PC'de internet var ama tarayıcı sayfa gorüntülemiyor?

Başlatan cgty, 06 Haziran 2008 - 00:34:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cgty

Ubuntu Hardy Heron 8.04 sürümünü kullanıyorum internet baglantım var güncelleştirme yapıyorum msne girebiliyroum fakat Mozilla Firefox tarayıcım sayfa açmıyor bunun nedeni ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

dubluwe

Sistemi yeni mi kurdun, yoksa eskiden giriyordun da simdi mi girmiyor.?
Allah boş duranı değil, koşturanı sever.

heartsmagic

Emin olmamakla beraber ipv6 meselesi olabilir. Forumda ipv6 diye bir aratıp göz atabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cgty

sistemi 3 haftadır kullanıyorum ve ara sıra kesintiler yasanıyordu ama simdi sürekli girmiyor

heartsmagic

cgty

DNS degistirdim ama faydası olmadı. isin ilgic yanı bazen sayfa görüntüleniyor bazen görüntülenmiyor..

heartsmagic

DNS'leri kesin değiştirdiğini düşünüyorsan ipv6 meselesini araştır.

munirekinci

cgty

Evet, sorun tam olarak aynı. Ben inceliyeyim cevapları.

erginemr

Bende de Hardy'ye geçtiğim zaman benzer bir durum olmuştu. İnternete USB ADSL modem ile bağlanıyorum ve bunun için Network Manager'dan bağımsız özel bir paket (ve başlangıç betiği) kullanıyorum. Ancak Firefox 3'e yeni bir özellik eklemişler; program açılırken Network Manager'ı kontrol ediyor, bağlantı göremezse direkt çevrimdışı moduna geçiyor. Çözümü "/etc/network/interfaces" dosyasına aslında mevcut olmayan eth0 bağlantı satırları eklemekte bulmuştum.

Eğer bağlantıyı Network Manager'dan yapılandırmamışsanız veya standart ethernet bağlantılı bir modem kullanmıyorsanız, sizde de benzer bir durum olabilir. Eğer sorunu çözemezseniz, İnternet'e nasıl bağlandığınızı daha detaylı anlatın ve yukarıdaki dosyayı konsoldan aşağıdaki komutla görüntüleyerek, içeriğini buraya yapıştırın:
cat /etc/network/interfaces

cgty

Alıntı yapılan: erginemr - 06 Haziran 2008 - 12:18:02
Bende de Hardy'ye geçtiğim zaman benzer bir durum olmuştu. İnternete USB ADSL modem ile bağlanıyorum ve bunun için Network Manager'dan bağımsız özel bir paket (ve başlangıç betiği) kullanıyorum. Ancak Firefox 3'e yeni bir özellik eklemişler; program açılırken Network Manager'ı kontrol ediyor, bağlantı göremezse direkt çevrimdışı moduna geçiyor. Çözümü "/etc/network/interfaces" dosyasına aslında mevcut olmayan eth0 bağlantı satırları eklemekte bulmuştum.

Eğer bağlantıyı Network Manager'dan yapılandırmamışsanız veya standart ethernet bağlantılı bir modem kullanmıyorsanız, sizde de benzer bir durum olabilir. Eğer sorunu çözemezseniz, İnternet'e nasıl bağlandığınızı daha detaylı anlatın ve yukarıdaki dosyayı konsoldan aşağıdaki komutla görüntüleyerek, içeriğini buraya yapıştırın:
cat /etc/network/interfaces

auto lo
iface lo inet loopback onu yazınca bu sattır geliyor duzeltemdim halen daha ben genel yurt ağı üzerinden bağlanıyorum internete

erginemr

@cgty,

Öncelikle şunu deneyin. Firefox'u açın, Menü -> Dosya -> "Çevrimdışı Çalış (Work Offline)" seçiliyse üzerine tıklayarak etkisizleştirin. Sonra Google'a girmeyi deneyin.

Bu şekilde oluyorsa ve Firefox her açılışta tekrar çevrimdışı moda geçiyorsa, konsoldan "/etc/netwok/interfaces" dosyasının önce bir yedeğini oluşturun:
sudo cp /etc/network/interfaces /etc/network/interfaces.yedek
Sonra bu dosyayı düzenlemek üzere açın:
gksu gedit /etc/network/interfaces
ve
içindekileri silerek aşağıdaki içeriği yapıştırın:
auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet dhcp

Sonra Firefox'u yeniden deneyin. Ama önce aşağıdaki komutu vermek:
sudo /etc/init.d/networking restart
ya da bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.

Yalnız az da olsa, bu satırların mevcut bağlantınızı bozma ihtimali var. Böyle bir durum vaki olursa, yapmanız gereken, eski yedeğinizi geri yüklemek:
sudo cp /etc/network/interfaces.yedek /etc/network/interfaces

cyclops

Şifreli bir ağa bağlandığımda kopmalar yaşamıyorum ama şifresiz bir ağa bağlandığımda hemen hemen aynı sorun bende de oluyor. Wireless butonundan tekrar bağlantı için tıkladığımda bir kaç sayfa daha açılıyor fakat sonrasında sayfa görüntülenemiyor.
Dns ayarlarını değiştirdim, bundan sonra ne olacak bakalım, konuyu takipteyim; )