kendi dağıtımını kendin yap -www.reconstructor.org-sitesi

Başlatan superjax, 01 Şubat 2010 - 23:02:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

superjax

arkadaşlar https://build.reconstructor.org sitesinde ubuntu ya da debian tabanlı gnome,kde ve ya xfce tabanlı bir dağıtımı kendimiz program ekleyerek yapabiliyormuşuz ve indirme linki ile cd oluşturabiliyormuşuz fakat fazla detay olduğu için tam anlayamadım.bu sistemi kullanan yada bilen var mı?bana yardımcı olabilecek?

xwes

Remastersys programı ile de rahatlıkla yapabilirsiniz. Forumda hakkında bayağı bilgi var.

Çağlar

Denedim de bu paralı galiba sağ üstte 5 dolar yazıyor ve yap dediğim cd sırada olarak işaretlendi.
We got a badass over here!

superjax

ihtiyar said

Alıntı yapılan: superjax - 01 Şubat 2010 - 23:15:01
para olayı hiç iç açıcı değil

İncelemedim lakin CD'yi gönderiyor olabilirler. Ki, göndermeseler bile 5$ para sayılmaz. :) Yani projelerine destek amaçlı talep ettikleri bir ücret denilebilir. Linux demek "bedava" demek değildir zaten. :)

superjax

tabiki linux demek hayrımıza çalışıyorlar demek değil :) ve şunuda demiyorum "para vermeyeceğiz,hayır,burasını da ele geçirdik artık bizim"
ubuntu cd olarak dağıtıldığı halde para talep etmezken bi site indirme linki vererek bağış istemesi saçma ki şikayet ettiğim durum bu değil
sadece işleyişi anlamaya çalışıyorum

ihtiyar said

Alıntı yapılan: superjax - 01 Şubat 2010 - 23:25:47
* tabi ki linux demek hayrımıza çalışıyorlar demek değil :) ve şunuda demiyorum "para vermeyeceğiz,hayır,burasını da ele geçirdik artık bizim"
ubuntu cd olarak dağıtıldığı halde para talep etmezken bi site indirme linki vererek bağış istemesi saçma ki şikayet ettiğim durum bu değil
sadece işleyişi anlamaya çalışıyorum

Ubuntu'nun arkasında Canonical var. ;) Bu site de sade indirme linki vermiyor, bambaşka bir dağıtım oluşturup indirmenizi sağlıyor. Bana çok güzel geldi açıkçası. Tabi bu "şahsî" fikrim, kimseyi bağlamaz.

superjax

yani sitenin özel ve güzel olduğu kesin....ama bana bu işde yardım edecek biri lazım

Çağlar

Bu arada o 5$ bize verdikleri paraymış 0.75 $ ile debian gnome bi dağıtım yaptım kendim yapımı da bitti cart diye (:

Yardımın olabilir sorarsan soru cevap gidebiliriz burdan (:
We got a badass over here!

superjax

evet bize verdiklerii kredi 5 dolar fakat her dağıtım 0,75 dolar olduğunu bilmiyordum

ihtiyar said

Alıntı yapılan: superjax - 01 Şubat 2010 - 23:41:13
yani sitenin özel ve güzel olduğu kesin....ama bana bu işde yardım edecek biri lazım

Çeviri Tayfası'ndan yardım isteriz. :)

Alıntı yapılan: Çağlar - 01 Şubat 2010 - 23:42:09
Bu arada o 5$ bize verdikleri paraymış 0.75 $ ile debian gnome bi dağıtım yaptım kendim yapımı da bitti cart diye (:

Yardımın olabilir sorarsan soru cevap gidebiliriz burdan (:

Hmm, kontör gibi bir şey veriliyor sanırım. Belli bir miktardan fazlası için ücret talep ediliyor, anladığım kadarıyla. Bu çok daha güzel. :)

canosayan

anlamadığım seçtiğim paketleri seçtiğim dağıtım üzerine mi ekleyecek yoksa direkt sistemi çekirdek üzerine mi yazacak.
tahminimce birincisini yapacak.

bu durumda ne gerek var ki? ben elimdeki ubuntuyu kurar o paketleri eklerim. ne diye bir daha ubuntu indireyim?
Chmod bizim işimiz.

superjax

ufak bir sistem olsun diye olabilir mesela.slax tabanlı 16mb lık sistemler bile var

canosayan

Alıntı yapılan: superjax - 01 Şubat 2010 - 23:50:24
ufak bir sistem olsun diye olabilir mesela.slax tabanlı 16mb lık sistemler bile var

işte eğer çekirdek üzerine paket eklerse olur. ama sen başlangıçta dağıtım seçiyorsun. bu da demekki o dağıtıma ekliyor. bir nevi ubuntu varken mint yapıyorsun:
Chmod bizim işimiz.

superjax

aslında bilginin fazlasında zarar yok.insanlar linux  sistemlerinin nereye kadar bağımsız,özgür ve kişisel olabileceğini görmesi bence fevkalade güzel

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Şubat 2010 - 00:49:11

ben kendi yaptığım dağıtımın linkini e posta olarak gönderemedim kendime,nasıl yapıyoruz arkadaşlar?

aliorhan

Biraz birşeyler yapmayı denedim ama ne çare link falan vermiyor. Yani ben yapamıyorum. :D  Ayrıca 5$ tam olarak ne? Bizden para mı istiyor yoksa bize verdikleri kredi mi o?

superjax

if

Reconstructor'a üye oldum ve kendim için bir sistem hazırlamak istiyorum. Projeyi başlattım ve benden eklemek istediğim paketleri seçmemi istedi. Ubuntu 9.10 tabanlı XFCE masaüstü yöneticili bir sistem hazırlamaya karar verdim. Bu paket listesindekilerden hangisi seçmem gerektiğini söyleyebilecek veya bu işletim sistemi hazırlama işini detaylı şekilde anlatan bir yere yönlendirebilecek biri var mı?

neneki

http://www.susestudio.com burada ücretsiz kendin inşa edebilirsin çocuk oyuncağı gibi. ama ben beğenmedim nedense...

if

Teşekkür ederim @neneki, zamanında orayı da denemiştim. O zamanlar sürekli yeni dağıtımlar deniyordum, bir de kendi istediğim gibi bir dağıtım olsun istemiştim ama artık duruldum:)

finix

Umarım birçok insan paketlerle oynayarak ve tema atarak bir Linux dağıtımı olmayacağını biliyordur. :)

neneki

@finix ;
tabikide kendine özgü varsayımlar yapacaksın ki distro olsun. :)