Hangi Windows sürümünü kullanırken Ubuntu'ya geçtiniz?

Başlatan BayboraKaan, 06 Şubat 2010 - 23:17:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi Windows sürümünü kullanırken Ubuntu'ya geçtiniz?

XP
126 (42.7%)
Vista
28 (9.5%)
Windows 7
119 (40.3%)
Windows Server 2003
1 (0.3%)
Windows 8
21 (7.1%)

Toplam Oy Verenler: 294

Haplo

5 yıllık emektar bilgisayarımın (Elektrik kesilince anakart yandı diye değiştirmiştim o zamanda PII 300 'den Amd 3200+ 2.00Ghz'e geçmek büyük değişimdi) artık oyun kaldırmayacağına kanaat getirdiğimde performans kazandırmak adına XP'den Xubuntu'a geçtim. Ardından Ubuntu'ya geçtim. Eğer Monster PC'ye sahip olsaydım el mecbur oyunlar adına yine Windows kullanmak zorunda kalırdık. Geçen internet cafede Bad Company 2 oynayınca oyunların ne kadar geliştiğini ve benim de eski ve sağlam bir oyuncu olarak oyunları ne kadar özlediğimi gördüm. Bilgisayarın yine donanımsal parçaları yanana kadar bu bilgisayar da değişmez. :)

GAREZ

Alıntı yapılan: Haplo - 18 Eylül 2010 - 14:40:09
5 yıllık emektar bilgisayarımın (Elektrik kesilince anakart yandı diye değiştirmiştim o zamanda PII 300 'den Amd 3200+ 2.00Ghz'e geçmek büyük değişimdi) artık oyun kaldırmayacağına kanaat getirdiğimde performans kazandırmak adına XP'den Xubuntu'a geçtim. Ardından Ubuntu'ya geçtim. Eğer Monster PC'ye sahip olsaydım el mecbur oyunlar adına yine Windows kullanmak zorunda kalırdık. Geçen internet cafede Bad Company 2 oynayınca oyunların ne kadar geliştiğini ve benim de eski ve sağlam bir oyuncu olarak oyunları ne kadar özlediğimi gördüm. Bilgisayarın yine donanımsal parçaları yanana kadar bu bilgisayar da değişmez. :)

ubuntu içinde çok sayıda oyun var ve PlayOnLinux ile Windows oyunlarının çoğu çalışıyor...

Dropman

Windows 7 Ultimate 'den döndüm. Daha önceleri %50 birlikte kullanıyordum, artık tamamen Ubuntu kullanıyorum. Özünde 6.06 LTS Sürümden bu yana kullanıyorum ama bir türlü tamamen Ubuntu kullanacak cesareti bulamamıştım kendimde.  ;)

Tabii ki bu süre içinde Linux veya Ubuntu da çok yol kaydetti, bu açık..

<Doctus>

Haplo

Alıntı yapılan: GAREZ - 18 Eylül 2010 - 14:43:12
Alıntı yapılan: Haplo - 18 Eylül 2010 - 14:40:09

ubuntu içinde çok sayıda oyun var ve PlayOnLinux ile Windows oyunlarının çoğu çalışıyor...

OnLine oynarken (Steam, hamachi LAN vesaire) çok sorun yaptığını duymuştum. Tam emin olmamakla birlikte steam ve oyunlarını çalıştırmıyormuş galiba  ::)

aklan

Ben Ubuntu'ya Pardus 2009.2'den geçtim. Ubuntu'nun Pardus'a göre daha hızlı olduğu söyleniyordu, kurdum ve gördüm ki doğruymuş. Ubuntu'nun özellikle açılış ve kapanış hızı çok iyi.
Pardus'a ise Mart 2009'da Windows XP'den geçmiştim. Zaten yeterince hızlı olmayan XP'den Microsoft'un en kötü işletim sistemi diyebileceğimiz Vista'ya geçmemiştim. Windows 7 ise o zaman yoktu daha... Özgür yazılıma alıştıktan sonra artık Windows'un hiçbir sürümüne geçmeyi düşünmüyorum.

Benim için bir bilgisayardaki işletim sisteminde olması gereken en önemli özellik yüksek hızdır. O olmazsa ne özelliği olursa olsun beni memnun edemez o işletim sistemi... Hız tutkunuyumdur yani. :D Tabii bilgisayar başındayken...

