Me-tv (dvbs programı) hakkında bilgi:

Başlatan halil010, 05 Haziran 2008 - 00:46:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eorkun

Kusura bakmayın kullanmadım ama artık Turksatta frekans aramanıza gerek yok.
Eğer programınız. arama yapabiliyorsa ki okuduğum kadarı ile yapıyor.
# Turksat 42.0E
# freq pol sr fec

S 11962000 V 3333000 3/4

frekansını girip kaydedin Turksat 3-A kanalları otomatik bulma özelliğine sahiptir.
Bu da otomatik Tarama frekansıdır.

**Benden bir soru sorayım . Bu programın softcam veya cccam ile ilgili plugini varmıdır.?

krwlng

Bu frekans ile kayıtlı bütün kanalları bulup kaydediyor, fakat program genel itibari ile herşeyi birbirine karıştırıyor. Televizyon kanalları ile radyo kanalları karışık geliyor ve sayfa sistemine dönüyor bu da gerçekten can sıkıcı. Ayrıca çok önemli bir sorun var, örnek olarak Ntv izliyorsunuz ve Cnbc-e izlemek istediniz, izleyemiyorsunuz. Tek frekansta baskın hangi kanal varsa diğer bütün kanalları o kanala yönlendiriyor. Yani anladığım kadarı ile transponder araması yapında video pid ayrıştıramıyor program. O yüzden arkadaşlar elinde güncel channels.conf olan varsa rica ediyorum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

kikiri

"Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok, Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..."

MEVLANA

bashfulfish

me-tv kurdum, kanalları buldum, bir iki kanal değiştirdim tam ntvspor a tıkladım oturum kapanıp açıldı. programı açmamla birlikte oturum kapanıyor giriş ekranı geliyor. programı açmadan ayarları nasıl değiştirebilirim.

TnHn

arkadslar cccam destegi ekleme imkanı varmdır yada hangi dvbb oynatıcya ekleye bilirim

krwlng

Alıntı yapılan: bashfulfish - 09 Eylül 2010 - 12:40:46
me-tv kurdum, kanalları buldum, bir iki kanal değiştirdim tam ntvspor a tıkladım oturum kapanıp açıldı. programı açmamla birlikte oturum kapanıyor giriş ekranı geliyor. programı açmadan ayarları nasıl değiştirebilirim.
Ev dizini altında gizli olarak metv ayar dosyaları olması gerekli o dosyaları silersen normal açılabilir, ntvspor'daki bir görüntü sorunu kapatıyor olabilir sistemi.

bashfulfish

zamanım olduğu için sistemi yeniden kurdum. bu kez ntv spor u açmıyorum..programı biraz inceledim. beni pek tatmin etmedi..şimdilik kaffeine ile devam ama kurabilirsem bir de vdr yi deneyeceğim..

krwlng

Kaffeine kullanım alanı açısından kesinlikle me-tv den çok daha iyi bir uygulama. Vdr kurmayı denedim fakat birçok sorunla karşılaştım, bu sorunlar benim sistemime özgü sorunlardı o yüzden sizi rahatsız etmesin vdr kurulum kullanımı ile ilgili benim de sorunlarımı ilettiğim güzel başlıklar mevcut tavsiye ederim.

bashfulfish

deinterlace type i tvtime olarak değiştirince görüntü biraz düzeldi. kaffeine de böyle bir özellik var mı.

krwlng

Var, klavyeden "i" tuşuna basarsanız deinterlace açılır kırılmalar giderilir.

ksksersey

Arkadaşlar Me-tv'de görüntüler 4:3 olarak gösteriyor ancak benim monitörüm 16:9 ama seçeneklerde bunu seçebilecek yer yok, acaba görüntüleri 16:9 nasıl yapabilirim?

ksksersey

Alıntı yapılan: ksksersey - 02 Ocak 2012 - 16:54:19
Arkadaşlar Me-tv'de görüntüler 4:3 olarak gösteriyor ancak benim monitörüm 16:9 ama seçeneklerde bunu seçebilecek yer yok, acaba görüntüleri 16:9 nasıl yapabilirim?
Halihazırda Me-tv kullanıp da aynı sorunu yaşayan var mı acaba?

decent

@ksksersey,
Ubuntu 11.10 ve 12.04 sürümlerinde Unity ortamında uzun süre uğraştım, kanalları arayıp fazlasıyla ve kaliteli sinyal seviyesi ile buluyor.
Her şey tamam olduğu halde izleme adımına geçemediğim için, video en/boy oranı sorununa henüz bakamadım.

ksksersey

Yanıtın için teşekkürler @decent, google'da bununla ilgili biraz arama yaptım ve bir yerde böyle bir sorundan bahsedilmiş ve kullanıcı dizinindeki .me-tv/xine içinde bunla ilgili düzenleme yapılıyormuş ama benim me-tv dizininin içinde xine dosyası yok, xine kurmamıştım onu kurduktan sonra belki düzenleme yapabilirim.

if