[Çözüldü] Debootstrap Sorunu

Başlatan Dewe, 28 Nisan 2008 - 21:54:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dewe

Merhabalar,
Ubuntu Cd'sini boot ettim fakat temel kurulum esnasında menu görünümü varsayılan modern görüntünün dışında sade olarak açılmasının akabinde kurulumun %6 'da şu hatayı verdi ;

file:///cdrom/pool/main/f/findutils/findutils_4.2.32-ubuntu2-i386 de was corrupt

defalarca farklı cd lerde denememe rağmen aynı hatayla karşılaştım. Hatta .iso dosyanın açılmış olabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak tekrar download ettim. Cd 'lerimin silinebilir olmasından mütevellit olabilirmi ?

Teşekkürler.

egitimist

Hangi dağıtımı indirdiğini yazar mısın? Sisteminin desteklemediği bir .isoyu indirmiş olmalısın. Sisteminin özelliklerini (Amd-intel/32bit-64bit)ve download linkini yazar mısın?

heartsmagic

Farklı CD'lerde aynı hatayı vermesi çok ilginç. Hele hele başka indirilmiş bir ISO'da yine aynı hatayı vermesi daha da ilginç.
Başka bir DVD-Rom veya CD-Rom ile denedin mi? ISO'yu indirdikten sonra md5sum kontrolü yaptın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Dewe

defalarca bahse konu olan hatanın farklı cdrom larda da olmak üzere denemeler yaptım. Ubuntu 8,04 server edition cd sini istedim ve geldi. Onda da temel kurulumun % 87 de dondu. Ayrıca text modunda açılıyor ve sihirbaz biçiminde açılmıyor. İnstall Ubuntu dedikten sonra siyah ekranda 2 satırlık bir hata mesajı görünüp hemen kayboluyor. Ardından text modunda kuruluma başlıyorum. Cdromda sorun olduğunu düşünmüştüm ama orjinal cd geldikten sonra yine aynı hatalarla karşılaştım. (intel/32 bit) ne yapmam lazım ? teşekkür ederim şimdiden..

heartsmagic

Farklı kernel parametreleriyle sistemi açmayı deneyebilirsin, forumda bazılarının bahsi geçti. noacpi, nolapic vs. Ancak sende sistem açılıp kuruluma geçtiği için çözüm olur mu bilemiyorum.

Bir başka akla gelen şeyse Alternate ISO yöntemi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

egitimist

Alıntı yapılan: Dewe - 01 Haziran 2008 - 14:57:30
Ubuntu 8,04 server edition ...  Ardından text modunda kuruluma başlıyorum. Cdromda sorun olduğunu düşünmüştüm ama orjinal cd geldikten sonra yine aynı hatalarla karşılaştım. (intel/32 bit) ne yapmam lazım ? teşekkür ederim şimdiden..

Server Edition, konsol tabanlı kurulabilir. Kurulumda ve kurulumdan sonra GUI yoktur. (Standart Ubuntu Linux Değildir, Xserver (masaüstü), KDE yada Gnome Yoktur) Size tavsiyem; Bu adresten sisteminize uygun bir ubuntu sürümününün .iso kopyasını çekip cdye yakabilirsiniz. (Avrupa yansılarından birini seçerseniz daha hızlı indirirsiniz.)

Dewe

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Desktop Edition'i indirdim ve sorun çözüldü. Sanıyorsam cd yi yazdırmamda bir yanlışlık yaptım. yine sağolun var olun...

ufuk_k

Corrupt hatası gerçekten de iso/cd ile ilgili gibi duruyor, neyse sorun çözülmüş ise güzel.