Help Menusu Problemi

Başlatan qunti, 22 Nisan 2010 - 21:13:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qunti

Cok ilginçtir ki help menusu açıyorum yükleniyor ve kapanıyor :/ olsun ne alaka boşver gitsin diyebilirsiniz ama hata hatadir :P merak ettim acaba neden? alt f2 ile denemek istedim ama helpstag ise açmam gereken yine açılmadi...

Ozmo

consola yelp yazıp çıktısını buraya gecermisin

qunti

garafatma

Ben şu an denedim herhangi bir sıkıntı yok, sisteminiz güncel mi?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

özgürubuntu

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 22 Nisan 2010 - 21:47:28
Alıntı yapılan: qunti - 22 Nisan 2010 - 21:46:20
yelp yada help?
Yelp.

ozgur@ozgur-laptop:~$ yelp

(yelp:13692): Gtk-CRITICAL **: gtk_misc_set_alignment: assertion `GTK_IS_MISC (misc)' failed

(yelp:13692): Gtk-CRITICAL **: gtk_misc_set_alignment: assertion `GTK_IS_MISC (misc)' failed

Segmentation fault

qunti

** (yelp:3302): CRITICAL **: atk_object_set_name: assertion `name != NULL' failed

** (yelp:3302): CRITICAL **: atk_object_set_name: assertion `name != NULL' failed
OMF category 'Applications|Other' not recognised, ignoring.
Segmentation fault

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2010 - 22:57:58

2 kişi olduk hadi bakalım :)

Yiğit Ateş

Biraz bakındım, bir çok kişide bu sorun varmış. Bazılarında sorun başka bir temaya geçtiklerinde düzelmiş, yardımı olur mu bilmiyorum.

özgürubuntu

Orijinal temalarda (ambiance ve radiance) denedim yine aynı oldu. Sonra diğer temalarda da denedim düzelmedi.. Çok önemsemiyorum ama kıllandım şimdi :D

qunti

aynen :D:D bide ustte menulerin yanında simgesi varya iyice kıl oldum onu sildim de merak geçmedi :D

heartsmagic

Hata kaydı mevcuttur muhtemelen. Herkes Lucid üzerinde mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Alıntı YapHata kaydı mevcuttur muhtemelen. Herkes Lucid üzerinde mi?
Bende de aynı alfa3'te de aynıydı beta2'de de gelişme yok :)
Yani bende de aynı .

heartsmagic

Kararlı sürümü bekleyelim o zaman :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

qunti

Kararlı surum demişken şimdi 2 tane yeni sürüm geliyor dimi biri yaklaşık 1 hafta sonra diğer 20 kusur gun sonra da ikisi arasındaki fark nedir? ilk gelen beta mı oluyo ama beta çıkmıştı sanki anlamadım ben? :/

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: qunti - 24 Nisan 2010 - 23:18:21
Kararlı surum demişken şimdi 2 tane yeni sürüm geliyor dimi biri yaklaşık 1 hafta sonra diğer 20 kusur gun sonra da ikisi arasındaki fark nedir? ilk gelen beta mı oluyo ama beta çıkmıştı sanki anlamadım ben? :/
5 gün sonra kararlı sürüm yayınlanacak. Onun dışında başka bir sürüm yok.
Alfa > Beta > RC > Kararlı sürüm şeklinde çıkıyor.

qunti

5 gün sonra kararlı sürüm çıkıyor yani peki netbook remix nedir? o çok mu kısıtlı yada server edition ile arasındaki fark nedir?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: qunti - 24 Nisan 2010 - 23:40:49
5 gün sonra kararlı sürüm çıkıyor yani peki netbook remix nedir? o çok mu kısıtlı yada server edition ile arasındaki fark nedir?
Adı üstünde netbooklar için özel olarak tasarlanmış sürüm, ekrandaki kullanım alanını artırma üzerine yoğunlaşıyor malum netbookların ekranları küçük. Bunun dışında bir farkı yok.
Server edition ise sunucular için olan sürüm.

qunti

Ouu Teşekkürler.. ben daha faklı düşünmüştüm.