[Çözüldü] Bluetoothum hep açık,kapayamıyorum!

Başlatan Bamboo16, 01 Şubat 2010 - 22:14:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bamboo16

Merhaba
Bir süredir foruma giremedim.Mesajınız için çok teşekkür ederim.Dediğiniz yerdeki klasörde simge şeklinde üstünde 1 yazıyor yani bluetooth açık gözüküyor olduğu gibi fakat onu değiştiremiyorum.Galiba dediğiniz gibi değiştirsem düzelicek sorunum.Klasörün içi bu şekilde yukarıda yazdığınız şekilde olmadı.

Yiğit Ateş

Root haklarıyla dosyayı açıp düzenlerseniz sanırım hallolur.

Xenophobia

Ben bu yol ile düzelttim. Şu an sadece kablosuz ağ ışığı yanıyor.

Bamboo16

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 08 Şubat 2010 - 16:00:30
Onu nasıl yapabilirim acaba??
Alıntı yapılan: Xenophobia - 08 Şubat 2010 - 16:04:01
Benimde kablosuz ağ ışığı yanmakta.Tam olarak nasıl bu sorunu çözdünüz acaba??Birde dosyada "0" mu yazıyor sizin(bluetooth)Bluetoothun kapalı olduğunu nasıl anlıyabiliriz ışığı yandığı halde??

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Bamboo16 - 08 Şubat 2010 - 16:52:50
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 08 Şubat 2010 - 16:00:30
Onu nasıl yapabilirim acaba??
Alıntı yapılan: Xenophobia - 08 Şubat 2010 - 16:04:01
Benimde kablosuz ağ ışığı yanmakta.Tam olarak nasıl bu sorunu çözdünüz acaba??Birde dosyada "0" mu yazıyor sizin(bluetooth)Bluetoothun kapalı olduğunu nasıl anlıyabiliriz ışığı yandığı halde??
sudo gedit /sys/devices/platform/asus_laptop/bluetooth

xwes

@Bamboo16, dedigim gibi orada bir 1 degeri olmali onu 0 yapip dene. Ya da o dosyanin içerigini buraya kopyala

Bamboo16

Teşşekkürler yardımlarınız için tekrardan.
Bleutooth ışığım söndü en nihayetinde.Terminalden girdim kodu yazdğınız şeklinde dosya açıldı "0" yazdım save dedim ışık söndü fakat şu ekran görüntüsündeki şeyleri yazdı hata mesajını verdi.Bir sorun oluşur mu ilerde acaba?
Alıntı yapılan: xwes - 08 Şubat 2010 - 17:36:08

@Bamboo16, dedigim gibi orada bir 1 degeri olmali onu 0 yapip dene. Ya da o dosyanin içerigini buraya kopyala
Evet dediğiniz gibi "1" yazıyordu o klasörde sonra anlatılan şekilde root olarak açıp "0" yaptım ışığım söndü fakat ekran görüntüsündeki hayatı verdi ama onun anlamı ne oluyor tam olarak?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Bamboo16 - 08 Şubat 2010 - 17:41:53
Bleutooth ışığım söndü en nihayetinde.Terminalden girdim kodu yazdğınız şeklinde dosya açıldı "0" yazdım save dedim ışık söndü fakat şu ekran görüntüsündeki şeyleri yazdı hata mesajını verdi.Bir sorun oluşur mu ilerde acaba?

Evet dediğiniz gibi "1" yazıyordu o klasörde sonra anlatılan şekilde root olarak açıp "0" yaptım ışığım söndü fakat ekran görüntüsündeki hayatı verdi ama onun anlamı ne oluyor tam olarak?
sudo yerine gksu yazmadık diye sızlanıyordur dert etmeyin bir hata yok.

