Ubuntuda güvenlik hakkında sorunlarım?

Başlatan Bamboo16, 01 Şubat 2010 - 19:22:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bamboo16

İyi günler..
Ben firestarter kurdum fakat kurarken yanlş yaptım.İlk wlan0'ı seçtim daha sonra evde 3 pc paylaştığı için neti wlan0 seçtim.Bu seferde resimdeki hatayı veriyor.Nasıl bu sorunu çözebilirim acaba??
Şİmdiden teşekkürler.

Bir diğer konu ise daha sonradan ufwyi yükledim.Aklımın karıştığı nokta arka planda çalışmasada işlevini görüyor dimi bu program.Birde yükledim öyle bıraktım ekstra hangi ayarları yapmam gerekir acaba??

İyi günler dilerim..

patalojik

Firestarter kullanmadığım için sana ancak döküman ile yardımcı olabileceğim ama fotograftan anladığım kadarıyla ağ'a bağlanmışsın fakat internete çıkamıyorsun. Yanı intranet kurulu, internet aktif değil.

Döküman için (ingilizce)tıkla ve türkçe tercüme için tıkla

Ozmo

sen internete wireless ile bağlısın o yüzden hata veriyor bide wlan0 seç dene :)

ubuntuki lilith

sudo ufw status yazarsanız terminalde ufw'nin etkin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayarlarını siz değiştirmedikçe nasıl ayarladıysanız öyle kalacaktır.

Ozmo

ekran görüntüsünü incelersen arkadaş wireless ile bağlanıyor ama arkadaş ethernet kalıntısının seçmiş proğramın içinden wlan0 seçmelisin

Bamboo16

Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim..

superjax

Bamboo16

İyi geceler...
ufw için öncelikle kodu girdim inactive yazıyor fakat  sistemden firewall configrutaiona girince enable yapınca active oluyor.Bunu her pc açıldığında yapmak zorunda mıyım acaba??Bir görev atasamda hep açık kalsa olmuyor mu?
Fakat firestartera gelince arkadaşlarımızın dediği gibi wlan0a aldım ikisinide ama başlarken 1.resimdeki gibi hata veriyor ok diyip geçiyorum sonra yukarda panelde de görüldüğü gibi etkin gözüküyor.Sorun neyden kaynaklanıyor sizce acaba??Son olarak birde firestarter her zaman arka planda çalışmak zorunda mı kapat simgesine çıkınca tamamen yok oluyor fakat minimize windowda panelde etkin işareti kalıyor.
Teşekkürler şimdiden..
Resimler aşağıda:

ubuntuki lilith

Forumda ufw olarak aratırsanız eminim bir yanıtını bulacaksınız, şimdilik
Alıntı Yaphttp://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5/Ubuntu%27da_Ki%C5%9Fisel_G%C3%BCvenlik_Duvar%C4%B1
buradan başlayabilirsiniz. Zaten ubuntu'da güvenlik duvarına çok da hacet yok ;) İyi geceler...

Bamboo16

Bayağı kafam karıştı kusura bakmayın.Link için teşekkür ederim çok.İyi geceler..