[Nasıl] Compiz Nasıl Yüklenir? (Yeniler İçin)

Başlatan demir, 13 Mart 2008 - 23:31:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agritux

Demek istiyor ki; bende ateş eklentisi yok. Neden yok? Sanırım o extra plugins arasındaydı.

skylock

hitokiri yardımcı oldu sağolsun animations add on etkin olmadığı için canlandırmalar etkin olsa bile ordaki bi kaç efekt çıkmamış onu etkinleştirince geldi hepsi sizlerede teşekkürler ilgilendiğiniz için sorun çözüldü

afsin78

aynı problemden bendede var animations add on  bunu nerden açtın?

ironic

Compiz ayar yöneticisi yüklü ise, Sistem >> Tercihler altında yer alır.

Yüklü değilse, girişte kurulum anlatımı mevcut.

afsin78

slm cevabın için teşekürler compiz ve tüm eklentileri ni kurdum tüm efektler sorunsuz çalışıyor küp de güsel güsel dönüyor :) ama efektler kısmında sadece fire efekti yok  animations add on diye bisi de göremedim nerden açılıyor acaba;

hitokiri

sudo apt-get install compiz-fusion-plugins-main
sudo apt-get install compiz-fusion-plugins-extra

şu komutları uyguluyarak gerekli paketleri kurabilirsin sanırım artık öntanımlı gelmiyordu paketini kurmak gerekiyordu :)
paketlerinde kurduktan sonra ayar yyöneticisinde görünmesi gerek :)

afsin78

kodları girdim değişiklik olmadı mlsf

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Temmuz 2010 - 16:19:57

yeniden baslattim duzeldi cok sagl

kalender

slm arkadaşlar compiz gayet güzel çalışıyor bir sorun yok gibi fakat şunu öğrenmek istiyorum örneğin farenin tekerine masaüstünde iken bastığımızda küpü döndürebiliyoruz yada ctrl+alt+farenin sol tuşuna bastığımızda dönüyor fakat tuşları bıraktığımızda küpün dönmesi duruyor ve  masaüstlerinden birisi ekrana geliyor işte küpü sürekli döndürecek bir kısayol varmı daha doğrusu compizde benim dediğim gibi bir özellik varmı bilmiyorum ama örneğin kısayol tuşlarına bastığımızda(tuşları basılı tutmayacağız) küp sürekli dönse tekrar küpün dönmesini durdurma kısayoluna bastığımızda veya fareyle masaüstlerinden birine tıkladığımızda dönmesi dursa güzel olur diye düşündüm :) :)

ikinci bir konu sanırım her sanal masaüstüne ayrı bir duvar kağıdı tanımlayamıyoruz bu özellikte ileriki sürümlerinde olursa iyi olur diye düşünüyorum
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

Sherlock Holmes

@kalender küpün sürekli dönmesini sağlıyacak bir extra-eklenti mevcut.
Screensaver eklentisi belirlediğiniz tuşlar sonrası, herhangi bir tuşu basılı tutmaksızın dönmesini sağlıyor.
Ayrıca bu eklentinin farklı bir seçeneği daha var, kısaca isteğinizi karşılayacak özelliği barındırıyor.
:)

frtxyz

Alıntı yapılan: fadike - 14 Mart 2008 - 23:13:31
Ubuntu 7.10 Gusty Gibson veya Ubuntu 8.04 Hardy Heron kurulumlarından sonra Compiz Fusion pencere yöneticisini aktifleştirmek için açıkçası kendimi yukarıda anlatılanlar gibi kasmadım.

Bilindiği gibi Compiz Fusion, Ubuntu ile kurulu geliyor. Bir kısmının aktifleşmesi için Görünüm (apperance) seçeneklerinden Visual Effects (görsel efektler) sekmesinden "extra" tercih edilirse pencelereler sallanmaya, yumuşak geçişler yapmaya ve fare tekeri ile de masaüstlerinden bir diğerine geçebilme olanağı doğuyor. Tabii ki, önce kısıtlanmış donanım sürücüsünü aktif etmeniz gerekiyor ki Ubuntu bunu akıllıca algılayıp sizi uyarıyor ve sizde tek tıklama ile kuruyorsunuz.

Gelelim kısıtlanmış ekran kartı sürücünün de kurulduktan sonra "Uygulamalar>Ekle/kaldır"dan paketlerin aranacağı yerler olarak "tüm açık kaynak uygulamalar" seçimi yapılıp arama kutusuna "ccsm" yazılınca karşımıza Compiz ayar yöneticisi gelecek ve biz bunu kuracağız.

Daha sonra ister Görünüm (apperance) menüsünden Custom seçimi ile ya da Alt+F2 ile komut satırına "ccsm" yazarak Compiz Config Settings Manager (Compiz Yapılandırma Ayarları Yöneticisini) açıp tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Merhaba ben bu "uygulamalar/ekle-kaldır" nerede onu anlayamadım. Açıklarmısın
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

frtxyz

Teşekkürler anlatımı yaparken tüm adımlar yazılmayınca anlamak biraz zor oluyor, ubuntu yazılım merkezini kullanarak kurulumu yaptım.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

nikbinliknet

Compiz Fusion yüklemesine pratik bir çözüm daha:

sudo apt-get install compiz compiz-plugins compiz-gnome compiz-core emerald compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra fusion-icon compizconfig-settings-manager

Sonrasında E diyerek ilerliyoruz.

Sistem > Tercihler menüsüne CompizConfig Ayar Yöneticisi üzerinden ayarları yapıyoruz. Bu kadar.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

Atamertes

Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.

Yiğit Ateş

sema

Sanırım yüklemeye çalışırken alıyordur, paketlerden birinin ya da birkaçının ismi değişmiş olabilir, eğer ki kaynak listesinde bir sorun yoksa.
susema

Yiğit Ateş

Konunun ilk iletisini kastediyorsa, o paketlerin ismi değişmedi diye biliyorum.

Atamertes

İlk iletidekinde alıyorum diğerlerini de denedim onlarda da aldım :/
geçen sefer birkaç adres eklemiştim bi listeye o şekilde yapmıştım sorun orada sanırım
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.

sema

Eklediğin adresi, kullandığın sürümü ve kaynak listeni gözden geçirebiliriz, sources.list diye arama yapıp kaynak listeni güncelledikten sonra yeniden deneyebilirsin. Olmazsa çıktısını aktarırsan bakabiliriz.
susema

Atamertes

Alıntı yapılan: candy - 26 Şubat 2011 - 14:52:56
Eklediğin adresi, kullandığın sürümü ve kaynak listeni gözden geçirebiliriz, sources.list diye arama yapıp kaynak listeni güncelledikten sonra yeniden deneyebilirsin. Olmazsa çıktısını aktarırsan bakabiliriz.
listeye eklemem gereken adresleri bulabilsem sorun kalmayacak sanırım ^^

Yiğit Ateş

Bu paketleri yüklemek için listeye bir şey eklemen gerekmiyordu aslında, söylendiği üzere kaynak listeni buraya geçersen bir hata olup olmadığına bakılabilir.

Atamertes

Klavye tuşumun basmamasından kaynaklanan bir arızaymış dikkatli yazınca farkettim oldu şuan.