Ubuntu OSCON'a katılıyor

Başlatan demir, 04 Haziran 2008 - 22:14:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demir

Açık kaynak konferansı ABD'nin Oregorn eyaletindeki Portland kentinde yapılacak.  Oregorn Konferans Merkezi'ndeki Açık Kaynak Konferansı OSCON (Open Source Convention) 21-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Konferansa 2 bin 500 uzman, planlayıcı ve hacker katılacak. PHP, Perl, Python, Ruby, Java, Mobile, Databases, Masaüstü Uygulamaları, Web Uygulamalır, Administration, Güvenlik, People, İş ve diğer alanlarda tartışma ve konuşmalar yapılacak.

Ubuntu'nun konferansa katılım göstereceği konular ve detaylar için Ubuntu.com'u ziyaret ediniz..
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

ufuk_k

Ne güzel. Sadece izlemek için bile olsa gitmek isterdim. Keşke burada ufak çaplı da olsa böyle organizasyonlar olsa (şenlikler dışında), bilgilerimizi paylaşırız, herkes birşeyler öğrenir.

eren

Alıntı yapılan: ufuk_k - 04 Haziran 2008 - 22:30:07
Ne güzel. Sadece izlemek için bile olsa gitmek isterdim. Keşke burada ufak çaplı da olsa böyle organizasyonlar olsa (şenlikler dışında), bilgilerimizi paylaşırız, herkes birşeyler öğrenir.

Sun İspanyada yaptığı konferanslara dinleyici olarak beni davet ediyor. İspanyolca bilen varsa gidelim :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

GUADEC ayağımıza kadar geliyor bu sene. Uzaklara bakınmaya gerek yok. Bir Gnome sever olarak eğer bir aksilik olmazsa ben katılacağım.
Tarih: 7-12 Temmuz 2008
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi (hemen boğazın kenarı)

Ancak katılım ücretli.
Öğrenci:        15.00€
Normal:        45.00€
Profesyonel:  200.00€

Gelirim diyenle orada görüşürüz :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Haziran 2008 - 18:44:32
GUADEC ayağımıza kadar geliyor bu sene. Uzaklara bakınmaya gerek yok. Bir Gnome sever olarak eğer bir aksilik olmazsa ben katılacağım.
Tarih: 7-12 Temmuz 2008
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi (hemen boğazın kenarı)

Ancak katılım ücretli.
Öğrenci:        15.00€
Normal:        45.00€
Profesyonel:  200.00€

Gelirim diyenle orada görüşürüz :)

Neden bu kadar pahalı? Normali 90 YTL.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Etkinliklerde neler olacağını inan hiç bilmiyorum. Ancak haklısın standart için biraz pahalı gibi. Ben gözden çıkartıyorum, bakalım neler göreceğim.

sedefsiz_masrapa

Alıntı YapNeden bu kadar pahalı? Normali 90 YTL.
bence de çok pahalı. http://www.biletix.com/event.htm?id=JYO02  heyecanla beklediğim konser bile 45 ytl yani. adam da new york dan ayağımıza geliyo yani:D -özür dilerim konu dışı reklam oldu-
bu arada GUADEC in ne olduğunu bilmeyenler için gnome konferansı gibi birşeymiş sanırım. ben de şimdi öğrendim de ne olduğunu :)
http://guadec.expectnation.com/public/content/main

heartsmagic

eren

Simultane tercüme olacağı da sitesinde yazmıyor. Sanıyorum konferans İngilizce olacak ve İngilizce bilmeyenler (ya da İngilizce bilgisi yetersiz olanlar) gitse de bir şey anlayamayacak.

bebek

desene kocamaaaan bir buluşma bizi bekliyor :)

@eren; 90ytl normale göre fazla; bir de istanbulda oturmayan zavallıları [bizi :(] düşün konaklamasıydı vesairesiydi kim bilir neler olacak..
bir aksiilik olmazsa çok güzel şeyler olabilir galiba :)

Granma

şimdi herkes geliyor mu? gelecek bende geleceğim gerçi 90 ytl çok ama ubuntu-tr buluşması için değer

Sypro

Alıntı yapılan: bebek - 09 Haziran 2008 - 21:55:33
desene kocamaaaan bir buluşma bizi bekliyor :)

@eren; 90ytl normale göre fazla; bir de istanbulda oturmayan zavallıları [bizi :(] düşün konaklamasıydı vesairesiydi kim bilir neler olacak..
bir aksiilik olmazsa çok güzel şeyler olabilir galiba :)

Gidiyoruz, gidiyoruz merak etme:)

Senin gibi "özel" bir üyeyle gidiyor olmak beni ayrıca mutlu ediyor:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Daha önce geleceğimi belirttiğim Guadec'e muhtemelen katılamayacağım.

bebek

o tarihlerde izmirden bursaya geri dönüyor olacağım, sanırım biz(bebek ve sypro) de katılamayacağız... halbuki çok güzel bir etkinlik olacak, gidebilecek herkes ne kadar şanslı...

eren

Ben İzmir de olduğum için seminerlere katılma şansım yok. Gidenlere güle güle :)

bebek

ben de bursaya dönüyor olacağım dedim bu akşam daha yeni geldim; kaçırdık ya böyle güzel bir organziasyonu boşu boşuna ben ona yanarım..

j1647

sahi neler oldu neler gosterildi bilen var mı? birileri gidemeyenleri tatmin etcek bilgi versin. please :)

FUBU

Alıntı Yapsahi neler oldu neler gosterildi bilen var mı? birileri gidemeyenleri tatmin etcek bilgi versin.

http://penguen-linux.net/?p=342