Audacity'de ses kaydı.

Başlatan firat123, 05 Haziran 2008 - 14:36:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

firat123

Audacity de ses kaydedemiyorum.
"Error while opening sound device. Please check the input device settings and the project sample rate." şeklinde bir hata mesajı alıyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla bu sorunu ubuntuda yaşayan tek kişi ben değilim. Ancak ona rağmen hala bir çözüm bulamadım.
ses kartım realltek alc655.

Çözüm haricinde audacity ile aynı işleve sahip bir program da sorunumu ortadan kaldırır.

teşekkürler.

egitimist

Aşağıdaki pencereye Düzenle->Tercihlerden ulaşabilirsiniz. Burada Kaydediliyor başlığı altında ses cihazınızı deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz.

[IMG]http://img241.imageshack.us/img241/9237/screenshotaudacitytercijq2.th.png[/img]

firat123

bilgisayarda ses konusunda bir problem yok. audacity ile halihazırda var olan ses dosyalarını da açabiliyorum. Ancak yeni bir kayıt yapmak istediğimde o hatayı alıyorum. Ses kartımı audacityden seçmeyi denedim. yine aynı hatayı verdi.

ufuk_k

Audacitydeki ses kartı/aygıt parametleri ne kadar çeşitliydi hatırlamıyorum ama aygıt parametreleriyle ve sample rate ile oynamanız gerekir. Çünkü audacity sorunsuz çalışan bir program.