Bamboo16

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 08 Şubat 2010 - 17:48:45
Alıntı yapılan: Bamboo16 - 08 Şubat 2010 - 17:41:53

sudo yerine gksu yazmadık diye sızlanıyordur dert etmeyin bir hata yok.
Çok çok teşekkür ederim herşey için fikir sunan tüm arkadaşlara sistemde ses dahil artık hiçbir sorunum kalmadı.Kurcalaya kurcalaya öğrenicem artık.Umarım bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yol gösterir.
Herkese iyi günler dilerim..

xwes

Bamboo16

Tekrardan merhaba herkese;
Bluetooth çözülmüştü dün herşey normaldi fakat bu sabah yeniden açtığımda gene aynı sorun oldu.Pc yeniden açıldığında aynen tekrar bluetooth ışığı yanıyor paneldeki bluetooth simgesinin aktif olmamasına rağmen."/sys/devices/platform/" klasöründeki asus laptopun içndeki bluetootha baktım 1 mi 0 mı diye belki led de hata vardır diye gene tekrardan 1 yani açık bluetooth.Galiba hata  şurda oldu terminalden aşağıdaki kodu girdim şifreyi girdim klasör açıldı 1 vardı onu 0 yaptım save dedim hata verdi fakat terminalden çıktık bluetooth klasörünü kapatırken kaydetmeden çıka tıkladım diğerlerinde kaydedilme sırasında hata oluyordu klasörü kapayamıyordum.
Kod:
sudo gedit /sys/devices/platform/asus_laptop/bluetooth

Acaba tekrar başlatırken hep kapalı kalması için başka birşey yapabilir miyim?Aklına birşey gelen olursa yazarsa çok sevinirim.
Herkese iyi günler dilerim
[Bugün bunu gördüm ben..]
Not:
-Önceki konu şu linkte:http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16003.15.html
-Birde bluetooth açıkken şarj gider mi(kullanılmasa bile) diye bir tartışma olmuştu bariz çok farkediyor.

heartsmagic

Konuları birleştirdim. Yeni bir konu yerine eskisini açtırabilirsin @Bamboo16, aklında bulunsun.

sudo gedit /etc/rc.local ile açacağın dosyada exit 0 satırının üzerine şunu ekle:

echo "0" > /sys/devices/platform/asus-laptop/bluetooth

Ardından dosyayı kaydedip kapat. Sonra tekrar sistemi başlatarak işe yarıyor mu diye bir kontrol et.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bamboo16

Kusura bakmayın konu kilitli diye yeni konu açmıştım bir daha konuyu açtırıp devamına eklerim.
Dediğiniz şeyleri yaptım fakat emin olamadım şu resimdeki gibi arada boşluk olmadan hemen üstüne mi eklemem gerekiyor.Eğer öyleyse dediğinizi yaptım daha sonrada kaydedip kapatıp bilgisayarı baştan başlattım gene aynı sorun.
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
İyi günler dilerim..

heartsmagic

Evet doğru eklemişsin.
Peki bu komutu elle uçbirimde verince kapanıyor mu Bluetooth?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Conqueror

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Şubat 2010 - 22:00:10
sudo gedit /etc/rc.local ile açacağın dosyada exit 0 satırının üzerine şunu ekle:
echo "0" > /sys/devices/platform/asus-laptop/bluetooth
Ardından dosyayı kaydedip kapat. Sonra tekrar sistemi başlatarak işe yarıyor mu diye bir kontrol et.
Basit bir hata olmuş,
/sys/devices/platform/asus-laptop/ değil,
/sys/devices/platform/asus_laptop/ şeklinde olacak... birebir denedim. Açılışta bluetooth ve/veya wireless ledi'ini kapatabiliyorsunuz fakat tekrar açmak istediğinizde(switch'i on konumuna getirdiğinizde) hiç bir donanımı algılanmıyor...(Wireless/Bluetooth)

GNUbuntu

Ben de BIOS dan kapatmıştım. Yalnız benimki PhoenixBIOS. Advanced sekmesinden Wireless seçilip Bluetooth disable yapılıyor.
Önce Saygı...

noktakom

Benim de işime yaradı sağolun, gerçi ben de çok önceden sormuştum ama o zaman kimse sallamamıştı. Belli ki bu arkadaşın site yönetiminden torpili var :)

bytan

Alıntı yapılan: hkndvc - 04 Ocak 2011 - 21:42:40
Benim de işime yaradı sağolun, gerçi ben de çok önceden sormuştum ama o zaman kimse sallamamıştı. Belli ki bu arkadaşın site yönetiminden torpili var :)

Neyse ki arama yaparak sorununu çözebilmişsin. :)

Biz de sayende zamanında salladığımız işi şimdi yapıp başlığı kapatalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST