Masaüstü sayısı

Başlatan leoing, 02 Şubat 2010 - 21:44:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

leoing

arkadaşlar ben yeni ubuntuyu yeni kurdum nedense compiz kurduktan sonra masaüstü sayısını artıramıyorum 1 öylece duruyor sebebi ne olabilir.Birde heryerde şifre girmek istemiyorum güvenliği düşürmenin bir yolu varmı? şimdiden saolun

By_Mihni

Sağ alt taftaki masaüstü geçişlerine sağ tıklayıp özelliklerinden sayıyı arttırabilirsiniz.
Bildiğim kadarı ile güvenlik nedeni ile şifreler kaldırılmıyor.

noreply102

bu sorun bendede mevcut üstelik ekran kartı sürücüsü yüklü ve görsel efektleri etkinleştirebiliyorum,sebebi yazılımsal diye düşünüyorum ben.ikinci sorunuza gelince bütün parolalar kalkarmı bilmiyorum ama sistem-yönetim-giriş ekranı yoluyla otomatik giriş yaparak en azından girişte parola sorulmasından kurtulabilirsiniz.ben bişeyler hatırlıyorum aslında parolayı hatırlama gibi ama sanırım bu kubuntuda olabilir.

ırmak

Alıntı yapılan: leoing - 02 Şubat 2010 - 21:44:40
arkadaşlar ben yeni ubuntuyu yeni kurdum nedense compiz kurduktan sonra masaüstü sayısını artıramıyorum 1 öylece duruyor sebebi ne olabilir.Birde heryerde şifre girmek istemiyorum güvenliği düşürmenin bir yolu varmı? şimdiden saolun

1. Tercihler>CompizConfig Ayar Yöneticisi>Genel Seçenekler>Desktop Size
2.  Ubuntu'yu Windows ile birlikte kullanıyorsanız ntfs-config ile sürücülerinizi mount edip şifre girmeden kullanabilirsiniz.
Diğer durumlarda ise root olduğunuzda tekrar tekrar şifre sorulmayacaktır.
Ama kişisel tavsiyem Ubuntu'yu yeni kurduğunuz düşünülerek şifrelerle devam etmenizdir.
Root olduğunuzda hata yapma ihtimaliniz yüksektir.

heartsmagic

sudo'dan parola kaldırmak için de şuraya bakılabilir:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10138.msg125105.html#msg125105

Ah şu bir Wiki'ye eklense :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ırmak

heartsmagic

Eline sağlık @ırmak. Söylerken bile biliyordum ekleneceğini :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.