[Çözüldü] URBAN TERROR kurdum ama oynayamıyorum

Başlatan Fidel, 05 Şubat 2010 - 00:06:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fidel

Merhaba,

Oyunu kurdum. Çalıştırıp oynamaya çalışıyorum ama olmuyor. Daha önce hayatımda bilgisayar oyunu oynamadım ve temel derdim de "ubuntu'da oyun oynanmıyor" diyenlere yanıt verebilecek bir deneyim yaşamak.

Oyuna girince "online oyna" diyorum. Bir yer seçiyorum ama benden başka kimse yok. Rastgele sıkıyorum mermileri ama düşman olmayınca nafile.  :D

"online oyna" yerine server'ı seçince de ilerleyemiyorum. Yardımcı olursanız çözerim belki işi. Benim gibi oyun cahilleri için de ayrı konu açmak lazım diye düşündüm.

badhero

Online oyna bölümünde server listesi geliyor mu karşına?

Fidel

Alıntı yapılan: bethiro - 05 Şubat 2010 - 00:14:46
Online oyna bölümünde server listesi geliyor mu karşına?

Sağ taraftaki listeyi diyorsun galiba...
Geliyor, seçiyorum ama kimse olmuyor.
(Bu arada oyundan çıkmak isteyince bilgisayar kitlendiği için şimdi aynı anda açmayı deneyemiyorum)

badhero

Kilitlenme sorunu maalesef bende de var. 9.04 kullanırken olmuyordu. Online oyunda yanlış hatırlamıyorsam "Get New List" gibi bir şey vardı, ordan sunucu listesini güncelleyip herhangi bir sunucuya girebilirsiniz. Bir sunucuda oyuncu olup olmadığı zaten yazıyor listede, sunucuların yanında bilgi olarak.

Fidel

Senin söylediğin şekilde oynadım.
Daha doğrusu teknik olarak oynamanın mümkün olduğunu gördüm. Yoksa beni delik deşik ettiler...
Teşekkürler.

badhero

Eğer merakınız var ise Wine üzerinden Counter-Strike 1.6 Non Steam son derece sağlıklı bir şekilde oynanabiliyor. Hem neredeyse herkesin Counter-Strike tecrübesi vardır az-çok. En azından benim nesilden olanların.. Ancak Wine üzerinden sXe-Injected anti hile programı çalışmıyor. Türkiye'deki sunucuların %90'ına bağlanabilmek için artık sXe gerekiyor.