Hangi "Anında Mesajlaşma" programını kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 00:19:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi "Anında Mesajlaşma" programını kullanıyorsunuz?

Pidgin
Amsn
Kopete
Mercury
Licq
Kmess
Diğer
Bitlbee
Empathy
Galaxium Messenger
Psi
Ekiga
Sip-Communicator

MehmetCan

SuiCiDeR

We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

Granma

Listede Psi yok, eklenebilir mi?

hasansahin

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

jawes

Amsn daha kullanışlı hem skin seçenekleri de mevcut bir de şu sesli ve görüntülü konuşma eklentisi halledilse tadından yenmez valla...
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

potasyumsiyanur

bende pidgin kullanıyorum
bundan önce amsn denedim ve pidgin de karar kıldım
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

maxspacemax

Pidgin Pidgin Pidgin

Sade Kullanışlı Özgür Rahat

maxspacemax

killforyou

arkadaşlar ben yeni kurdum ubuntumu ve amsn yükledim kameram var sesli ve görüntülü konuşma yapmak istiyorum. ne önerirsiniz

not:amsnde kullanıcı resmimi değiştiremedim nasıl oluyor acaba :S

teşekkür ederim

maxspacemax

Alıntı yapılan: killforyou - 14 Haziran 2008 - 18:40:50
arkadaşlar ben yeni kurdum ubuntumu ve amsn yükledim kameram var sesli ve görüntülü konuşma yapmak istiyorum. ne önerirsiniz

not:amsnde kullanıcı resmimi değiştiremedim nasıl oluyor acaba :S

teşekkür ederim
amsn güzel bir program sesli ve görüntülü konuşma için skypeyi öneririm. Daha sonra kopete.

Resmi değiştirmek için sohbet pencersindeki resimine tıkla resmi değiştir seçeneğini göreceksin. Kolay gelsin.

Le0n

amsn'de compiz aktifken resim değiştirmeye çalıştığım zaman gnome kapanıyor. çözümü aşşağıda
Alıntı yapılan: Sypro - 13 Mayıs 2008 - 10:32:41
Compiz ve Metacity için birer kısayol yerleştirebilirsiniz üst görev çubuğuna, masaüstüne çıkıp sağ tıklamakla falan uğraşmaktan daha kolay olur. Birinin adı Compiz On diğeri Compiz Off olur mesela, off'a basınca metacity aktif olur on'a basınca compiz. Böylece sayfa/pencere değiştirmeden işleminizi tek tıklama ile yapabilirsiniz.

Kısayolun "komut" kısmına yazacaklarınız:
Compiz için> compiz --replace    ya da    compiz
Metacity için> metacity --replace
sudo apt-get purge windows

fadike

Pidgin kullanıyorum bende; aMSN'yi denedim ama sanki Windows kullnıyormusum hissi verdi açıkçası kaldırdım. Ayrıca aşırı büyük bir penceresi var; kullanışsız.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

maxspacemax

Alıntı yapılan: aydinbez - 15 Haziran 2008 - 13:12:22
Pidgin kullanıyorum bende; aMSN'yi denedim ama sanki Windows kullnıyormusum hissi verdi açıkçası kaldırdım. Ayrıca aşırı büyük bir penceresi var; kullanışsız.

Aynen katılıyorum. görüntülü konuşma için kopete daha iyi bence

Pidginle yola devam 

ynt

feith

amsn kullanıyorum.
Kopeteyi denedim msn için pek hoşuma gitmedi.Pidgin bilmiyorum hiç denemedim.
Hem amsn de seni kim engllemiş yada kim silmiş görebiliyorsun.Kim dost kim düşman bilelim  ;)  ;) ;)

maxspacemax

Alıntı yapılan: feith - 17 Haziran 2008 - 17:24:37
amsn kullanıyorum.
Kopeteyi denedim msn için pek hoşuma gitmedi.Pidgin bilmiyorum hiç denemedim.
Hem amsn de seni kim engllemiş yada kim silmiş görebiliyorsun.Kim dost kim düşman bilelim  ;)  ;) ;)

Pidgindede aynı özellik mevcut. Pidginin şu anda tek eksiği sesli ve görüntülü konuşma yapmaması. Oda bir gelsin kimse diğerlerini aramaz :D

komikimben

Amsn forumumuzda araştırılıp iyice güzelleştiği zaman mükemmel oluyor.

Kopete zamanla sıkıyor.
Pidgin çok hoş ancak çok sade. Yani demek istediğim Amsn konuşmaları laydetme özelliği ve dosya aktarımında ki kolaylığı ile tek geçerim.

Ayrıca kamera ile görüntü almakta sorun yaşamıyorsunuz.

Kopete ise bir kamera açıyor bir açmıyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: komikimben - 18 Haziran 2008 - 15:27:47
Amsn forumumuzda araştırılıp iyice güzelleştiği zaman mükemmel oluyor.

Kopete zamanla sıkıyor.
Pidgin çok hoş ancak çok sade. Yani demek istediğim Amsn konuşmaları laydetme özelliği ve dosya aktarımında ki kolaylığı ile tek geçerim.

Ayrıca kamera ile görüntü almakta sorun yaşamıyorsunuz.

Kopete ise bir kamera açıyor bir açmıyor.

Birde Skype'yi dene o zaman karar ver bence

komikimben

gun.hel

kmess diyorum. chat e fazla zaman ayirmayanlar ama msn messenger patlamasindan sonra olmazsa olmaz demek zorunda kalanlar icin. ayrica gayet basit ve  hos bir gorunumede sahip

DeFacto

Şimdi benim msn şifrem çok fazla haneli. Winzort Live Messenger'da dırt dırt diyordu son iki hane. Bu hep başıma sorun oldu. Değiştiremedim de :) (ya da üşeniyorum ne biliyim :) ) Bir tek pidgin ile aMSN açabiliyordu. Baktım aMSN daha bi özelleştirilebilir. Halen de onu kullanıyorum. Hem Türkçe. Bir de şu mikrofon olayını halletseler :( Skype'ye girmek zorunda kalıyorum hep.

gun.hel

Alıntı YapŞimdi benim msn şifrem çok fazla haneli. Winzort Live Messenger'da dırt dırt diyordu son iki hane. Bu hep başıma sorun oldu. Değiştiremedim de  :) (ya da üşeniyorum ne biliyim  :) )

aslinda haklisin buda oldukca yerinde bi neden. msngr sifreleri windows zamanlarinda hacklenme paranoyalari yuzunden cogu kullanicilar bazen kendi bile unutabilicegi sifreler olusturdu. biaralar ezberlemek icin kasilan sifreyi degistirmemek usengeclikten degil gayet normal :) eger uzun sifreleri kullanicilar varsa buna dikkat etsin. (kmesstede uzun sifreler yazilabiliyor  ;D )

cumcum82

whiteface