Hesap Tablosuna kendi işlevimizi eklemek

Başlatan maydin95, 14 Şubat 2010 - 13:00:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Arkadaşlar aradım ama bulamadım ortalama almayı. Fakat ararken kaç tane kare seçtiğimizi gösteren bir işlev var ayrıca toplam işlevide de var. Şİmdi biz 10 karenin ortalamasını alacağız. Onun için Toplam ve kaç kare seçtiğimiz işlevi uygulayıp işlev sihirbazına ORTALAMA diye bir işlev koyamaz mıyız?

Ayrıca Açı ölçüsü RADYAN mış bunu nasıl DERECE yapabiliriz?
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

ytgn

Hesap Tablosundayken CTRL+F2 yaparsanız bütün işlevleri görebilir ve oradan işlev ekleyebilirsiniz.  Ortalamayı;
=ORTALAMA(Sayı1;Sayı2;Sayı3;...)
veya hücreleri işaret ederek,
=ORTALAMA(A1;A6;D7;D12;F9;G10)

Şeklinde kullanabilirsiniz.

Yalnız açı olayını anlayamadım. Nereden görüyorsunuz radyan olduğunu ?

Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

maydin95

İşlev sihirbazında gezerken radyanı derceye çevirir diye bir işlev görmüştüm o zaman aklıma geldi.

Hayret işlev sihirbazında ortalama diye birşey bulamamıştım.

İşlev sihirbazında kendi işlevimizi nasıl yazacağız ben göremedimde.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2010 - 19:20:14

Şimdi anladım, işlev sihirbazında TAN işlevine geliyoruz ileri deyince "Derecenin Radyan cinsinden değeri" diyor.

Kendi işlevimizi yazamıyoruz değil mi? Veya mesela ORTALAMA() olarak bir işlev var bunu ORT() olarak değiştirebilir miyiz?
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.