ubuntu için e book

Başlatan Tuxie, 08 Şubat 2010 - 11:51:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

arkadaşlar benim bir önerim var.Ubuntu ile ilgili bu forumda ve internette değişik sitelerde değişik bilgiler var  biz eskidik fakat  yeni başlamış arkadaşlar zorluk çekebiliyorlar zira her tarafta bişeyler yazılmış hepsi başka türlü bazısı eski sürümlerde kullanılan bilgiler falan ben diyorum ki forumda ve wiki de  yazılı bilgileri mesela çözüldü olarak işaretelenen kesin sonuç verenleri bir  e book haline getirilse ve forumda indirilmesi için link açılsa acemi ve yeni başlayanlar için ipuçları karşılaşılabilecek sorunlar ve çözümleri falan biliyorum ubuntu ile ilgili kaynaklar pek çok ama bu daha çok pratikte kullanılacak bişey olsun yani ubuntunun tarihçesinden başlamdan.

erginemr

Bu konu forumda birkaç defa konuşulmuştu, biri de şu. Sorun bu işe harcanacak zaman ve emek, ve tabii böyle bir ekibin yokluğu.

Teoride böyle bir e-kitap faydalı olabilir. Ancak, konular çok çeşitli olduğu için, kaçınılmaz olarak bir ipuçları (tips & tricks) kitabına dönecektir. Er geç demode olacak dağınık bir ipuçları listesi olmaktan öteye de gidemeyecektir. Bence faal, güncel bir forum ve wiki içeriği, kullanıcılara çok daha etkin bir kaynak sağlayacaktır.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.