Exaradyo

Başlatan Göktürk, 07 Şubat 2010 - 23:12:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Göktürk

Exaradyo

EXARadyo, 2003 yılında kurulan eski adı ile EXAsystem yeni adı ile EXABilişim firması tarafından yapılmıştır. Yapımına 2007 yılında başlatılan EXARadyo, ücretsiz ve tam sürüm olarak dağıtılan ve sürekli gelişen bir proje haline gelmiştir. 2009 yılında kullanıcılarının da ilgi ve desteği sayesinde Türkiye'nin en iyi çevrimiçi radyo programı olmayı başarmıştır.

Bir Türk yazılım firması olan EXABilişim, bu başarıyla yetinmeyip mevcut program üzerine çoklu dil desteği eklemiştir. EXARadyo, artık üzerine eklenen çoklu dil desteği sayesinde dünyanın en iyi radyo programları arasında yavaş yavaş yerini almaktadır.

Geleceğin en iyi müzik dinleme platformu EXARadyo, sizlere muhteşem bir radyo keyfi yaşatıyor.

EXARadyo, içerisinde birbirinden güzel yüzlerce yerli ve yabancı radyo istasyonu barındırmakta olup sizlere daha hızlı bağlantı, daha kaliteli ses ve kesintisiz radyo dinleme olanağı sağlamaktadır. EXARadyo sayesinde en çok beğendiğiniz ve devamlı dinlemek istediğiniz radyoları seçerek kendinize özel favori listesi oluşturabilir, istediğiniz tüm radyolara tek bir noktadan ulaşabilirsiniz. Dinlediğiniz radyo istasyonuna ait çalan şarkı bilgilerini görebilir ve bu şarkı bilgilerini Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

http://www.exaradyo.com/

Wine ile sorunsuz çalışmaktadır deneyebilirsiniz arkadaşlar iyi günler.

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

atakli

Yazılım güzel ama sadece Windows sürümünün olması ve Wine ile kullanılmasının tavsiye edilmesi bana etik açıdan uygun gelmedi.

badhero

Alıntı yapılan: atakli - 07 Şubat 2010 - 23:14:27
Yazılım güzel ama sadece Windows sürümünün olması ve Wine ile kullanılmasının tavsiye edilmesi bana etik açıdan uygun gelmedi.
:) Forumda ahlak polisi geziyor.

atakli

Yok ben organize şubedenim. :D

Göktürk

çünkü linux sürümü yok ondan wine ile denedim linux sürümü yaparlarmı bilemem iletişime geçmek lazım firma ile buda bir alternatif olabilir. :)
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

atakli

İletişime geçmek lazımdan önce bana göre çoktan iletişime geçilmiş olmalıydı. Şuradan 7000 üyeyiz hepimiz email yollasak kesin etkisi olurdu.

command

Yapmayacaklarına iddaya girerim

atakli

Göktürk

Alıntı yapılan: atakli - 07 Şubat 2010 - 23:32:34
İletişime geçmek lazımdan önce bana göre çoktan iletişime geçilmiş olmalıydı. Şuradan 7000 üyeyiz hepimiz email yollasak kesin etkisi olurdu.

evet haklısın çoğunluk kesinlikle fayda sağlar etkisi olur zaten ücretsiz bir proğram bence olur diyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Şubat 2010 - 23:41:06

Alıntı yapılan: command - 07 Şubat 2010 - 23:35:53
Yapmayacaklarına iddaya girerim

bu kadar emin olma dostum relax ol

atakli

Olursa bugünden başlayalım çalışmaya.

command

Yapmazlar çünki adamların yazılım geliştirdikleri ortam linuxden çok farklı hangi dil ile yazılmış bilemiyorum ama birebir linux versiyonunu yapamazlar

bununla birlikte zaten linux ortamındaki bir çok player web üzerinden yayınlanan radyo yayınlarını alabilecek konumda örneğin Audacious veya mplayer

BayboraKaan

Paylaşım için Teşekkürler.

