CD ye ubuntu yükleme (Çözüldü)

Başlatan hikmet Murat, 04 Haziran 2008 - 08:25:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hikmet Murat

Cd yazdırma işini hallettim.İlgilenen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

egitimist

.iso imajı oluşturarak imajı (kalıbı) cdye yazdırmalısın. k3b (Uygulamalar/Ekle-Kaldırdan kuralabilir.) kullanarak yapabilirsin. Cdyi yerleştirdikten sonra copy cd'ye tıklamalısın.  (create image seçili olmalı) Cd imajını aldıktan sonra senden boş cd ister. Detaylarını hatırlamıyorum. Biraz uğraşarak kolayca yapabilirsin. K3B yerine brasero da kullanabilirsin.

erginemr

Ek olarak; eğer ayarlanmadıysanız BIOS'tan da sistem açılış yükleme sırasını değiştirilerek CD-ROM'a öncelik vermelisiniz.

izzetguntalaz

Hikmet arkadaşım anladığım kadarı ile sen birinden ubuntu cd si aldın, içindeki dosyaları sabitdiske kopyaladın ve cd yi geri verdin şimdi elinde cd yok ama sen o kopyaladağın dosyaları cd ye yazdırdın ama olmadı.

Eğer anlattığım gibiyse baştan söylüyeyim. Kesinlikle olmaz. Sen şunu yapacaksın arkadaşından aldığın ubuntu cd sini neroda copy yapman lazım. Nero önce diske bir image yazacak sonra sen boş cd takacaksın ve bu imagı boş cd ye yazacak. Bu cd aynı zaman da boot yapılabilir cd olacak. (O kaynak cd nin de boot cd olduğunu varsayıyorum.)

"Ubuntu Cdsini çoğaltmak için ilk önce bilgisayara kopyaladım.Daha sonra CD ye yazdırdım." demişsin
Bunu nasıl yaptığını anlatırsan yardımcı olabilirim. Ha birde bios konusu var bunu herhalde biliyorsundur.