Terminal Messenger

Başlatan barış, 16 Ağustos 2009 - 11:52:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Merhaba. Pardus'tayken terminal üzerinden messenger programı vardı. Karşı tarafın ip adresini falan gösteriyordu hem bilgisayarı kasmıyordu hemde çok kullanışlıydı (kullanmasını bilenler için) içinde bir çok özellik mevcuttu. Ama Pardus2008 deposunda var ancak Pardus2009 deposunda yok. Böyle bir program Ubuntu'da da varmı acaba ? Varsa nasıl yükleyeceğim.

ironic

Sherlock Holmes

finch'ın varlığından haberim bile yoktu  >:(
hemen hemen Görüntülü görüşme haricinde  her şey varmış  :D

ironic

Altyapı olarak pidgin bileşenlerini kullanıyor. Eğer pidgin 2.5.5 üstü sürüm kullanıyorsanız, finch kullanmak için 2.5.5 e düşürmeniz gerek. Yüklediğiniz üst sürümü kaldırıp resmi depodaki sürümü kullanın.

barış

peki bunu nasıl kullancam bilen varmı :D kişi listesini falan göremiyrm mesaj falan yazamıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2009 - 19:25:11

mesaj falan yazmayı örendimde şimdide açtığım pencereyi kapatamıyorum hangi tuşla ?

ironic

man finch

yazarsan tuş kombinasyonlarını anlatıyor.

bir kaçı şöyle

Alt + a : Yapılabilecek eylemleri gösteren pencereyi açıyor.

Alt + n : Bir sonraki pencereye geçiyor. (pencereler arası geçiş yaptığında)

Alt + p : tam tersi geriye gidiyor.

Alt + c : mevcut pencereyi kapatıyor..

dozi

Birde gtmess isminde bir yazılım vardı. http://gtmess.sourceforge.net/  adresinde nasıl bir şey olduğunu görebilirsiniz.

utdmr

"tmsnc" adlı bir program da bulunuyordu sanırım.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ns

bu finch güzelmiş de ben daha oturum açmayı beceremedim.:D
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ironic

Listeden eklediğin pidgin oturumları gözüküyor. Space tuşuyla seçim yapabilirsin. Eklenmiş oturum yoksa Alt + a >>Accounts sekmesine tıklayarak yeni hesap ekleyebilirsin.

eren

Bu programlar ile karşı tarafın IP adresini göremezsiniz. En fazla size çıkış veren sunucu IP adresini görebilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

kuleyni

galiba netstat komutuydu bilgisayarın bağlı olduğu bütün ip numaraları falan görülebiliyor.

utdmr

Alıntı yapılan: kuleyni - 17 Ağustos 2009 - 16:18:35
galiba netstat komutuydu bilgisayarın bağlı olduğu bütün ip numaraları falan görülebiliyor.
Evet, fakat MSN gibi protokollerde iletişim doğrudan değil, bir sunucu vasıtasıyla gerçekleştirilir, doğrudan bir bağlantı olmadığında netstat ile görüntülenemez bildiğim kadarıyla.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

kuleyni

evet doğrudur windows ortamında msn den ip bulan programlar var biz de vardır kesin ama ne?

ns

@[Wine] sen erensin değil mi ?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: kuleyni - 17 Ağustos 2009 - 16:18:35
sudo netstat -utap
Bağlantıları görüntüleyebiliyor.
:)