GAREZ

Alıntı yapılan: aklan - 23 Ekim 2010 - 22:56:03
Ben Ubuntu'ya Pardus 2009.2'den geçtim. Ubuntu'nun Pardus'a göre daha hızlı olduğu söyleniyordu, kurdum ve gördüm ki doğruymuş. Ubuntu'nun özellikle açılış ve kapanış hızı çok iyi.
Pardus'a ise Mart 2009'da Windows XP'den geçmiştim. Zaten yeterince hızlı olmayan XP'den Microsoft'un en kötü işletim sistemi diyebileceğimiz Vista'ya geçmemiştim. Windows 7 ise o zaman yoktu daha... Özgür yazılıma alıştıktan sonra artık Windows'un hiçbir sürümüne geç.meyi düşünmüyorum.

Benim için bir bilgisayardaki işletim sisteminde olması gereken en önemli özellik yüksek hızdır. O olmazsa ne özelliği olursa olsun beni memnun edemez o işletim sistemi... Hız tutkunuyumdur yani. :D Tabii bilgisayar başındayken...

bende Pardus 2009.2 ve ubuntu 10.10 kullanıyorum ikiside hızlı...

aklan

Alıntı yapılan: GAREZ - 23 Ekim 2010 - 23:06:47
Benim bilgisayarımda Ubuntu, Pardus'tan aşağı yukarı iki kat daha hızlı açılıp kapanıyor. Ancak bu; genel bir durum olabileceği gibi, benim donanımımla da ilgili olabilir.
Ancak ben genel bir durum olduğuna daha çok ihtimâl veriyorum. Çünkü bu, Pardus'un kendi forumları da dahil birçok yerde ifade edildi.
Yalnız Pardus daha yeni bir işletim sistemi ve geliştiricisi çok az, bunlara karşın çok hızlı gelişen bir dağıtım. Şu anda olmasa da, birkaç yıl içinde Ubuntu ile yarışacak duruma gelebilir.

GAREZ

Alıntı yapılan: aklan - 24 Ekim 2010 - 00:09:23
Benim bilgisayarımda Ubuntu, Pardus'tan aşağı yukarı iki kat daha hızlı açılıp kapanıyor. Ancak bu; genel bir durum olabileceği gibi, benim donanımımla da ilgili olabilir.
Ancak ben genel bir durum olduğuna daha çok ihtimâl veriyorum. Çünkü bu, Pardus'un kendi forumları da dahil birçok yerde ifade edildi.
Yalnız Pardus daha yeni bir işletim sistemi ve geliştiricisi çok az, bunlara karşın çok hızlı gelişen bir dağıtım. Şu anda olmasa da, birkaç yıl içinde Ubuntu ile yarışacak duruma gelebilir.

benim ubuntu wubi ile kurulu açılışı o kadarda hızlı değil... grubu nasıl hallettin?

aklan

benim ubuntu wubi ile kurulu açılışı o kadarda hızlı değil... grubu nasıl hallettin?
Ben GRUB'un ayarlarıyla hiç oynamadım.
Ancak Ubuntu, mor renk ekrana geldikten sonra genelde 3-4 saniyede açılıyor. Ubuntu logosunun altındaki beş noktanın üçü yandıktan (kırmızı renk aldıktan) sonra dördüncüsü yanmadan beş nokta da yanıyor ve ekrana oturum açma ekranı geliyor. Kapanırken de bazen sadece iki noktada değişiklik oluyor ve kapanıyor, kapanış 2-3 saniye ancak alıyor. Benim hızdan kastım bu süreler.

Yalnız biraz konunun dışına çıktığımızı düşünüyorum ben. Kişisel görüşüm; bu, konunun düzeni açısından iyi olmayabilir.

mehmetux

Win 7 kullanırken ubuntu kullanmaya başladım, şu an iş için win7 harici alanlarda ubuntu kullanıyorum, linux dünyasında gördüğüm en büyük sorun yazılım firmaları tarafından yeterli desteği görmüyor olması, orta vadede linux toplulukları büyüdükçe bu sorunda çözülür bence..
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

microanaliz

MicroAnaliz

spike

win7'den geçtim. ubuntu'nun tadını alınca anladım ki bunca süre "harika" diye berbat bir işletim sistemini kakalamışlar bize. ubuntu 11.10 sürümünden çok memnunum. umarım memnuniyetim hep böyle sürer.

