım neyse .Yardımlar için teşekkürler.

heartsmagic

Catica cidden çok kallavi bir program yanlış bilmiyorsam. Hani sanal makinedeki performansı ne kadar iyi olur bilemiyorum. Bir de Vmware ile dene istersen.

matrax_41

Sanırım bir yolu yok 128den daha yüksek değer atamanın.  /home/kullanıcıadı/.virtualbox/machines dizini altındaki .xml dosyasında ayarları var sanal işletim sisteminin. Ondaki grafik bellek değerini 256 yaptım ama bu sefer de sistemi başlatamadı virtualbox.Bu benim onboard ekran kartından da kaynaklanabilir. Bir de siz deneyin. Bahsettiğim dosyadaki vramsize değerine istediğin grafik bellek değerini yazın

lifelesskill

evt bnde 1gb lık ekran kartı bakalım belkim bu iş ilerler :) gün doğmadan nele doğar http://i46.tinypic.com/huoyz9.png teşkler ilgilendiğiniz icin