[Çözüldü]compiz efektleri

Başlatan Tuxie, 05 Şubat 2010 - 22:32:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

arkadaşlar compiz ile ilgili bir video izledim böyle pencereler kapanırken alttan başlayarak parıltılı bi şekilde kapanıyordu.bunu nerden bulabilirim birde compiz ile ilgili bir tema indirdim nasıl yüklerim acaba.

agritux

Son 2 3 günde compiz ile ilgili kaçıncı başlık oldu bu? Lütfen forumu gezin biraz arama yapın.

Tuxie

ne celalleniyosun kardeşim baktık herhalde bu başka bir sorun copper deck icon adında içi icon dolu bir dosya indirdim nereye kurucam bilmiyorum

agritux

İndirdiğiniz dosya bu mu? Link verirseniz yardım etme şansımız artar.
http://gnome-look.org/content/show.php/CopperDeck+Icons?content=113171
Bu arada yanlış anladınız celallenmedim ya da sinirli bir şekilde söylemedim ben onu. Tavsiye, rica olarak algılayın lütfen.

Sherlock Holmes

Menu - Sistem - Tercihler - CompizConfig Ayar Yöneticisi,
açılan pencerde,
Efektler - Canlandırma - Açma canlandırması sekmesinde,
Rastgele efektler kısmında Alev centiğini işaretleyiniz, kapatma canlandırması olarakta aynısını uygulayabilirsiniz.
Fakat vaktinizin kısa bir süresini Forumda araştırarak geçirirseniz,
muhtemel sorularınızın cevaplarını bulacaksınızdır.
Size'den bir ricam olacak,
Compiz temasının linkini paylaşırmısınız.?
Bildiğim kadarıyla tüm compiz efektleri için geçerli bir tema mevcut değil.
:)

tab

Alıntı yapılan: Tuxie - 05 Şubat 2010 - 22:42:17
ne celalleniyosun kardeşim baktık herhalde bu başka bir sorun copper deck icon adında içi icon dolu bir dosya indirdim nereye kurucam bilmiyorum

arkadaşım bu celallenmek değil,
1-öneri
2-konuyu yanlış yere açmışsın bilmem farkında mısın ;)

Tuxie

evet gnome-look tan indirdim bir adet icon ve emerald tema indirdim.her ikisinide ayarlayamadım emerald temayı nasıl kurucam tıklayınca emerald açılıyo içinde tema yok.bu arada bende sinirlenerek söylemedim yanlış anlama arasam bulurmuydum ama bu biraz farklı gibi geldi tam bi cevap bulamadım. ;)compiz falan etkin yani...

agritux

Gnome-lookda verdiğim linkden girince, deviantart a yönlendiriyor ve oradan indiriyorsunuz. İndirdiğiniz dosya iki kere sıkıştırılmış. İki kere açıyorsunuz. Ardından ortaya bir klasör çıkıyor. O klasörü açın, içerisinde previev klasörü var onu silin. Sadece scrable ve index kalsın. Daha sonra Scrable ve indexin içinde bulunduğu klasörü, masaüstüne sağ tıklayıp arkaplanı değiştir dediğinizde çıkan penceredeki temalar kısmına sürükleyip bırakın. Temanız kurulacaktır. (şahsen denedim)

Emerald tema kurulumuna gelince; uzun zamandır compiz kullanmıyorum ama fusion-icon'a sağ tıkladığınızda emerald ayarları vardı. Tema seçtiğimiz ekran geliyordu. Oradan tema ekle seçeneği ile xxxx.emeral tema dosyanızı seçtiğinizde yeni temanız kullanıma hazır hale geliyor.

