Ubuntu alternatif

Başlatan hedzuben, 02 Şubat 2010 - 22:19:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ODİN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Şubat 2010 - 20:25:41
Alıntı yapılan: barışubuntu - 12 Şubat 2010 - 20:05:49
Normalde Red Hat ve Debian sunucu için üretilen sistemler. Bu iddiaya göre Ubuntu'da, Debian'ın deneme tahtası oluyor. Fedora, Red Hat tabanlı bir masaüstü sistemidir. Deneme tahtası olduğunu da ilk kez senden duyuyorum.

Şundan dolayı söylenir bu. Fedora'nın destekçisi Redhat şirketidir.
Ubuntu ile Debian arasındaki ilişki tam olarak böyle değil haliyle. Gerçi paketler Debian'dan sağlanıyor sık sık, bu bağlamda paketlerin deneme alanı denilebilir. Fakat ben ne Fedora ne de Ubuntu için bu yakıştırmayı pek şık bulmuyorum.

çok şey bilmediğim için linuxle ilgili ben bu hoşa gtmeyen ifadeyi yine forumda benzer bir konun tartışıldığı ve hatırladığım kadarıyla nickinin yanında mesaj sayısı 1000 ve üzeri olan kısaca uzman bir kişinin yanıtında dayanarak yazdım konuyu bulamam ama okuduğum şeyi iyi hatırlıyorum fedora için aynen yazdığım şeyi söylemişti yani fedoranın red hatın deneme tahtası olduğunu eğer o kişi forumda ise zaten bu mesajı hatırlar
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

xwes

@ODİN, benzer bir iletiyi ben de anımsıyorum ve benim de aklımda fedora bir deneme tahtası olarak kaldı uzun süre. Ancak henüz bir ay kadar önce distro watc ve wikipedia'da araştırarak bunun söylendiği gibi olmadığını anladım.

heartsmagic

1000 ve üzeri olan kişiler için doğrudan uzman demek doğru olmaz zaten. İleti sayılarımız bizim uzman olduğumuzu ya da ne kadar uzman olduğumuzu göstermez :) Zaten bir dünya konu var, hangi birinde uzmanlaşsın ki insan, doğrudan uzman sıfatını alsın. Bu da zaten ileti sayısı ile belirlenmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.