Hangi Windows sürümünü kullanırken Ubuntu'ya geçtiniz?

Başlatan BayboraKaan, 06 Şubat 2010 - 23:17:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi Windows sürümünü kullanırken Ubuntu'ya geçtiniz?

XP
126 (42.7%)
Vista
28 (9.5%)
Windows 7
119 (40.3%)
Windows Server 2003
1 (0.3%)
Windows 8
21 (7.1%)

Toplam Oy Verenler: 294

BayboraKaan

Anket yoruma açıktır.

ırmak

Vista, çok geç kalmış gibiyim.
Neyse ki hiç Win7 görmedim. :)

By_Mihni

Xp kullanmıştım biraz geç başladı bilgisayar macerası...

Sherlock Holmes

plusnettr

Windows Mavi Ekran :) seçenekler arasında yok ama adının kısaltılmışı XP idi :)
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

xrhymer

Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

BayboraKaan

aliorhan

GAREZ

Vista+Pardus+Ubuntu/XP ama deneme amaçlı (XP dinazorunu...)

garafatma

XP dedim ama ben halen iş dolayısıyla kullanmaktaydım. Win 7 ile beraber kullanıyorum şu anda.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bellatrix

ben xp kullanırken geçiş yaptım DEBİAN'a. vista kullanırken, hatta şimdi win7 yanında hep kuruludur kendileri. benimkisi aile baskısıdan; ben debian kulanırken, eşim win7 kullanıyor. suç bende, alıştıramadım bir türlü.
Debian For Ever, Human, World and ME

GAREZ

benim ablam ben ne kullandırtsam kullanıyor Pardus, Ubuntu, Vista starter... hala XP diye sayıklıyor XP tarih oldu diyorum kızıyor...

Tuxie

vista zaten allah allah kendileri bile kabul ettiler,o yüzden xp'ye destek vermeye devam ediceklermiş. :P

By_Mihni

kalkan1973

Hepsini kullandım.

DOS
WİNDOWS 3,1,
95
98
2000 PRO
MİLLENİUM
XP HOME-PRO
SERVER 2003
VİSTA STARTER - HOME BASIC- HOME PREMİUM - ULTİMATE
WİNDOWS 7 ULTİMATE

2008 yılında PARDUS 2007 ile başlayan LİNUX maceram 2009 AĞUSTOS ayından bu yana UBUNTU iledevam ediyor.

Evde İşte her yerde Linux

GAREZ

Alıntı yapılan: kalkan1973 - 24 Şubat 2010 - 10:19:52
Hepsini kullandım.

DOS
WİNDOWS 3,1,
95
98
2000 PRO
MİLLENİUM
XP HOME-PRO
SERVER 2003
VİSTA STARTER - HOME BASIC- HOME PREMİUM - ULTİMATE
WİNDOWS 7 ULTİMATE

2008 yılında PARDUS 2007 ile başlayan LİNUX maceram 2009 AĞUSTOS ayından bu yana UBUNTU iledevam ediyor.

neden Pardus'u bıraktınız? Pardus ve Ubuntu beraber anlaşabiliyor...

Fidel

XP kullanıyordum. Bir arkadaşım janjanlı bir hale getirmişti. Ama elimin tersiyle itip Ubuntu'ya geçtim. Bir kaç ay içinde janjanın kralını göstereceğim XP'ye...  ;)

BayboraKaan

XP'nin küpü bile yalan :D Denedim çok kasıyor ve hatalarla dolu.

GAREZ

Alıntı yapılan: DevilTUX - 24 Şubat 2010 - 12:35:00
XP ve KÜP? nasıl yapmışlarki? Ubuntu için bile çok kullanışlı değil pcnet foruma resim koydum birisi o küpü saçma ve gereksiz olduğunu söyledi...

BayboraKaan

Kuzenime hava atıyordum küp ile hırs edindi buldu win7 altında bile çalışıyor.
1. Kapalı kaynak
2. Lisanslı yazılım
3. Bizde küpü döndürürken sorunsuz döner ve sanki bizim küpümüz canlıdır ruhu var gibidir. Windows'un küpü resmen Cyborg :D
Yazılımın adı: DeskSpace
Ayrıca bizde ki gibi Windows'ta da dock mevcuttur. Bizim Cairo Dock'umuz yine canlıdır. Simgeler döner, kar yağar, alttan ışık verir, v.s. (canım çekti kursam mı yine Cairo Dock :D )
Windows'un docku yine Cyborg :D

Ne yaparlarsa yapsınlar kaynak kapalı olduğu sürece insanların hayal güçlerinden yararlanamazlar ve bütün yazılımları kütük gibi ve kararsız olur.

Prometheus

Alıntı yapılan: GAREZ - 24 Şubat 2010 - 12:49:23
Alıntı yapılan: DevilTUX - 24 Şubat 2010 - 12:35:00
XP ve KÜP? nasıl yapmışlarki? Ubuntu için bile çok kullanışlı değil pcnet foruma resim koydum birisi o küpü saçma ve gereksiz olduğunu söyledi...

kaba olabilirim ama onlar ne anlar ya?
çift tıklayıp kurulan bi programı kurmak için resimli anlatıp yazan kişilerden bahsediyoruz

ben zamanında win98 kullanırken çalışan CDlerle başladım denemeye
sonra 98 ve XP kullanımım esnasında birçok farklı versiyonu deneme amaçlı kurup kaldırdım
o zamanlar kaldırma sebebim daha çok kullanışsız olmalarıydı ki ubuntuyla tanıştığımda bu problemi atlattım =)
pardus'un son sürümü için de oldukça kullanıcı dostu diyorlar ancak son sürümü kullanmadığımdan bilemiyorum

kalkan1973

Benim HP G5000 laptop var. İşyerimde kullanıyordum. Tarayıcı yazıcı vs. hepsi tamam bi anamakinaya bağlanamıyordum. Allah'ın iizniyle onu da çözdüm Artık benim için windows devri tamamen kapandi diyebilirim. WİNDOWS 7 bile UBUNTU'nun görsellik ve güvenliğine yetişemez.

Not: Lütfen tüm iletiyi koyu harflerle yazmayın.
Evde İşte her yerde Linux

heartsmagic

@kalkan1973, tüm iletilerini kalın harfle yazmazsan seviniriz.
Anket hangi Windows sürümlerini kullandığınızı sormuyor, hangisini kullanırken Ubuntu'ya geçtiğinizi soruyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tuxie

peh windows o küpü bile linux'tan araklamıştır.herkes biliyor küp ve birçok masaüstü görsel efektleri linux'ta başlamıştır ama bill amca çok akıllı tabi gördü açık kaynak linux açtı baktı aynısını uygular şimdi microsoft'tan herşeyi beklerim.
bi bakmışız linux'u değiştirip satıyor bence linux'microsofta yasak etmeli kullanamsınlar. >:(