hesin

2010 yılında ubuntu'nun bana ta Londra'dan göndermiş olduğu 10.04 cd'sinde windows xp'den geçerek kurmuştum.Açıkça konuşmak gerekirse en başta çok sıkıntı çektim, gerek sistemin yabancı olması gerekse de ta 2004 lerden kalma çok kötü bir bilgisayara kurduğumdan dolayı.Bu durum beni biraz soğutmuştu ve biraz ara vermek zorunda kalmıştım.
Ama yeni bir bilgisayar aldığımın ilk günü ubuntu kurdum.2011'in sıcak bir yaz günü ........... :D :D :D

İsmail Caner NAZ

"Windows 8 Enterprise Beta" şıkkını göremedim. Windows 8 kullanırken geçtim ve evrende tek işletim sistemi windows kalsa bile bir daha windows kullanmayacağım.

Just4KiLL

Windows XP den geçtim.. Bilhassa driver, çoklu ortam programları ve virüs sorunu başımı çok ağrıttı. Ben tüm bunlarla niye uğraşıyorum dedim, deyiş o deyiş patladı gitti. :)

monthy_python

Masaüstü osx, dizüstü gerekip de param apple'ın açgözlü fiyat politikasına denk gelemeyince, dizüstü "p_c" aldım (burada p_c mac olmayan anlamında, bilgisayar değil). windoz'un güncellemelerini bile tam yapmadan yükledim ubuntu'yu :)

Teknik olarak osx'den geçtim yani; seçeneklerde yok ama niyeyse...
(Masaüstünü işim haricinde kullanmıyorum artık, "bu taraf" çok eğlenceliymiş  ;D )

cagriemer

Seceneklerde OS X yok cunku soru "Hangi windows surumunu kullanirken Ubuntu'ya gectiniz?". Umarim yeterince aciklayici olmustur.

arpia

Alıntı yapılan: cagriemer - 02 Kasım 2012 - 02:47:06
Seceneklerde OS X yok cunku soru "Hangi windows surumunu kullanirken Ubuntu'ya gectiniz?". Umarim yeterince aciklayici olmustur.

Evet açık olmuş :)
Fakat şunu anlamadım, soru da Ubuntu'ya geçtiniz şeklinde kullanılmış, Linux çekirdeği kullanan her hangi bir dağıtım değil. Bu durumda hedef Ubuntu ise, Win XP, 98 ve öncesinde Ubuntu varmıydı? Gerçi XP varken Ubuntu vardı ama XP'den baya sonra çıktı, 4 yıl kadar fark vardır arada.
Ben Ubuntu'yu ve sudo yu çoook sonraları tanıdım gördüm şahsen :) çok kısmını abarttım sanırım ama sanırım 5-6 yıl kadar bir süre

burk

arpia

Sanırım Millenium, 98 ve Öncesi seçeneklerinin şıklardan çıkartılması gerekiyor.

burk

Aslında başlığı Ubuntu değil de Linux sürümüne geçtiniz şekline çevirmek daha mantıklı olacaktı ancak başlığın bu haline oy verenler olduğu için tarih hatasından kaynaklanan şıklar kaldırıldı.

OtakuMan

Windows'tan tamamen sıkıldığım ve saçma bir şekilde duygusal oluşumdan Linux'a geçmeyi tercih ettim. Duygusallık ne alaka derseniz bu Linux kullanıcıları arasındaki samimiyeti görüm ve beni bayaı etkiledi
Official Blog
This is my planet

ÇÜNKÜ KAMBAK OLMAK BUNU GEREKTİRİR

Aaron

Windows 7'yi bilgisayarımdan tamamen kaldırıp sadece Ubuntu 12.04 kullanıyorum ve gayet de memnunum.

Ubuntu sever

VİSTA'dan ama tam geçmiş saylmam wubi ile kurdum!

Lütfen imzama bak!

Alman

XP 32bit, sistem kurduğumda xp 64 bit kullanıyordum. W7 akrabalarda var hiç ısınmadım açıkcası flash bellek ile gönderdiğim fotoğrafların silindiğine bile tanık olmuştum !!  :o