Gönderen Konu: MS Office ODF formatını da destekleyecek  (Okunma sayısı 2632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Microsoft, 2009 yılının ilk çeyreğinde çıkacak Office 2007 SP2 paketi ile birlikte ODF'yi (OpenDocument Format) destekleyeceğini burada yer alan haber ile duyurdu.

Kısacası MS Office ile dosya transferi bundan sonra problem olmaktan çıkacak. OpenOffice.Org ODF formatını sorunsuz olarak açabildiği için MS Office ile ODF halinde kaydedilen dosyaları da sorunsuz olarak açabilecek.

XML formatını ISO standart'ı kabul ettiren Microsoft'un, açık kaynak gönüllülerinin baskıları sonucu pes ettiği görülüyor. Bizim cephemizden oldukça önemli olan bu haberi Ubuntu Türkiye kullanıcıları ile paylaşmak bizleri de mutlu etti :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

« Yanıtla #1 : »
Çok güzel bir gelişme, bunun OpenOffice ve *.ODF formatının da kullanımını yaygınlaştırması muhtemel.

« Yanıtla #2 : »
Ms office kullanmadığım için sorun yok :D
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

« Yanıtla #3 : »
Desteklesinler :).Office 2007 daha 2003'te oluşturulmuş sunumları ağzı burnu düzgün bir şekilde görüntüleyemiyor.Ms Office'in kurtuluşu ODF'de.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2008 - 22:55:13 Gönderen: Tilki »

« Yanıtla #4 : »
MS Office gerçekten komik. MS Office 2007 ile oluşturulmuş .docx uzantılı dosyalar MS Office 2003 ile açılamıyor. SP3 yüklü olmasına rağmen açamıyor. Bunun için ekstra yamalar kuruyorsunuz ama o yamalardan sonra .docx dosyası orijinal halini kaybediyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

« Yanıtla #5 : »
Microsoft taktik mi değiştiriyor ? Yoksa *bir şeyler peşindemi ..
KDE ile yakınlaşma , Xml standart olarak çıkmasına rağmen .odf 'ye destek falan..
Hayır olsun..   :)
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

« Yanıtla #6 : »
Kullanıcıya hoş görünmek için herşeyi yapar.
A.Semih Türk

« Yanıtla #7 : »
Alıntı
Microsoft geçen hafta Office 2007 Service Pack 2'de ODF biçimlerinin kaydedilmesi ve açılması için bütünleşik destek bulunacağını ilan etmişti. Microsoft, OOXML ile uyumluluğun Office uygulamalarının bir sonraki sürümü olan "Office 14" yayımlanana kadar beklemek zorunda olduğunu belirtti. Ancak bu sürümün ne zaman çıkacağı açıklanmadı.

vazgeçmişler sanırım bu işten!
http://www.ozgurlukicin.com/haber/ooxml-onayi-askiya-alindi/