Şikayetinizi üretici firmaya bildirebilirsiniz.

http://www.exaradyo.com/iletisim/

Ben öyle yaptım ;)

Ozmo

ilk mesaj benden bakalım kim takip edecek :)
@DevilTUX hızlısın bakalım :)

Göktürk

Alıntı yapılan: command - 07 Şubat 2010 - 23:41:46
Yapmazlar çünki adamların yazılım geliştirdikleri ortam linuxden çok farklı hangi dil ile yazılmış bilemiyorum ama birebir linux versiyonunu yapamazlar

bununla birlikte zaten linux ortamındaki bir çok player web üzerinden yayınlanan radyo yayınlarını alabilecek konumda örneğin Audacious veya mplayer

birebir aynısı olması gerekmez çakmada olabilir lexaradyo gibi mesala :D
hadi iletişime geçelim herkes mail atsın :)

command

http://www.nongnu.org/streamtuner/

Cem Yılmazın bir sahnesi geldi aklıma ,Burda yapılmışı var.

badhero

Windows'ta da çok vardır bu tarz radyolar. Ama Exaradyo gördüğüm kadarıyla oldukça güzel bir programa benziyor. Yani nasılsa vardır bunun bir alternatifi diyerekten kestirip atmak olmaz. :)

BayboraKaan

Alıntı yapılan: Ozmo - 07 Şubat 2010 - 23:42:53
ilk mesaj benden bakalım kim takip edecek :)
@DevilTUX hızlısın bakalım :)

Ben Yahşi Batının en hızlı ileti atan adamıyım dermişim :P

command

Alıntı yapılan: bethiro - 07 Şubat 2010 - 23:50:26
Windows'ta da çok vardır bu tarz radyolar. Ama Exaradyo gördüğüm kadarıyla oldukça güzel bir programa benziyor. Yani nasılsa vardır bunun bir alternatifi diyerekten kestirip atmak olmaz. :)

kestirmeden atalım :)

badhero

Bugün kötü espri yapma günü mü ?! :(

Yani "aynı işi gören başka programlar var nasılsa" dediğimiz zaman ortaya yeni ürünler, alternatifler çıkmaz. :) Çeşitlilik isteriz dimi ? :)

command

çeşitlilik zaten linux ortamında fazlasıyla mevcut.

badhero

Ben yetersiz buluyorum. :) Bana daha çok çeşitlilik lazım anlaşılan.

ardx

Merhaba;

Exaradyo yu geliştirenler olaraktan ilginiz için teşekkür ederiz. Öncelikle Pardus, Ubuntu veya buna benzer linux dağıtımları için exaradyo yu bizde yazmak isteriz, exaradyo yu delphi ile yazdık ( linux da lazaruz var onla yapın diyebilirsiniz ) ama kullandığımız ses kütüphaneleri sebebi ile şu an için mecburen window$ altında çalışmak zorunda, diğer taraftan hazırlamış olduğumuz yazılımlardan veresiye programının linux versiyonunu hazırlama kararı aldık, hem linux tarafında programlama tecrübelerimizi ilerletiriz hemde linux kullanıcılarını sevindiririz diye umuyoruz.

Dip Not: -> Yapmayacaklarına iddaya girerim ( İmkanımız olsa emin ol yaparız ), linuxu siz kadar seviyoruz

BayboraKaan

Alıntı yapılan: ardx - 08 Şubat 2010 - 03:28:05
Merhaba;

Exaradyo yu geliştirenler olaraktan ilginiz için teşekkür ederiz. Öncelikle Pardus, Ubuntu veya buna benzer linux dağıtımları için exaradyo yu bizde yazmak isteriz, exaradyo yu delphi ile yazdık ( linux da lazaruz var onla yapın diyebilirsiniz ) ama kullandığımız ses kütüphaneleri sebebi ile şu an için mecburen window$ altında çalışmak zorunda, diğer taraftan hazırlamış olduğumuz yazılımlardan veresiye programının linux versiyonunu hazırlama kararı aldık, hem linux tarafında programlama tecrübelerimizi ilerletiriz hemde linux kullanıcılarını sevindiririz diye umuyoruz.

Dip Not: -> Yapmayacaklarına iddaya girerim ( İmkanımız olsa emin ol yaparız ), linuxu siz kadar seviyoruz

İlgilendiğiniz için ve e-postlarımıza cevap verdiğiniz için teşekkür ederiz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

umutubuntu

Alıntı yapılan: ardx - 08 Şubat 2010 - 03:28:05
Merhaba;

Konu ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Ubuntu Türkiye açısından ilk ağızdan cevap almak ziyadesiyle memnun edicidir.
Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Göktürk

sağolun teşekkürler napalım sağlık olsun.