Tuxie

çok iyi açıkladın çok teşekkürler.. :)

Dixie

Konu uygun bölüme taşınmıştır. Ayrıca @Tuxie sorununuza yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar sizi terslemek amacı ile değil, forum üyelerimizin arama yapma alışkanlığı kazanmalarını düşündükleri için size arama yapmanızı önermişlerdir. Compiz efektleri konusunda ilgili bölümde bir çok başlığımız mevcuttur.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Tuxie - 05 Şubat 2010 - 22:57:18
ama bu biraz farklı gibi geldi tam bi cevap bulamadım.
Linkleri belirtirseniz,
kurulumu için farklı bir yol/yöntem gerekir ise yardımcı oluruz mutlaka.  ;)

Tuxie

evet dediğin gibi yaptım oldu. :D bi tek emerald kaldı.

agritux

Onuda tarif ettim ;)
Fusion-icon'a sağ tıkla, yeşil mücevher şeklinde simgesi olan bir emerald ayarları olacak

Tuxie

yok arkadaşlar bir video izledim vista ile ubuntu karşılaştırılıyodu.orda çok güzel parıltılı bi şekilde kapanıyodu pencereler yanma ayrı o ekrana alev çiziyor.benim dedğim pencereleri kaparken oluyor.

agritux

Emerald dediğiniz pencere kenarı temasıdır. Dediğiniz efektlerle hiçbir alakası yoktur.

Söylediğiniz efektleri tek tek kendiniz seçerek deneyerek görebilirsiniz.
Compiz settings manager i açın ve biraz kurcalayın. Çok zevklidir.

Dixie

Bahsettiğiniz videoyu bizlerde bir izleyebilsek :) Mevcutsa linkini bizimle paylaşır mısınız?

agritux

Alıntı yapılan: agritux - 05 Şubat 2010 - 23:17:11
Emerald dediğiniz pencere kenarı temasıdır. Dediğiniz efektlerle hiçbir alakası yoktur.

Söylediğiniz efektleri tek tek kendiniz seçerek deneyerek görebilirsiniz.
Compiz settings manager i açın ve biraz kurcalayın. Çok zevklidir.

Diğer sayfada kaldı. Gözden kaçmasın.

Sherlock Holmes

CompizConfig Ayar Yöneticisinde Animation Add-on diye bir eklenti var,
Alev kısmında Rastgele Renklendirilenmiş Alev centiğini işaretleyiniz.

Tuxie

;D evet çok zevkli 1,5 yıldır linux kullanıyorum bu gece coştum compiz süper ben bunu basit küp silindir falan biliyodum süper oluyo balıklar falan yüzüyo içinde şu eklenti sitelerini de bir yazsakta bulması kolay olur emerald temayı da hallettim smarald_ultraviolet teması çok süper tavsiye ederim.

BayboraKaan

Masaüstüne sağ tık>artalan değiştir>görsel efektler

Özelin yanında Tercihler>canlandırmalar Close Window ışımayı seçin

pencere açmayı minimize yapmayı da özel ayarlayabilirsiniz buradan ;)

Sherlock Holmes

Aslında kendiniz bunları keşfedebilirdiniz,
deneme deneme yöntemi ile.   :)  ;D
Fakat bir rehberinde zararı olmaz.  ::)

Tuxie

;D @DevilTUX dediğinizi yaptım süper oldu mükemmel  eh ne de olsa ubuntu. bişiy söyliycem bu windowsun da aero'sumu neyi vardı biraz baksınlarda nasıl olurmuş görsünler. :P

BayboraKaan

Alıntı yapılan: Tuxie - 05 Şubat 2010 - 23:35:40
;D @DevilTUX dediğinizi yaptım süper oldu mükemmel  eh ne de olsa ubuntu. bişiy söyliycem bu windowsun da aero'sumu neyi vardı biraz baksınlarda nasıl olurmuş görsünler. :P

Çözüldüğüne sevindim ;) :D

Dixie

Alıntı yapılan: ğnome - 05 Şubat 2010 - 23:29:14
Fakat bir rehberinde zararı olmaz.  ::)

Bu forumda bahsettiğiniz gibi bir rehberi sizden başkası yaparsa eksik kalır diye düşünüyorum. Hem böyle bir rehberi hazırlarsanız SUDO içinde harika bir konu olacağını tahmin ediyorum.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Dixie - 05 Şubat 2010 - 23:40:55
Bu forumda bahsettiğiniz gibi bir rehberi sizden başkası yaparsa eksik kalır diye düşünüyorum. Hem böyle bir rehberi hazırlarsanız SUDO içinde harika bir konu olacağını tahmin ediyorum.

Teşekkür ederim.  :D
SUDO bu konuyu ele alırsa seve seve yardımcı olurum.